• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Jun 03rd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Įvairenybės Marijampolė jaunojo turisto akimis: „Kai užaugsiu atvažiuosiu gyventi į patį spalvingiausią miestą Lietuvoje!“
Marijampolė jaunojo turisto akimis: „Kai užaugsiu atvažiuosiu gyventi į patį spalvingiausią miestą Lietuvoje!“ PDF Spausdinti Email
Ketvirtadienis, 18 Liepa 2019 10:09

Marijampoliečiai vis dažniau vaikščiodami mieste sutinka Marijampolę tyrinėjančių turistų grupes. Šį turizmo sezoną Marijampolę itin pamėgo moksleivių grupės, kurios naudojasi Kultūros paso programa ir atvyksta į mūsų miestą pažintinėms ekskursijoms.

 

Bene populiariausia ekskursija – „Pažink gatvės meną Marijampolėje“. Šio pažintinio maršruto kūrėja gidė Jurgita Bubnienė prisipažįsta nesitikėjusi tokio populiarumo. „Marijampolė visuomet garsėjo kaip lietuvybės lopšys, galintis didžiuotis kultūros paveldo ir istorinės atminties lankytinomis vietomis. Todėl kiek abejojau siūlydama į Kultūros paso programą įtraukti galimybę pažinti visai kitokią Marijampolę – šiuolaikinę, gyvenančią čia ir dabar. Tačiau mano abejonės greitai dingo „pasipylus“ užsakymams“, - pasakoja gidė.

Ir iš tiesų Marijampolę atrado moksleiviai iš Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Radviliškio ir kitų tolimesnių Lietuvos miestų. „Ypatingai daug jaunųjų turistų atvyksta iš Kauno. Namo jie grįžta kupini įspūdžių ir gerų emocijų, taip skleidžia pozityvią žinią apie mūsų miestą bei skatina kitus taip pat atvykti pažiūrėti kuo gi ta Marijampolė taip sužavėjo“, - sako gidė Jurgita. Pasak jos, Marijampolę puošiantis šiuolaikinis menas „Malonny“ dar nepaliko nei vieno abejingo ir it medus traukia vis daugiau žmonių.

Kita populiarėjanti tendencija, kuri džiugina – vis daugiau pačių marijampoliečių švęsdami gimtadienius, giminės susitikimus į šventės programas įtraukia ir pažintį su savu miestu. Tai patvirtinta ir Marijampolės turizmo informacijos centro darbuotoja Rita Dragūnaitė: „Matome pagrindinius skirtumus tarp pernykščių ir šiųmečių tendencijų. Jei pernai metais dar gan retai pasitaikydavo, kad švęsdami gimtadienius ar įmonių susibūrimus žmonės rinkdavosi ekskursiją po Marijampolę, tai šiais metais tai tapo beveik įprasta“.

Atvykstančios turistų grupės planuoja savo laiką taip, kad galėtų pasimėgauti ir maistu. Marijampolėje yra tikrai ne viena puiki vieta, kurioje kiekvienas ras kuo pamaloninti savo skrandį. Tačiau, pasak gidės Jurgitos, ne visi atvykusieji nori pietauti kavinėse ar restoranuose. Turistai tikisi paragauti suvalkietiškų valgių. Vienos sodybos Liudvinave šeimininkai siūlo turistams puikų suvalkietišką meniu ir jaukią aplinką, todėl didelėms grupėms tai puiki galimybė susipažinti su šio krašto kulinariniu paveldu.

Marijampolės turizmo informacijos centras džiaugiasi turistų gausa ir teigia, kad pernai populiariausias „produktas“ buvo Lietuvos cukraus fabriko muziejus, o šiemet – pati Marijampolė. „Šiais metais turistai nori visko. Jie nori pamatyti miestą, apylinkes, pavalgyti, nusifotografuoti, įsigyti suvenyrų. Gidai su kuriais dirbame vieningai sako, kad turistai noriai atranda Marijampolę. Jau būna dienų, kad gidas per dieną veda ne vieną ekskursiją, o laikas suplanuotas iki pat rugsėjo mėnesio“, - pasakoja Marijampolės turizmo centro darbuotoja.

Gidė Jurgita Bubnienė paklausta apie tai, kas jai labiausiai įsiminė per šį jau įpusėjusį turizmo sezoną pasakoja apie atvykusią jaunųjų turistų grupę iš Kauno. „Po ekskursijos, visiems valgant ledus, prie manęs priėjo mergaitė, padėkojo už puikiai praleistą laiką ir pasakė, kad užaugusi ji būtinai atvažiuos gyventi į patį spalvingiausią miestą Lietuvoje – Marijampolę“.

Jei beskaitydami pradėjote galvoti, kad ir Jūs norite daugiau sužinoti apie Marijampolę, pamatyti jos spalvas, atrasti istorijos paslaptis, pažinti kultūros paveldą, išbandyti išmaniąją pažintį su Marijampolės „Miesto sodu“ ar nuvykę į senų automobilių muziejų „Kubilkiemis“ pamatyti eksponatą, kuris buvo nufilmuotas populiariajame seriale „Černobylis“ – surasti gidą ir tinkamą ekskursiją Jums padės Marijampolės turizmo informacijos centras, įsikūręs Marijampolės savivaldybės administracijos pastate, J. Basanavičiaus a. 1, Tel. 8642 23003, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , www.marijampoletic.lt

O tiems, kurie visuomet maloniau renkasi savarankišką keliavimą, Marijampolės turizmo informacinis centras pasiūlys nemokamus audiogidus lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis ar vieną iš puikių ir įdomių maršrutų: „Kultūros ir parkų oazė“, „Marijampoliečiai žydai miesto kūrėjai“, „Gamtos gaiva“, „Nėra ateities be praeities“, „Tikėjimo didybė“, „Spalvotas miestas“, „Paslaptingos istorijos“.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba