• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Dec 09th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Ar socialdemokratai pirks „Nokia“?
Ar socialdemokratai pirks „Nokia“? PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 02 Birželis 2014 07:51

„Nokia“ nekreipė dėmesio į 2007 metais kilusį išmaniųjų telefonų bumą, nors suomiai jau anksčiau buvo sukūrę rinkai išmaniųjų telefonų, ji jų neplėtojo, mėtėsi tarp operacinių sistemų, keitinėjo vadovus. 2008–2011 m. „Nokia“ bandė pelno uždirbti iš besivystančiuose regionuose vis dar itin didelių įprastų telefonų pardavimų, tačiau 2011 metais jau tapo aišku, kad šiuos įrenginius reikės atiduoti į muziejus, jie ilguoju laikotarpiu neperspektyvūs.


Jau ne pirmi metai „Nokia“ yra laidojama, nes į rinką bendrovė įšoko tada, kai „Samsung“ ir „Apple“ rinką jau buvo pasidalinusios. „Nokia“ tol pirmavo įprastų telefonų rinkoje, kol šios rinkos paprasčiausiai nebeliko, o suomiai efektyviai konkuruoti geba tik besivystančiose rinkose Afrikoje ir Pietų Amerikoje.

Europos Parlamento rinkimų rezultatai parodė, kad socialdemokratai gali rinkimus laimėti 31 iš 60 savivaldybių, tačiau Lietuvoje likti antri ir iškovoti vos 2 mandatus vietoje prognozuotų keturių. Pagrindinė priežastis yra nesugebėjimas patraukti jaunimo balsų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, neproporcingas dėmesys senjorams ir pensininkams, neteisingai sudėlioti rinkiminės kampanijos akcentai ir klaidingas vertinimas, kad regionai „ištrauks“.

Neištraukė. Socialdemokratai Vilniuje liko ketvirti (12,11 proc.), Kaune – treti (14,85 proc.), Klaipėdoje – šešti (11,00 proc.), o tai yra vieninteliai augantys, iš viso 850 tūkst. rinkėjų turintys miestai. Rezultatą lėmė ne reklaminių klipų skaičius, skrajučių kokybė ar užsakomieji straipsnai, bet idėjos, sąrašuose esantys veidai, gebėjimas atstovauti jaunus žmones, vidurinį sluoksnį ir dirbančiuosius.

Reikia pripažinti, kad įtikinti jauną žmogų balsuoti už sąrašą, kuriame yra Bronius Bradauskas, eilė senjorų ir „no name’ų“ yra tas pats, kas įtikinti 2014 metais įsigyti „Nokia 3310“.

Socialdemokratai susiduria su ta pačia dilema, kurią turėjo „Nokia“: ar reaguoti į signalus, kuriuos siunčia rinkėjai didžiuosiuose miestuose, padaryti išvadas ir pasiūlyti kitokią viziją, arba tikėtis, kad 2016 metų LR Seimo rinkimuose sąrašą „ištrauks“ regionai. Darvino teorija sako, kad išlieka ne didžiausias ar stipriausias, išlieka gebantis prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. „Nokia“ padarė sprendimus, klaidingai įvertinusi tendencijas. Kokius sprendimus padarys socialdemokratai?

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba