• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Dec 10th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Kam valstybės tarnyboje reikalingi talentai?
Kam valstybės tarnyboje reikalingi talentai? PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 23 Liepa 2014 20:04

Europos Sąjungoje darbo neturi beveik 6 mln. jaunuolių. Tuo pačiu metu yra daugiau kaip 2 mln. laisvų darbo vietų, o trečdalis darbdavių teigia, kad jiems sunku rasti reikiamų įgūdžių turinčių darbuotojų.

 

Todėl jau ne pirmus metus verslo įmonės, kaip vieną iš strateginių tikslų, išsikėlė į talentų ugdymą orientuotą personalo politiką. Kova vyksta pritraukiant, ugdant ir išlaikant talentingus žmones. Niekas net neabejoja tuo, ką tokie žmonės gali suteikti įmonei: aiškūs verte išmatuojami kriterijai. O ką talentingi žmonės galėtų suteikti valstybės tarnybai?

Toks klausimas viešajame diskurse sutinkamas daug rečiau. Šiandien sunku suvokti, kad jaunam žmogui darbas valstybės sektoriuje būtų patrauklesnis pasiūlymas nei versle. Y kartos, kuri Lietuvoje skaičiuojama nuo 1990 metų, atstovai darbo vietas renkasi atsižvelgdami ne į atlyginimą, o pirmiausia žiūri į organizacijos kultūrą, reputaciją, ugdymo galimybes, greitą augimą, iššūkius ir galimybes derinti kitus poreikius (laisvalaikį, santykius) su darbu. Balansas tarp finansinio ir psichologinio komforto darbo vietoje krypsta antrojo pusėn.

Piktintis ar nekreipti dėmesio į šiuos pokyčius – lygu netekti talentingiausių žmonių. Gal laikas pradėti formuoti patrauklesnį valstybės tarnybos veidą? Visų pirma, reikia išsikelti tikslą dirbti su jaunas žmonėmis, o paskui pagalvoti, kur galima nukreipti dalį energijos: į švietimo institucijas, nevyriausybinį sektorių, užimtumo skatinimo įstaigas. Pagalvoti apie ugdymo, motyvacijos planus, galimybę dalį finansinės premijos keisti ugdomaisiais užsiėmimais, stažuotėmis ir t. t. Iškelti klausimą, kaip bus atrastos ir atskleistos geriausios žmonių savybės darbo vietoje, priimti sudėtingą iššūkį – strateginės personalo politikos kūrimą ir įgyvendinimą, jos įtraukimą į institucijos strategiją.

Valstybės tarnybai tampant nekonkurencingai, netenkama geriausių kompetencijų, galimybių kelti aukštesnius tikslus, įgyvendinti reikiamas reformas ir pasiekti norimus rezultatus. Šios priežastys nulemia neefektyvų sektoriaus darbą. Todėl didėja darbuotojų skaičius, kuris neužtikrina proporcingo produktyvumo, o tik apkrauna organizaciją kaštais: finansiniais, laiko, papildomos komunikacijos, nepasitenkinusių ir nusivylusių darbuotojų. Tokioje situacijoje jauni žmonės renkasi dirbti ne tik kitus sektorius, bet ir kitas valstybes. O mes tai vadiname „protų nutekėjimu“.

Siekiant valstybės sektoriaus efektyvumo, reikia pagalvoti apie jo, kaip darbdavio, patrauklumą, talentų pritraukimo ir valdymo sistemas. Tik tinkamų lyderių ir žmonių dėka valstybės sektorius galės dirbti konstruktyviai su savo svarbiausiu partneriu – visuomene.

Asociacijos "Marijampoliečiai" pirmininkė

Vaida Kelerytė

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba