• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Jan 20th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Įvairenybės Prasideda violončelės virtuozo iš JAV Ian Maksin ir Vilnius Guitar Trio koncertinis turas Lietuvoje
Prasideda violončelės virtuozo iš JAV Ian Maksin ir Vilnius Guitar Trio koncertinis turas Lietuvoje PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 15 Kovas 2017 09:54

Lietuvos klausytojai nekantriai laukia jau rytoj prasidedančio išskirtinio muzikinio projekto COME TOGETHER. Jame jėgas sujungs į Lietuvą atvykęs svečias iš JAV – violončelės virtuozas Ian Maksin ir ne tik vilniečiams jau puikiai žinomi gitaros meistrai Vilnius Guitar Trio.

Profesionalūs muzikantai koncertuose Vilniuje, Marijampolėje, Alytuje, Šiauliuose ir Kaune paruošė klausytojams ne tik jiems puikiai pažįstamų kūrinių, kurie bus atliekami naujai, bet ir dar negirdėtų gitaros ir violončelės sąskambių. Koncertinio turo išvakarėse su mūsų skaitytojais apie artėjančius koncertus sutiko pasikalbėti Vilnius Guitar Trio meno vadovas, gitaristas, kompozitorius, pedagogas Artūras Chalikovas.

Kviečiame visus profesionalaus ir kokybiško meno gerbėjus nepraleisti progos ir apsilankyti koncertuose. Bilietus platina koncertų salių kasos ir Bilietai.lt: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/ian-maksin-ir-vilnius-guitar-trio-koncerte-come-together-marijampole-207049/

-    Artūrai, esate neseniai Lietuvoje susikūrusio projekto "Vilnius Guitar Trio" meno vadovas. Nors nuo to laiko, kai susikūrė grupė,     praėjo berods vos daugiau nei metai, kompanija jau spėjo     sudalyvauti visoje puokštėje koncertų ir festivalių, surengti savo koncertinį turą. Iš kur tokia sėkmė?
-    Galbūt iš tos Dievo dovanos, kurią turime visi trys - iš meilės gitarinei muzikai. Atidavėm jai nemažai savo gyvenimo, laiko, pastangų, ir žiūrovai, ko gero, tai jaučia. Grojame ne iš pareigos, bet labai noriai, gaudami didelį pasitenkinimą. Aišku,     prieš tai buvo daug darbo, nesėkmių, laiko, kai niekas galbūt to nevertino, kai nepavykdavo realizuoti savo sumanymų. Kiekvienas iš mūsų rizikavo tęsdamas šį darbą, kai nesimatė jokio rezultato. Bet kas nerizikuoja, tas negali džiaugtis sėkme.     Žinote, kartais mano mokinių tėvai manęs klausia, ar jų vaikas turi duomenų tapti profesionaliu muzikantu. Ir tik neseniai supratau teisingą atsakymą į šį klausimą. Žinoma! Reikia turėti muzikinę klausą, ritmo pojūtį ir kitus muzikinius gabumus. Tačiau tikra meilė muzikai yra nepalyginamai svarbesnė ir stipresnė už visus šiuos gabumus. Būtent ji ir yra lemiamas faktorius, ar žmogus bus muzikantu. Būtent ji leidžia įveikti     visus išbandymus, nesėkmes, nusivylimus, net depresijas. Kai kurie išbandymų metų pasuka verslo ar kitu keliu, laikas nuo laiko nostalgiškai žvelgdami į muzikinę praeitį ir bandydami groti. Mes gi ėjome toliau paskui širdies šauksmą, paskui pašaukimą, nors ir reikėjo kentėti ekonominius nepatogumus. Užtat dabar, ko gero, atėjo laikas džiaugtis ir dalintis tuo brangiu džiaugsmu su kitais. Dėl to galime jaustis laimingais.
-    Kai projektas tik kūrėsi, neslėpėte, jog suderint trijų profesionalų spalvingas asmenybes gali tapti tiek žmogiškuoju, tiek muzikiniu iššūkiu. Ar lengvai pavyko jį įveikti?
-    Kadangi jau kaip muzikantai neieškojome lengvų kelių ir įpratome įveikti sunkius iššūkius, įveikėme ir šį (šypsosi). Bendravimas ir draugystė yra be galo svarbūs komponentai muzikinėje grupėje. Neįmanomą pateikti žiūrovams grožio pilnatvės esant nesantaikai. Įdomu, kad tai     pastebėjo net toks senovės mąstytojas kaip Aristotelis. Pagarba vienas kitam ir gera nuotaika prieš koncertą yra būtinos sąlygos norint sukurti gerą renginio atmosferą ir nuoširdų bendravimą su žiūrovais. O be to muzika netenka savo prasmes. Juk muzika yra visų pirma bendravimo forma.
-    Žvelgdamas per laiko distanciją, pastebite, kaip pasikeitė Vilnius Guitar Trio projektas ir pati komanda per visą darbo kartu laiką?
-    Žinoma, laikas, kai jį naudoji tinkamai, eina tik į naudą. Galime geriau suprasti ir jausti vienas kitą tiek bendraujant, tiek grojant. Geriau jaučiame muziką, kurią pasirinkome groti. Nes dauguma mūsų repertuaro kūrinių atsirado tik su šiuo projektu ir pradžioje mums viskas buvo nauja. O dabar, kai repertuaras susigulėjęs, galime išgauti dar daugiau naujų atradimų, kuriuos pateikiame klausytojams.
-    Trys profesionalūs gitaros virtuozai, turbūt atskleidžia vienas kitam naujų gitaros galimybių. Ar pavyko vieniems iš kitų kažko naujo išmokti?
-    Žinoma, tie, kurie tikrai mokosi, niekada nenustoja atrasti, nes tikras mokymasis nukreiptas į begalybę. Mokomės vienas iš kito tiek     muzikos, tiek tikros koncertinės išminties. Juk besiruošiant koncertui, reikia ne tik stengtis, bet ir nepersistengti (juokiasi). Šį auksinį viduriuką pasiekti ne taip jau ir lengva. Juk turi     groti ne tik gražiai, bet ir laisvai. O persistengimas veda į     įtampą. Tad mokomės vieni iš kitų ir darbštumo ir laisvumo.    
-    Jau kovo 15-19 dienomis į Lietuvos scenas žengsite su violončelės virtuozu iš JAV Ian Maksin - kaip pavyks dirbti kartu scenoje nepažįstamiems ir, regis, skirtingų stilių atlikėjams?
-    Na,     kaip pavyks dirbti sužinosime netrukus. Bet nuojauta kužda, kad laukia įdomus bendradarbiavimas. Kiek teko bendrauti su Ianu, visų mūsų nuostata yra prisitaikyti vieniems prie kitų, kitaip sakant „pagauti“ vienas kitą. Visi galime groti tiek iš natų, tiek ir improvizuoti. Visi orientuojamės į panašų repertuarą, kuris jungia įvairius stilius. Esu tikras, jog bus labai smagu!
-    Ko reikėtų tikėtis Lietuvos klausytojams, kurie jau kovo 15-19     dienomis Kaune, Vilniue, Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose apsilankys Vilnius Guitar Trio ir Ian Maksin koncertuose "Come     Together"?
-    Manau, visi mes, grodami kartu išgyvename muzikos grožį, laisvę, nuostabą, azartą, poilsį, džiaugsmą, draugystę, laimę. Visais šiais dalykais mes ir pasiruošę noriai dalytis su Lietuvos klausytojais!Šiauliuose bilietus platina Polifonijos kamerinės salės kasa ir Ticketmarket.lt: https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/ian-maksin-vilniaus-guitar-trio-siauliai-polifonija-bilietai
Koncertai vyks:
Kovo 15 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje
Kovo 16 d. 18 val. Marijampolėje, kultūros centre
Kovo 17 d. 18 val. Alytuje, miesto teatre
Kovo 18 d. 18 val. Šiauliuose, kamerinėje salėje Polifonija
Kovo 19 d. 17 val. Kaune, valstybinėje filharmonijoje

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
2020 m. keičiasi tam tikrų socialinių išmokų dydžiai, bus mokamos naujos išmokos (0)

Nuo 2020 m. pasikeitus bazinės socialinės išmokos, tikslinių kompensacijų bazės ir valstybės remiamų pajamų dydžiams didės daugelis socialinių išmokų, piniginė socialinė parama nepasiturintiems žmonėms,

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba