• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Jun 01st
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Verslas Vadovės moterys: moka suburti komandą ir reikalauti rezultatų
Vadovės moterys: moka suburti komandą ir reikalauti rezultatų PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 03 Rugpjūtis 2015 13:07

Moterys lyderės yra ryžtingesnės ir daugiau sugeba išreikalauti iš savo komandos nei vyrai.

Pastaruoju metu vis dažniau diskutuojame apie moterų lyderių – vadovių savybes, kurios joms padeda vesti komandas į priekį.  Moterų-lyderių charakteristika pasižymi stipriomis savybėmis, kartu jos linkę išnaudoti savo empatijos galias bei lankstumą.

 

Lyderystė dažnai siejama su gebėjimu suburti skirtingas asmenybes bendrų tikslų siekimui. Šiai idėjai pritaria ir jauna bei energinga „Marijampolės pašarai“ gamybos vadovė Ernesta Narušytė. Ji vadovauja apie trisdešimties vyrų komandai. „Nesvarbu ar esi vyras, ar moteris turi užsitarnauti pagarbą ir jausti komandos tarpusavio ryšius. Privalai išmanyti verslo ypatybes, kitaip darbuotojai nevertins kaip vadovo. Antra, turi įgalinti darbuotojus pačius priimti sprendimus. Atsiradus aiškiai atsakomybei komandoje, gali siekti užsibrėžtų tikslų“, - sako E. Narušytė.

Lietuvos moterys – vienos labiausiai išsilavinusių Europos Sąjungoje. Beveik kas antra lietuvė 25–64 metų amžiaus moteris yra įgijusi aukštąjį išsilavinimą. Nors vadovaujamose pareigose vis dar atsilieka nuo vyrų, o gamyklai vadovaujanti moteris dar retesnis reiškinys.

E. Narušytė pasakoja, kad vadovės pareigos jos kelyje atsirado netikėtai. Pati pasirinko gyvulininkystės technologijų mokslus ir save realizavo „Arvi“ grupės įmonėje. Ten ji išbandė dvi profesijas – technologės ir komersantės. Komercija jai pasirodė ne prie širdies, labiau patiko kurti produktus, matyti gamybos rezultatus.

„Vadovauti gamyklai pradėjau gana greitai. Pradžia buvo nelengva. Teko įveikti daug naujų iššūkių. Vienas iš jų - vyrų nusistatymas. Kaip vadovė privalėjau ir patarti, ir pamokyti, ir griežtą žodį pasakyti, kartais viską vienu metu. Esame vienintelė įmonė Lietuvoje, kuri specializuojasi kalakutų pašarų gamyboje, paukščiai labai jautrūs, todėl turiu garantuoti savo gaminamo produkto kokybę. Mano reiklumas parodė, kad arba pasieksime geriausius produktų parametrus kartu, arba turėsime atsisveikinti. “, - sako ji.

Moterų vadovių komandoje darbuotojų įsitraukimas paprastai didesnis, tačiau ir komandos reikšmingai mažesnės. Lietuvoje moterys vadovauja kelių šimtų kolektyvams, o vyrai ir kelių tūkstančių. „Marijampolės pašarai“ gamybos vadovė pritaria, kad mažesnėse komandose geriau išplėtota vidinė komunikacija, procesai paprastesni, todėl ir darbuotojai jaučiasi labiau motyvuoti ir įtraukti.

Ji pasakoja, kad atsakomybės patikėjimas sukuria vidinį įsitraukimą, tuomet atsiranda ir suvirintojų, kurie išmano architektūrą, ir kitų darbuotojų talentai atsiskleidžia. „Atsakinga laisvė – šis terminas apibūdina mano vadovavimo stilių. Kiekvieną savo komandos narį skatinu išreikšti savo nuomonę. Tokiu būdu žmogus prisiima atsakomybę už savo idėjas, noriai jas įgyvendina bei savo pavyzdžiu užkrečia ir kitus darbuotojus“, - pasakoja ji.

E. Narušytės vadovaujama gamykla nuolat užkrauta užsakymais, darbas jai patinka, todėl jis kaip karuselė įsuka į darbų gausą. „Atėjus į darbą negali tikėtis, kad paspaudus vieną mygtuką fabrikas veiks kaip iš natų. Gamyba, kaip gyvas organizmas: turi nuolatos analizuoti situaciją, tobulinti technologijas, optimizuoti procesus - tuomet būsi konkurencingas rinkoje. Tokios atsakomybės kai kurias moteris gąsdina, aš savo gyvenimo kitaip neįsivaizduoju“.

Odeta Černauskaitė

www.marijampolieciai.lt

 

 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba