• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jun 04th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Verslas Po Mokesčių inspekcijos patikrinimų gyventojai vykdomą veiklą suskubo registruoti
Po Mokesčių inspekcijos patikrinimų gyventojai vykdomą veiklą suskubo registruoti PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 20 Vasaris 2015 20:54

Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad patikrinusi Marijampolės ir Kazlų Rūdos savivaldybės turgaus prekeivius bei kirpėjas nustatė, kad pusė tikrintų gyventojų dirbo neįregistravę veiklos.

Nors didžioji dalis mokesčių mokėtojų regionuose dirba legaliai, tačiau patikrinimai parodė, kad vis dar yra gyventojų, kurie nesugeba įsigyti verslo liudijimų už kelis eurus (pvz. prekybos verslo liudijimas Kazlų Rūdoje mėnesiui kainuoja 3 Eur).
Sausio mėn. pabaigoje Marijampolės AVMI darbuotojai patikrino 11 Marijampolės kirpėjų ir nustatė, kad 5 iš jų dirbo veiklos įstatymų nustatyta tvarka neįregistravę, joms buvo surašyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso protokolai, skirtos baudos po 144 Eur, kurios sutikus jas sumokėti per 10 dienų buvo sumažintos pusiau.

Kitą dieną inspektoriai patikrino 10 Kazlų Rūdos gyventojų ir nustatė 3 prekybininkus ir 2 kirpėjas, veiklą vykdžiusias neįregistravus jos įstatymų nustatyta tvarka. Marijampolės AVMI darbuotojai jau nebe pirmą kartą pastebi situaciją, kai gyventojai verslo liudijimą įsigyja ne visam mėnesiui, o tam tikroms dienoms, tačiau veiklą vykdo ir tomis dienomis, kurios į verslo liudijimą neįrašytos.

„Piktnaudžiauti galimybe verslo liudijimus įsigyti kelioms dienoms taip siekiant sutaupyti, o realiai dirbti ir kitas, verslo liudijime neįrašytas dienas, negalima, nes gyventojų stebėsena ir patikrinimus VMI vykdo nuolat, o pasitaikančius bandymus taip sukčiauti mokesčių administratorius vertina griežtai ir principingai. Už tokį pažeidimą gresia administracinė atsakomybė ir bauda nuo 144 iki 289 Eur, pakartotinai įkliuvusiems gyventojams baudos - dvigubai didesnės“, - primena Marijampolės AVMI viršininkė Daiva Baniulienė.
Po atliktų Marijampolės AVM patikrinimų neregistruotą veiklą vykdę gyventojai įsigijo verslo liudijimus.

Iš viso Marijampolės savivaldybėje prekybos verslo liudijimus šiuo metu įsigiję 240 gyventojų, Kazlų Rūdos savivaldybėje – 14 gyventojų; veiklą pagal verslo liudijimą „Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla“ Marijampolės savivaldybėje vykdo 174 gyventojai, Kazlų Rūdos savivaldybėje – 22 gyventojai. Dalis gyventojų minėtas veiklas vykdo įsigiję individualios veiklos vykdymo pažymą.

Marijampolės AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.
2014 metų duomenimis, Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojai pagal pranešimų skaičių, tenkantį vienam tūkstančiui gyventojų, yra pasyviausi apskrityje – 1000-iui gyventojų tenka tik 0,9 pranešimo, tuo tarpu Marijampolės savivaldybėje 1000-iui gyventojų tenka 2,5 pranešimo, Vilkaviškio ir Kalvarijos savivaldybėse – 1,6 pranešimo, Šakių savivaldybėje – 1,3 pranešimo.

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba