• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Friday
May 29th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Sportas Pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas atvyksta į Marijampolę
Pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas atvyksta į Marijampolę PDF Spausdinti Email
Antradienis, 24 Lapkritis 2015 21:06

Gruodžio 3 d., ketvirtadienį, 17:30 val. kviečiame Jus į dokumentinio filmo „PIRMASIS“ – apie legendinį lengvaatletį Romą Ubartą, pirmąjį Nepriklausomos Lietuvos olimpinį čempioną peržiūrą.

 

Renginyje susitikimas su olimpiniu čempionu, filmo autoriumi Stasiu Petkumi, scenarijaus autore Gintare Grikštaite, operatoriumi Žilvinu Petkumi. Šį vakarą įvyks ir Marijampolės savivaldybės sporto apdovanojimai. Renginys nemokamas. Kvietimus galima atsiimti „Spindulio“ kino teatro kasose.


1972 metų Miuncheno olimpines žaidynes per televizorių stebėję du juknaitiškiai svajojo, kad būtų gerai kada nors nuvažiuoti į olimpiadą. Prabėgus keturiems dešimtmečiams abu gali pasigirti, kad jų svajonė pildėsi ne kartą: buvęs disko metikas Romas Ubartas tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos olimpiniu čempionu, o operatorius Stasys Petkus buvo jau aštuoniose žaidynėse. Garsiausiam kaimo draugui S.Petkus paskyrė ir pirmąjį savo dokumentinį filmą „Pirmasis“.

1992 metų rugpjūčio 5 dieną olimpiniame Barselonos stadione ant Manjocos kalno skambėjo Lietuvos himnas ir kilo trispalvė. Pečius apgaubęs savo šalies vėliava R.Ubartas švytėjo iš laimės – olimpinėje Barselonoje jis tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos atstovu, kuris užlipo ant aukščiausio olimpinės pakylos laiptelio.

R.Ubarto kraštietis Lietuvos televizijos (LRT) operatorius S.Petkus buvusio žaidimų draugo pergalę stebėjo per televizorių, bet kai triumfuojantis disko metikas grįžo namo, Stasys pasitiko jį oro uoste ir kamera bei fotoaparatu įamžino sutiktuvių akimirkas.

Tuomet S.Petkui pirmą kartą ir šmėkštelėjo mintis kada nors sukurti filmą apie R.Ubartą – pirmąjį nepriklausomos Lietuvos olimpinį čempioną.

55 metų R.Ubartas jau matė šį filmą ir buvo sužavėtas. Dokumentiniame pasakojime – daug iki šiol niekur nerodytų vaizdų, disko metiko artimųjų ir mokytojų prisiminimai, R.Ubarto vaikystės nuotraukos.

Filmo „Pirmasis“ autorius S.Petkus LRT dirbo su komanda: scenarijaus autorė – ilgametė sporto žurnalistė Gintarė Grikštaitė, Stasiui filmuoti padėjo sūnus montažo režisierius – Miroslavas Stankevičius.

S.Petkus jau ilgą laiką su filmavimo komanda kuria dokumentinių filmų ciklą apie olimpinius čempionus. Filmas „Pirmasis“ buvo pirmas tokio tipo filmas, tačiau operatorius yra sukūręs filmus apie tokius olimpinius čempionus kaip Antanas Mikėnas, Algimantas Šalna, Arminas Narbekovas. Naujausias dokumentinis filmas šiame cikle „Krepšinio švyturys“  kuriame pasakojama apie legendinį Kauno „Žalgirio“ krepšininką Modestą Paulauską bus pristatytas jau gruodžio 15d. Vilniuje.

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba