• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jun 04th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Virtuvė G. Jaunius prieš TV sezono pradžią ima laikytis dietos
G. Jaunius prieš TV sezono pradžią ima laikytis dietos PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 03 Rugpjūtis 2009 14:41

Prieš keletą metų žinomas televizijos laidų vedėjas Gediminas Jaunius (31) buvo numetęs net trisdešimt kilogramų.

Šiuo metu gyvenimo būdo vadybininko paslaugų jis sau neleidžia ir taisyklingai maitintis bei sportuoti stengiasi pats. Vis dėlto žiemą Gediminas pasmaguriauja, o ruošiantis naujam sezonui, vasaros viduryje, prasideda sveikos mitybos periodas.

 

Buvo numetęs trisdešimt kilogramų

Būdamas populiarumo viršūnėje, kai dar dirbo laidoje „TV pagalba", Gediminas turėjo netgi savo gyvenimo būdo vadybininką. Tąkart televizijos laidų vedėjui pavyko numesti net trisdešimt kilogramų. „Tai buvo įdomus eksperimentas ir man norėjosi jį išbandyti. Pavyko!" - prisimena vyras ir sako, kad yra linkęs pilnėti, todėl nuolatos tenka reguliuoti savo mitybą.

Televizijos sezono metu jis tekinas lekia į darbus ir susitikimus, todėl paprastai valgo kada ir kur papuola. Tačiau įpusėjus vasarai truputį sulėtina tempą, atsigauna ir daugiau dėmesio skiria sau. „Šiuo metu atostogauju. Ketiname su draugais išbandyti golfą. Jei patiks, gal užsikabinsiu. O kai grįšiu į Lietuvą, žadu pradėti lankyti treniruotes sporto salėje", - planais dalijasi žinomas televizininkas.

Žiemą Gediminas neatsisako mėgstamų bulvinių blynų ir cepelinų, o retsykiais ir pusgaminių tenka pasišildyti. „Namuose yra „budinčių" koldūnų, jei būtų bėda", - juokiasi jis, nors paprastai šaldytuvas būna pustuštis. Na, nebent jame galima rasti mamos įdėtos rūkytos mėsos.

Gediminas juokiasi, kad draugų skaniomis vakarienėmis nestebina. „Jei pagaminčiau, tai būtų didžiausia staigmena, bet aš geriau užsakysiu vietą kavinėje", - sako jis. Žinomas vyras, kaip pats sako, negali be miesto ir civilizacijos privalumų, taigi kartais pasinaudoja populiaria paslauga ir užsisako maisto į namus. Paprastai pusryčių jis nevalgo, o pietauja ir vakarieniauja mieste: turi savo mėgstamas kavines ir restoranus, kuriuose padavėjai jau žino, ką Gediminui nešti ant stalo.

 

Neatsispiria keptoms bulvėms

Retsykiais, kai užplūsta melancholija, Gediminas užsidaro namuose prie televizoriaus su mandarinų kalnu. Tai dažniausiai vyksta šaltuoju metų sezonu. Žiemą jis kartais taip pat neatsispiria bulvėms, kurias kepa supjaustytas griežinėliais arba tarkuotas. Vasarą pašnekovas mėgsta vakarieniauti mieste.

„Kaip smagu sėdėti kur nors ir valgyti, pavyzdžiui, kokį indišką viščiuką", - šypsosi Gediminas. Įpusėjus vasarai, televizijos laidų vedėjas įninka į žuvį ir žalias daržoves, stengiasi gerti kuo daugiau šviežiai spaustų apelsinų sulčių ir vandens. Grįžęs pas mamą į Plungę, nelaukia garuojančių patiekalų, nes tą laiką stengiasi išnaudoti įdomiems pašnekesiams prie kavos su brendžiu puodelio.

Tiesa, nuo alaus Gediminą atpratino tas pats gyvenimo būdo vadybininkas, taigi žinomas vyras pilvo, gerdamas alų, nebeaugina. Vasarą ekrano žvaigždė mėgsta kavinėse užsisakyti šaltibarščių, o labiausiai džiaugiasi, kad tada iki soties gali prisivalgyti šviežių braškių, kurias sutrina su mėlynėmis, pagardina cukrumi ir sumaišo su pienu.

Valgydamas tokį gardumyną, neatsisako ir šviežio batono, kuris, anot jo, puikiai tinka prie trintų braškių. Kol kas Gediminas Jaunius prie ekologiškų turgaus produktų „nepriaugo", bet tikina vis ketinantis ten užsukti, mat daugelis jo pažįstamų ir draugų daržoves perka turguje ir kviečia eiti kartu. Nors G. Jaunius sako nesąs geras kulinaras, bet pasigiria savo nuostabiu lietinių blynų su ledais receptu.

 

 Lietiniai su ledų įdaru

Įdarui reikės

- plombyro ledų,

- kivių,

- bet kokių šviežių uogų.

 

Blyneliams reikės

- vandens,

- miltų,

- pieno,

- cukraus,

- druskos,

- kiaušinio.

Į dubenėlį įmušti kiaušinį, įpilti vandens ir pieno, įberti miltų ir viską gerai išmaišyti. Nepamiršti trupučio druskos ir cukraus. Dar kartą pamaišyti ir iškepti plonus lietinius. Į atskirą dubenėlį įdėti ledų, įpjaustyti kivių ir įberti šviežių uogų. Viską išmaišyti. Ant lietinių dėkite gardų įdarą, suvyniokite ir mėgaukitės lengvu vasarišku patiekalu!

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba