• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Dec 10th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Premjeras A. Butkevičius susitiko su Lietuvos studentų sąjungos atstovais
Premjeras A. Butkevičius susitiko su Lietuvos studentų sąjungos atstovais PDF Spausdinti Email
Ketvirtadienis, 19 Birželis 2014 22:33

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Lietuvos studentų sąjungos atstovus. Susitikimo metu, kuriame taip pat dalyvavo Ministro Pirmininko patarėjas Justas Pankauskas ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas Ramūnas Burokas,

aukštųjų mokyklų studentų atstovai turėjo galimybę išsakyti savo lūkesčius, su premjeru padiskutuoti apie galimybes didinti stipendijas kaip motyvacinę priemonę. Kalbėta apie tinkamą patirtį suteikiančias praktikas ir stažuotes, studijų finansavimo paskolas, aptarta Jaunimo garantijų iniciatyva, bendrabučių renovacijos perspektyvos.

„Jaunimo balsas mums labai svarbus. Jūsų iniciatyvos ir pastabos ieškant tinkamų sprendimų yra labai sveikintinos ir visada laukiamos“, – kalbėjo premjeras. Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas taip pat džiaugėsi galimybe visos Lietuvos studentų lūkesčius išsakyti tiesiogiai Vyriausybės vadovui.

Kalbėdami apie studijų kryptis premjeras ir studentų atstovai vieningai sutarė, jog šiuo metu būtina ugdyti daugiau inžinierių, technologų, biotechnologų, informacinių technologų specialistų. Pasak studentų sąjungos atstovų, valstybė tam, kad pritrauktų reikiamų sričių studentus, turėtų sukurti skatinamąsias priemones.

„Vyriausybės pozicija nesikeičia – šios mokslo sritys turi būti skatinamos, todėl šių specialybių finansavimas yra stabiliai didinamas“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

Susitikimo metu studentai išreiškė savo nuomonę dėl studijų finansavimo paskolų: „Manome, kad paskolų gražinimas turėtų būti susijęs su po studijų baigimo susijusiu darbo užmokesčiu. Paskolų gražinimo „pririšimas“ prie darbo užmokesčio ne tik palengvintų grąžinimo sąlygas, bet būtų ir savotiškas rodiklis, kaip universitetas paruošia specialistą. Jei atlygis už darbą didelis, tai rodo gerą universiteto lygį, jei mažas – atvirkščiai“, – dėstė Vilniaus universiteto atstovas Arminas Varanauskas.

Premjeras patikino, kad Vyriausybės programoje yra iškeltas siekis studijų paskolų finansavimo sistemą keisti.

„Nepriimtina, kad Lietuvoje siūlomų studijų kainos yra vienos didžiausių Europos Sąjungoje, o gyvenimo lygis nesiekia net Europos Sąjungos vidurkio“, – sako LSDJS pirmininkas Ramūnas Burokas, pabrėždamas, kad dešiniųjų politikų priimta ir laisvosios rinkos ideologija grįsta aukštojo mokslo reforma ne tik prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, bet ir studijas – viešąją gėrybę – pavertė brangiai įperkama preke. Anot socialdemokratinio jaunimo organizacijos atstovo, reforma paskatino ir didesnį protų nutekėjimo procesą, ir dalį Lietuvos studentų privertė likimus susieti su komercinių bankų malone.Diskutuota ir apie Jaunimo garantijų iniciatyvą bei jos teikiamas praktikos ir stažuočių galimybes. Studentų teigimu, studijuojantiems būtina užtikrinti praktinius užsiėmimus atitinkančius jų specialybes, apgyvendinimo bendrabučiuose galimybes stažuotės metu, jei ji vyksta kitame mieste.

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba