• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Jun 06th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Sveikata Diabetas – ne kliūtis bendrauti
Diabetas – ne kliūtis bendrauti PDF Spausdinti Email
Ketvirtadienis, 18 Gruodis 2014 16:00

„Diabetas nesirenka: jauno-seno, vargšo-turtingo, vyro-moters“ – tokiais žodžiais į Pasaulinės diabeto dienos minėjimą šiemet pakvietė Marijampolės klubas „Diabetikas ABC“. Klubo pirmininkės Genovaitės Naidzinavičienės žiniomis, pasaulyje šia klastinga liga serga 328 mln žmonių, o ateityje sirgs kas dešimtas planetos gyventojas. Pasaulinė diabeto bendruomenė privalo vienytis, kad įveiktų diabeto epidemiją. Renginio aplinką puošė mėlynos spalvos simboliai. Mėlynas ratas žymi vienybę, gyvybę ir sveikatą, atspindi dangų, po kuriuo gyvena visos pasaulio tautos.

Pristatydama klubo veiklą G. Naidzinavičienė pasakojo apie vykdomas socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus, kurių pagalba skiriamas dėmesys sveikos mitybos įgūdžiams, nemokamai atliekami kraujo tyrimai vietos gyventojams ir kita. Marijampolės miesto dienų šventės metu buvo atlikta pustrečio šimto tyrimų, o lapkričio 11–12 dienomis – dar apie 400. Kuo ankstyvesnėje stadijoje aptinkamas diabetas, tuo geresni gydymo rezultatai. Visi, kuriems buvo nustatytas padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, buvo paskatinti kreiptis neatidėliojant į gydytoją endokrinologą. Pati klubo pirmininkė, kaip savarankiško įgūdžių ugdymo specialistė, moko sergančiuosius pažinti diabetą ir jį valdyti. Organizuojamos teminės paskaitos, seminarai, akcijos „Atspėk, padėk, draugaukim“.

Klubo nariai aktyviai dalyvauja sporto varžybose. Ypatingai buvo sportiški pastarieji metai. Dėl puikių klubo komandos rezultatų respublikinės sporto varžybos „Cukrinis diabetas – ne kliūtis sportuoti“ šiemet buvo surengtos Marijampolėje, padedant Marijampolės savivaldybės tarybos nariui Alvydui Kirkliauskui.

Klubo surengtame renginyje Pasaulinei diabeto dienai paminėti dalyvavęs Savivaldybės meras Vidmantas Brazys nuoširdžiai dėkojo klubo pirmininkei G. Naidzinavičienei už begalinį rūpestį savo žmonėmis, už kruopštų švietėjišką darbą. „Ligos negalime pasirinkti, kaip ir savo tėvų, o paveldimumas vaidina stiprų vaidmenį. Galime pasirinkti tik sveikesnę mitybą“, - sakė savivaldybės vadovas. Klubo moterys buvo suruošusios sveikesnių patiekalų stalą, prie kurio vaišinosi visi atvykusieji.

Mėlynos spalvos žiedais padėkota gydančioms gydytojoms. Nepamiršta gimtadienių proga pasveikinti klubo narius, prisiminti Amžinybėn išėjusius kolegas.

Viešųjų ryšių tarnyba

 

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba