• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Jul 04th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Įvairenybės Muziejai keičiasi: būtinas atsinaujinimas ir pokyčiai
Muziejai keičiasi: būtinas atsinaujinimas ir pokyčiai PDF Spausdinti Email
Antradienis, 17 Gruodis 2019 06:58

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė bei vyriausioji specialistė Vilija Dulskė susitikime su Marijampolės Kraštotyros muziejaus direktoriumi Antanu Pilecku aptarė klausimus, kaip muziejui prisitaikyti prie kintančio laikmečio ir lankytojų kultūrinių poreikių bei kurti inovatyvią kultūros įstaigą, saugančią krašto kultūros vertybes.

Susitikime kalbėta apie būtinus pokyčius muziejaus veikloje, nes pasikeitęs muziejų vaidmuo reikalauja muziejaus darbe įvairesnių kompetencijų: daugiau interaktyvumo ir kūrybiškumo, aktyvesnės komunikacijos ir rinkodaros, įdomesnių formų siekiant pritraukti lankytojus ir tenkinti jų poreikius.

Pokalbio metu mero pavaduotojas A. Visockis akcentavo, kad Marijampolės kraštotyros muziejaus kolektyvas planuodamas savo veiklą turėtų daugiau dėmesio skirti komunikacijos vystymui, ekspozicijų atnaujinimui interaktyviomis veiklomis pritaikant šiuolaikiniam lankytojui, darbuotojų kompetencijų didinimui ir bendradarbiavimo su kitomis įstaigomis aktyvinimui.

„Keičiantis šiandieninio muziejaus koncepcijai, būtina labiau orientuotis į muziejaus patrauklumą ir pritaikymą šiuolaikinių lankytojų poreikiams. Muziejus turi ieškoti naujų komunikacijos formų ir būdų, kad labiau sudomintų vaikus, ypatingai jaunimą, paskatintų lankytis muziejuje ir susipažinti su kultūros paveldu, kuris svarbus suteikiant žinias ir suvokimą apie kultūrinį palikimą bei istorinę atmintį. Siekiamybė, kad muziejus taptų kultūrinės ir socialinės komunikacijos vieta, užtikrinanti kokybiškas paslaugas ir suteikianti daugiau interaktyvumo. Būtina, kad muziejininkai aktyviai vykdytų veiklą ne tik muziejuje, bet daugiau lankytųsi ugdymo įstaigose, kad keistųsi ne tik erdvės, bet ir požiūris į komunikaciją, siekiant pritraukti tuos, kuriems galėtų būti įdomūs turtingi muziejaus fondai ir turininga muziejinė veikla," – kalbėdamas apie keliamus uždavinius muziejui, sakė mero pavaduotojas A. Visockis.

Direktorius A. Pileckas trumpai informavo apie muziejaus veiklą 2019 metais. Jis konstatavo, kad per metus muziejuje apsilankė daugiau nei 10 000 lankytojų, edukacinėse programose dalyvavo apie 3000 dalyvių. Muziejininkų parengtos edukacinės programos įtrauktos į Kultūros paso projektą, kuriame aktyviai dalyvavo ne tik savivaldybės, bet ir visos Lietuvos ugdymo įstaigos. Buvo atnaujintos rinkinių saugyklos, vykdomas muziejaus rinkinių tyrinėjimas, tvarkymas ir viešinimas per Lietuvos integraliąją muziejų informacinę sistemą (LIMIS), Europeaną ir kitas priemones. Muziejininkai rengė progines - parodas muziejuje ir viešose erdvėse, kilnojamas parodas mokyklose. Pagal atskiras projektines veiklas parengtos ekspozicijos viešosiose erdvėse: Lietuvos kūrėjams savanoriams J. Basanavičiaus aikštėje ir Vietovardžių metams transporto stotelėse. Buvo atnaujintos, modernizuotos Tauro apygardos partizanų ir tremties, V. Mykolaičio-Putino ir kt. ekspozicijos. Muziejus sėkmingai vykdė Vaikų vasaros užimtumo stovyklos edukaciją „Atrask muziejų“. Bendradarbiaujant su Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus muziejumi, Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialu ir Marijampolės kolegija organizuoti tarptautinio projekto „Muziejų naktis“ renginiai Marijampolėje. Kartu su Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus muziejumi dalyvauta nacionaliniame projekte „Muziejų kelias“. Šių projektų renginiai, organizuojami jau keletą metų, yra populiarūs ir kasmet sulaukiame vis daugiau lankytojų. Muziejus dalyvauja kasmetinėje knygų mugėje, Turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“, parodoje „Mokykla“ bei kituose renginiuose, kuriuose yra pristatoma muziejaus edukacinė veikla ir išleisti leidiniai, pagal Kultūros pasą vykdomos programos. Šiuo metu muziejus rengia virtualų muziejaus ekspozicijų turo projektą, kuris bus pristatytas 2020 metais.

Susitikime taip pat kalbėta apie tai, kokia numatoma veiklos koncepcija sujungus Marijampolės kraštotyros ir Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus muziejus. Pasak Kraštotyros muziejaus direktoriaus, bus ieškoma glaudaus bendradarbiavimo ir kūrybiško požiūrio, kad būtų suvienytos abiejų muziejų vykdomos programos, vystoma projektinė veikla ir kuriamos naujos paslaugos, stiprinamos edukacijos ir įvairesnė taptų abiejų muziejų bendra veikla.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba