• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Oct 19th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Diskusijos Marijampolėje: ar Lietuva girdimas Europos Sąjungoje politinis veikėjas
Diskusijos Marijampolėje: ar Lietuva girdimas Europos Sąjungoje politinis veikėjas PDF Spausdinti Email
Antradienis, 28 Spalis 2014 13:16

Penktadienį, Spalio 17d. Marijampolėje, viešbutyje „Mercure Marijampolė“ vyko forumas skirtas paminėti Lietuvos narystės ES dešimtį. Renginio metu buvo diskutuojama apie Lietuvos pirmininkavimą Europos tarybai bei jos pirmininkavimo metu prasidėjusius dramatiškus įvykius Ukrainoje.

Diskusijoje taip pat buvo keliamas klausimas ar Lietuva, pirmininkaudama Europos tarybai, buvo sėkmingas politinis veikėjas, gebantis aiškiai reikšti savo poziciją bei sėkmingai ją apginti, ar tiesiog atliko administracinio mechanizmo funkcijas. Forume viešėjo Europos Sąjungos parlamento pirmininko patarėjas Arnoldas Pranckevičius, internetinio portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Gerbačiauskaitė bei Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Dr. Laurynas Kasčiūnas. Diskusiją moderavo buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža.

Forumo dalyviai sutiko, kad vakarų šalys kiek lėtai reaguoja į įvykius Ukrainoje. Tai yra Vakarų požiūrio ir nenoro matyti sudėtingos realybės, kokia ji yra, pasekmė. Nors Rusijos geopolitiniai veiksmai jau plečiasi ir už Ukrainos ribų, vakarų šalys vis dar traktuoja tai kaip regioninį konfliktą. Kita priežastis anot Dr. Lauryno Kasčiūno yra vakarų šalių požiūris į Ukrainą. Daugeliui ji dar nėra suprantama ir vertinama kaip Europos valsybė todėl ir įvykiai vykstantys joje atrodo tolimesni negu yra iš tikrųjų. Internetinio portalo „Delfi“ vyriausioji redaktorė Monika Gerbačiauskaitė teigė, kad Lietuvos žiniasklaida į šiuos įvykius reaguoja patriotiškai ir bando sukurti atsvarą milžiniškam propagandos kiekiui. Tai bandoma daryti, kuriant žiniasklaidos priemones rusakalbiams, kurios teiktų objektyvią informaciją apie įvykius Ukrainoje.

Anot forumo dalyvių, Lietuva yra tikrai girdima, o Ukrainai dabar yra ypač sunkus metas, nes ji turi reformuoti valstybę, keisti teisinę sistemą, sunkios situacijos akivaizdoje.

Forumą rengė Všį "Baltijos agroverslo institutas“ su partneriu Všį „Sveikatingumo idėjos“. Pagrindinis renginio rėmėjas LR Užsienio reikalų ministerija.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Savivaldybių gerovės indeksas – Marijampolės savivaldybė pirmajame dešimtuke (0)

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) sudarytame 2019 metų savivaldybių indekse Marijampolės savivaldybė šiemet solidžiai įsitvirtino 5-8 vietoje, kartu su Palangos m., Panevėžio r. ir Šilutės r. savivaldybėmis, tarp 54 mažesniųjų savivaldybių.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba