• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Sep 18th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Politinis egzorcizmas
Politinis egzorcizmas PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 10 Birželis 2016 20:32

Kartais Piktąjį iš partijų bando išvaryti specialiosios tarnybos, o kartais pačios partijos užsiima politiniu egzorcizmu. Viena iš jų valstiečių ir žaliųjų sąjunga išbraukusi iš savo gretų marijampolietį Gediminą Akelaitį. Pastarasis sutiko, mūsų portalui, išsakyti savo nuomonę apie valstiečius ir žaliuosius bei savo politinę ateitį.
1.    Politikams taikomos kitos taisyklės, tačiau kur yra ta riba, kurios nederėtų peržengti viešuose pasisakymuose ?
Politikas privalo pasakyti aiškiai ir suprantamai. Galbūt terminologija turėtų būti priimtina visuomenei, tačiau svarbiausia, kad paprastas žmogus iš politiko pasisakymo suprastų kaip elgsis politikas vienoje ar kitoje situacijoje.
Jeigu Jūs turite galvoje, tai ką aš pasakiau feisbuko paskyroje ir kas pakliuvo į viešumą, tai galiu pasakyti, kad tai nebuvo nukreipta prieš asmenį, o buvo įvardintas pačios diskusijos turinys. Man nesvarbu kokį plakatą laiko oponentas (ė) – ar Pirčiupio motinos ar Kryžkalnio motinos, bet aš žinau ko jie siekia. Kalbu apie Stambulo konvenciją ( Stambulo konvencija, tai dokumentas įtvirtinantis, kad be vyro ir moters dar yra dvidešimt septynios socialinės lytys – P.N. pastaba). Mano pozicija aiški, šeima yra vyras ir žmona, o tai kas siūloma rtai kažkoks lyčių konglomeratas. Atleiskite, bet aš galiu turėti savo nuomonę, kad šeima yra mama, tėtis, trys ar penki vaikai, kurie auga čia Lietuvoje, gauna išlaikymą ir išsimokslinimą bei ugdomi , vadovaujantis supratimo dvasia.
Vaikai turi būti ruošiami gyvenimui, mokomi pagarbos mamai ir tėvui, o ne pagal kažkokią „išplautą“ šeimos sąvoką.
2.    Tai gal Jūs esate homofobas ?
Aš joks homofobas, man vienodai rodo koks ateisite į priėmimą pas mane, kaip gydytoją. Aš to niekada neklausiu, nes man svarbu tik paciento sveikatos problemos, kurias privalau išgydyti ar pašalinti. Kaip ir neklausiu kur gyvena, ką skaito ir ką myli. Grįžtant prie tos istorijos, tai aš ne moterį įžeidžiau, o pasakiau ką galvoju apie politikus (es), kurie gyvena ir vykdo Stambulo konvenciją. Tiesiog panaudojau medicininį terminą „abortas“. Taip, kažkam jis nepriimtinas, bet kitiems kiti terminai nepriimtini. Aš tai ką matau ir pasakau. Ir jokios fobijos nematau, gėjų ir lesbiečių visais laikais buvo ir bus, bet mes negalime to laikyti aukščiausiu gėriu.
3.    Gerbiamas Gediminai, tai kokios Jūsų politinės pažiūros ?
Nuo 1989 – ųjų mano politinės pažiūros nesikeitė. Aš esu kairiųjų pažiūrų , todėl įstojau į to meto socialdemokratų partiją. Aš į darbą žiūriu kaip į gerovės šaltinį. O dėl mūsų mokesčių netobulumo darbininkai skursta, kai turčiai lobsta. Tai ar turi politikas pasakyti tiesiai, kad matau problemą ir ją būtina spręsti ? Aš kairiųjų pažiūrų, bet aš ne prieš turtinguosius, aš už Skandinavišką modelį, ten daug turtingų, tačiau visi gyvena gerai, nes ten mokesčių sistema tokia, kad leidžia gerai gyventi visiems.
4.    Sugrįžkime prie žemiškų dalykų, kodėl pasitraukėte iš partijos, nors jos taryba dar nebuvo priėmusi sprendimo dėl Jūsų likimo ?
Aš ne pirmą dieną esu politikoje. Aš mačiau kaip iš valstiečių ir žaliųjų sąjungos buvo šalinamas Panevėžio skyrius, aš mačiau kaip buvo tvirtinamas pirmu seimo rinkimų sąrašo numeriu Saulius Skvernelis. Aš dalyvavau taryboje kai tai vyko. Ir kada atsistoja partijos pirmininkas ( Ramūnas Karbauskis – P.N. pastaba) , kaip UAB,e ir pasako, - arba Jūs balsuojat taip ir priimat šį sprendimą arba aš išeinu ir vėl Jūs liekate kaip prie Danutės Prunskienės. Taip kad ten gali visa sąjungos taryba būti už mane, bet jis pasakys „aš išeinu“ ir tada visi brigadininkai nenorėdami prarasti piemenio ganytojo, prabalsuos taip kaip reikia. Tai man laukti, žinant koks bus rezultatas ... Aš laukiau susitikimo su pirmininku ir kai susitikome jis pasakė, kad jau nuspręsta, nors sąjungos taryba dar tik bus. Jokių pasisakymų, jokių diskusijų, o po rinkimų bus sprendžiamas mano likimas partijoje. Tai ko man laukti ? Nors Marijampolės skyrius vienbalsiai priėmė sprendimą, kad šioje situacijoje nemato kokių nors etikos pažeidimų, tačiau UAB,e tai nieko nereiškia.
5. Tai ką dabar darysite ar mėginsite ieškoti kitos galimybės dalyvauti Seimo rinkimuose ?
Yra pasiūlymų ir šią progą aš stengsiuosi išnaudoti. Kokiais būdais ir kaip kol kas pasakyti negaliu. Galiu pasakyti tik tiek, kad į gyvenimą Lietuvoje žvelgiu per Marijampolės žmonių gyvenimo prizmę. Aš turiu tik visuomenės, savo bendruomenės ir valstybės interesą.
Beje, neesu kerštingas žmogus, jei partijos savininkas , kaip man atrodo, pripažintų padaręs klaidą ir sąjungos tarybai pateiktų objektyvų sprendimo projektą, tai aš galėčiau pasakyti, gal pamėginkime dirbti toliau.
6.    Marijampolės savivaldybės taryboje tapote nepriklausomu tarybos nariu. Esate Aplinkos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas , kaip keisis Jūsų padėtis vietos taryboje ?
Aš nematau jokios problemos, kadangi savivaldybės taryboje mes sprendžiame vietos savivaldos klausimus ir merui ir dabartinei valdančiajai daugumai užtenka matymo. Čia mes nepolitikuojame. Kai kuriais klausimais išsakome savo nesutikimus, bet tai yra laisva diskusija.
Komitetų pirmininkų skyrimas yra mero rankose, pagal dabar galiojantį vietos savivaldos įstatymą. O asmeninių nesutarimų neturiu nei su vienu tarybos nariu. Aš atstovauju rinkėjus, kurie balsavo už mane per savivaldos rinkimus. Taip kad ir toliau dirbsiu iki savo tarybos nario kadencijos pabaigos.

Kalbino Petras Navika

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolėje atidarytas „Basakojų sveikatingumo takas“ (0)

Šeštojo „Bėgam už Marijampolę“ renginio organizatoriai, tęsdami gražią tradiciją, padovanoja Marijampolės miesto bendruomenei

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba