• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Feb 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Sportas Nuo dešimties, jau Muaythai ringe
Nuo dešimties, jau Muaythai ringe PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 07 Kovas 2016 23:14

Į Vilnių iš visos Lietuvos susirinko jaunieji kovotojai išbandyti savęs Muaythai kovose. „Ringe jaučiau baime, kad galiu pralaimėti, bet laimėjau ir tuo džiaugiuosi“, - kalbėjo dešimties metų marijampolietis Margiris.  Jo treneris Remigijus Kulikauskas, pertraukos metu turi keturiasdešimt sekundžių išdėstytis pastabas aiškiai ir suprantamai kiekienam vaikui. Nuo to priklausys kovos rezultatas.

Kovo 5 dieną, Vilniaus „Fight Academy“ klube, vaikų ir jaunimo Muaythai lygos iniciatyva Vilniaus, Trakų, Kauno, Marijampolės, Trakų Vokės ir Kelmės jaunieji kovotojai susirinko išbandyti savo jėgas Muaythai ringe.

Pirmosios kovos – jauniausiųjų. Jie savo trykštančia energija kovojo iki pat paskutinės sekundės.

4 klasės mokinys Marijampolės sporto klubo „Remeris“ narys Margiris Slaboda sako : „Ringe jaučiau baime, kad galiu pralaimėti, bet laimėjau ir tuo džiaugiuosi“.

Vėliau, po 10 susitikimų, prasidėjo jaunimo kovos. Jie visą savo jėgą ir drąsą išspaudė stengdamiesi laimėti. 10 ir 11 klasės Kauno „Kadetų Muaythai klubo“ nariai Dargirdas Šimkus ir Arnoldas Merkelis kalbėjo: „Mes atėjome į Muaythai norėdami sustiprėti ir fiziškai, ir dvasiškai, sutvirtinti savo charakterį.  Prieš įžengiant į ringa mes jautėme jaudulį, bet tik atsistoje prieš priešininką visos pašalinės mintys dingo.“ Merkelis ir Šimkus šią dieną nepatyrė pralaimėjimo, jie savo ryžtu įrodė, kad gali laimėti.

Treneriai taip pat netausoja savęs palaikydami savo kovotojus. Stovėdami prie ringo, jie kartu su savo auklėtiniu kovoja prieš priešininką. Pertraukos tarp raundų metu, jie turi keturiasdešimt sekundžių perteikti visas pastabas aiškiai, suprantamai. Nuo to priklausys kovos rezultatas.

Marijampolės Muaythai klubo „Remeris“  vadovas Remigijus Kulikauskas sako : „Labai šaunu, kad atsirado tokia vaikų ir jaunimo Muaythai lyga.  Mūsų vaikai gali išbandyti savo jėgas ir parodytų ką jie išmoko, kad galėtų toliau treniruotis ir tobulėti“.

Sekančios vaikų ir jaunimo Muaythai lygos varžybos balandžio 9 dieną.

Vaikų ir jaunimo Muaythai lyga vadovaujasi 2015 m. naujai patvirtintomis IFMA (Tarptautinė Muaythai federacija) 10 – 11 metų vaikams kovos metu draudžiami smūgiai į galvą. 12 – 13 metų draudžiami smūgiai alkūnėmis ir keliais į galvą. 14 – 15 metų vaikams galima pilma Muaythai technika. Jaunieji sportininkai kovos metu dėvi galvos šalmus, apsaugines liemenes, kojų apsaugas bei kovoja su 10 oz kovos pirštinėmis.

Muaythai – Tailando boksas. 1630 metais Siamo karalystės, Ajutijos dinastijos metraščiuose buvo pirmą kartą paminėtas vardas Muaythai. Muaythai, tai dvikovinė sporto šaka gimusi mušio lauke. Šiuolaikinės Muaythai taisyklės buvo ivestos valdant karaliui Ramai VI (1920-1925m.). Buvo leista naudoti bandažą, bintus iki alkūnių, buvo įvesti penki raundai. Pirmą kartą – ringas su apsauginėmis virvėmis, kurio viduje teisėjavo du referi ir du šoniniai teisėjai.

Prieš kiekvieną kovą atliekamas ritualas , Wai Khru ( Khru tailandietiškai- mokytojas), tai trys nusilenkimai klūpint ringo centre, taip atiduodant pagarbą savo Mokytojui, savo Tėvams ir Dievui kuriuo tikima. Toliau seka ritualinis šokis Ram Muay kurio metu kovotojas nusiteikia artėjančiai kovai ir apšyla savo raumenis. Muaythai galimi smūgiai kojomis, rankomis, alkūnėmis ir keliais.

Muaythai plačiai naudojamas JAV Jūrų pėstininkų “Jūros ruoniai” programoje, Vokietijos, Anglijos ir Norvegijos specialiųjų tarnybų bendro fizinio pasiruošimo programose. Muaythai tai ne tik kovinė sporto šaka, bet ir gyvenimo stilius. Jis padeda geriau susiorientuoti įvairiose gyvenimo situacijose.


LMTS vaikų ir jaunimo Muaythai lygos spaudos atstovė
Odeta Liorančaitė

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Nemokama regos patikra (0)

NEMOKAMA REGOS PATIKRA

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba