• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Dec 10th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Marijampolėje diskutavo apie „pirmojo starto“ programą jauniems žmonėms
Marijampolėje diskutavo apie „pirmojo starto“ programą jauniems žmonėms PDF Spausdinti Email
Šeštadienis, 10 Gegužė 2014 15:08

Gegužės pradžioje jaunieji Lietuvos socialdemokratai rinkosi į Vadovų klubą Marijampolėje. Šįkart temų spektras itin platus – kalbėta apie LSDJS skyrių vertinimo sistemą, priešrinkimines aktualijas, efektyvų komunikavimą socialiniuose tinkluose, „pirmojo starto” programą jauniems žmonėms ir šių dienų gerovės valstybės sampratą.
Pasak LSDJS pirmininko Ramūno Buroko, šie metai yra galimybė jauniems žmonėms įtraukti jiems aktualius klausimus į politinę darbotvarkę, aktyviai dalyvaujant LR Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose. „Šis jaunųjų socialdemokratų susitikimas Marijampolėje yra dar viena galimybė ne tik kelti jauniesiems socialdemokratams ir visiems jauniems žmonėms svarbius klausimus, bet ir juos atstovauti politinėje darbotvarkėje“, – pabrėžė R. Burokas.

Likus savaitei iki LR Prezidento rinkimų ir trims savaitėms iki Europos Parlamento rinkimų, renginyje dalyvavęs LSDP rinkimų štabo pirmininkas Juozas Bernatonis papasakojo apie socialdemokratų rinkiminės kampanijos aktualijas, priminė pilietinę balsavimo pareigą, atsakė į jaunimiečiams rūpimus klausimus.

LSDJS darbotvarkėje jau kurį laiką keliama efektyvaus komunikavimo žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose tema. Šįkart Povilas Žarnauskas kabėjo apie Facebook vaidmenį, pristatydamas bendravimo šiame tinkle principus, svarbiausias viešųjų ryšių tendencijas, duodamas patarimų, kaip viešinti pranešimus naudojant kuo mažiau finansinių išteklių.

DAUGIAU FOTO ČIA

Antrojoje renginio dalyje vyko atviros diskusijos. Jaunimiečiai su renginio svečiais – LR Vyriausybės vicekancleriu Remigijumi Motuzu,  Seimo nariais Domu Petruliu ir Algirdu Sysu – kalbėjo, ar esame pasiruošę “pirmojo starto” programos jaunimui įgyvendinimui Lietuvoje. Pripažinta, kad valstybės institucijos per mažai bendradarbiauja tarpusavyje, siekiant kovoti su jaunimo nedarbu, ilgą laiką darbo nerandantys jauni žmonės patiria psichologines ir socialinės atskirties problemas, jaunimo nedarbas ir negebėjimas įsigyti pirmojo būsto tiesiogiai daro įtaką augantiems emigracijos srautams.

Atsižvelgdami į tai, jaunieji Lietuvos socialdemokratai ragina valdžios institucijas, pasinaudojant naująją ES finansine perspektyva 2014-2020 metams,  nedelsiant parengti priemones, kurios užtikrintų sklandų jauno žmogaus perėjimą iš švietimo sistemos į savarankišką profesinę karjerą, sukurti ir įgyvendinti priemones, pritraukiančias jaunus specialistus į regionus, sudaryti palankesnes sąlygas pirmojo būsto įsigijimui.

Antrosios diskusijos, kurioje dalyvavo kritinės minties instituto „Demos“ lektoriai Andrius Bielskis ir Algirdas Davidavičius, tema – „Gerovės valstybės samprata šiandien“. Joje jaunimiečiai turėjo progą išgirsti, kodėl pasaulyje kairiosios idėjos jaunimui yra priimtinesnės (nemokamas aukštasis mokslas, progresiniai mokesčiai, didesnės socialinės garantijos), kaip atremti gerovės valstybės kūrimo Lietuvoje kritiką, kokiais būdais būtų galima kurti gerovę ir socialiai teisingesnius darbo santykius Lietuvoje.

 

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba