• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Aug 19th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Marijampolėje ekspertai diskutavo saugumo, ekonomikos ir Marijampolės plėtros temomis
Marijampolėje ekspertai diskutavo saugumo, ekonomikos ir Marijampolės plėtros temomis PDF Spausdinti Email
Sekmadienis, 16 Lapkritis 2014 20:48

Asociacija „Marijampoliečiai“, bendradarbiaudama su Užsienio reikalų ministerija, Marijampolėje, viešbutyje „Mercure Marijampolė“, surengė konferenciją „10 metų ES ir NATO“.

Aktualiomis temomis su marijampoliečiais diskutavo politikai, akademinio pasaulio bei verslo atstovai.

Pirmoji diskusija prasidėjo Jono Urbanavičiaus, Europos instituto direktoriaus, KTU dėstytojo ir lektoriaus įžvalgomis apie matomas renovuotas viešąsias erdves ir iš pirmo žvilgsnio nepastebimas Europos Sąjungos investicijas į kasdienį gyvenimą – tai išsilavinimą, žmogiškųjų kompetencijų kėlimą, švietimo sistemą ir t.t. Kartu su juo diskusijoje dalyvavo ir Gediminas Česonis, Vidaus Reikalų Ministerijos Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vedėjas.

Verslo sėkmės formulė – bendradarbiavimas

 

Antrojoje diskusijoje „Lietuvos įmonių plėtra kitose Europos Sąjungos šalių rinkose“ renginio organizatorius bei moderatorius Ramūnas Burokas, Marijampolės savivaldybės mero visuomeninis patarėjas teigė: „Europos ekonominė integracija tęsiasi jau daugiau nei 50 metų. Verta išskirti 2004-uosius, kai prie Europos Sąjungos prisijungė Baltijos ir kitos Rytų Europos šalys. Šioje konferencijoje atkreipėme dėmesį į ES politiką įvairiais pjūviais Lietuvos kontekste“.Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas dr. Gediminas Rainys akcentavo, jog eksportuoti į tolimas šalis galimybių turi tik stambios įmonės, o nedidelės bei augančios turi apsijungti net su bendru prekės ženklu kartu keliauti ieškoti didesnių rinkų.

Tuo tarpu laukiama, kol Marijampolėje atsidarys laisvoji ekonominė zona (LEZ). Marijampolės LEZ valdymo bendrovės direktorius Simonas Petrulis vardino šios erdvės išskirtinumus – šalia yra magistralė „Via Baltica“, europinė vėžė „Rail Baltica“, kol bus parengta būtina infrastruktūra.

S.Petrulis, akcentavo, kad turime būti pilietiški ir kiekvienas garsinti Marijampolę, kalbėti apie čia esančias galimybes: „Kiekvienas iš mūsų gali tapti Lietuvos ir Marijampolės ambasadoriumi. Pavyzdžiui, savo „Facebook“ draugus nukreipiant į atitinkamus tinklalapius apie Lietuvą, jos verslą“, - skatino p. Petrulis.

Šalies saugumas – mūsų pačių darbas

„Ar Lietuvos narystė transatlantinėse organizacijose yra šalies saugumo garantas?“ – atsakė Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktorius Saulius Gasiūnas bei žurnalistas Tomas Dapkus.

„Saugumas nėra duotybė. Tai yra kasdienis darbas ir investicijos“, – teigė S.Gasiūnas.

Jam pritarė G. Kirkilas, akcentavęs Lietuvių karių pasiruošimą, tarptautinę patirtį, kurią sukaupė nuo 1994-ųjų dalyvaudami įvairiose misijose.

„Lietuvoje kasmet įvyksta apie 100 oro erdvės pažeidimų. NATO turi didelį potencialą, kuris atgraso agresorius. Nepamirškime, jog NATO yra gynybinis aljansas. Akivaizdu, kad įvykiai Ukrainoje jį konsolidavo“, – kalbėjo G.Kirkilas.

Tuo tarpu Artūras Palauskas įžvelgė trūkumų Lietuvos kariuomenės pasirengime: „Mes iš esmės turime atsinaujinti. Mūsų poligonai per maži manevrams, dalis jų plotų buvo privatizuoti“ – sakė jis.

Į šias mintis atsakė G. Kirkilas: „Per krizę susimažinome iki gėdingo 0,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Tuomet vadovavo konservatorė Rasa Juknevičienė, pareiškusi, jog Krašto apsaugos ministerija yra apaugusi riebalais. Beje, estai per tą pačią krizę išlaikė 2 proc.“.

T. Dapkus priminė, kad Rusija dėjo daug pastangų, kad Lietuva neprisijungtų prie NATO. O būdami aljanso nariais, turime ir patys dėti pastangas ginant savo sienas. T.Dapkus , jog karas jau vyksta: „Rusai eis tiek toli, kiek mes jiems leisime“.Marijampolės laukia šviesi ateitis

Antrąją konferencijos dieną buvo gvildenama Marijampolės sėkmės istorija ir diskutuojame kur link turėtų vystytis miestas.

Apie 2014–2020 metų Marijampolės regiono strateginį plėtros planą diskutavo Marijampolės savivaldybės mero visuomeninis patarėjas Ramūnas Burokas, Susisiekimo ministerijos viceministras, Marijampolės regioninės tarybos narys Algis Žvaliauskas, Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorius Andrius Jasinskis bei Jurgita Pačkauskaitė, Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Marijampolės apskrities skyriaus vyr. specialistė.

A. Žvaliauskas įvardino, kad Marijampolės regione BVP augimas yra didžiausias šalyje bei paaiškino, kad klaidinga manyti, jei Lietuvoje mažėja gyventojų, tai auga BVP. Taip nėra, nes mažėja vartotojų.

V.Tumelis atsakydamas į klausimą kaip pavyko laikytis ankstesnio strateginio plano, atsakė, jog šimtu procentu nepavyksta padaryti visų darbų, nes pritrūksta finansavimo. Įgyvendinama maždaug 30 proc. projektų.

„Atvykę užsienio svečiai grožisi kompleksiškai sutvarkytomis Marijampolės viešosiomis erdvėmis. Tačiau užsieniečius pribloškia mūsų atlyginimų dydžiai. Reikia galvoti, kokiomis priemonėmis galėtume mažinti atotrūkį tarp mūsų ir Europos atlyginimų“, – sakė A. Jasinskis.

J.Pačkauskaitė paaiškino, jog naujoje finansinėje perspektyvoje akcentuojamas tikslingas lėšų panaudojimas, kad kiekvienas euras sukurtų papildomą finansinę vertę, o lėšos nebūtų tik įsisavinamos vėliau nekuriant pridėtinės vertės.

Salėje dalyvavę jauni žmonės išreiškė nuomonę, kad Marijampolėje per daug dėmesio skiriama infrastruktūrai ir per mažai darbo vietų kūrimui, darbo jėgos trūkumo pakeitimui planingu studentų rengimu.

V.Tumelis į tai atsakė, kad savivaldos funkcija nėra kurti darbo vietas, o padaryti palankią aplinką gyventojams, verslui.

A.Žvaliauskas, kaip svarbiausią naujų darbo vietų kūrimosi galimybę įvardino Marijampolės LEZ, kuria jau dabar domisi septyni investuotojai, nors konkrečių įmonių neatskleidė.

Diskusijoje buvo nubraižyta šviesi Marijampolės ateitis: Marijampolės LEZ veiks ne viena įmonė, sukursianti kelis šimtus darbo vietų, 2020 metais miete jau bus pastatyti visi tuneliai po „Rail Baltica“, Aušros gatvėje bus naujas tiltas, į Kauną važinėsime plačia magistrale.

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kviečia teikti paraiškas neformaliojo vaikų švietimo programoms finansuoti (0)

NVŠ programas įgyvendinti gali visi neformaliojo vaikų švietimo teikėjai (išskyrus bendrojo ugdymo mokyklas), kurie turi teisę vykdyti švietimo veiklą ir atitinka  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba