• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Dec 10th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Marijampolėje apie narystės ES dešimtmetį diskutuota Europos dienos išvakarėse
Marijampolėje apie narystės ES dešimtmetį diskutuota Europos dienos išvakarėse PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 09 Gegužė 2014 11:11

Nuo 2004-ųjų metų jau praėjo 10 metų, kaip mes tapome ES ir NATO nariai, praėjusiais pirmininkavome ES tarybai, šiuo metu esame Jungtinių Tautų organizacijos saugumo tarybos nenuolatinė narė, šį pusmetį pirmininkaujame

 

saugumo tarybai - panašu, kad Lietuva pelnė tarptautinį pripažinimą ir šalies prestižą.

Marijampolėje Gegužės 9 – osios, Europos dienos proga vyko diskusija apie tai, koks buvo šis dešimtmetis mums ir Europai. Europe Direct Marijampolė organizuotame susitikime dalyvavo Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Ministro pirmininko patarėjas Justas Pankauskas, Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje Paulius Uleckas, Marijampolės savivaldybės visuomeninis mero patarėjas Ramūnas Burokas.

Pasak diskusijos moderatoriaus R. Buroko, tapimas ES nare  nubrėžė mūsų šalies vystymosi gaires artimiausiems dešimtmečiams į priekį visose srityse - ūkyje ir ekonomikoje, kultūroje, švietime, aplinkosaugoje, teisėkūroje, santykiuose su kaimyninėmis šalimis, sveikatos apsaugos ir t. t.

 

Diskusijos dalyviai aptarė tokius klausimus kaip Lietuvos tapimo ES ir NATO nare svarbą, pasiekimus ir iškylančius iššūkius, svarstė, kokia dabar būtų Lietuva, jei laiku nebūtų priėmusi svarbių sprendimų, siekti narystės šiose organizacijose.

Ministras J. Olekas pasveikinęs susirinkusius su Europos Sąjungos gimtadieniu bei narystės ES ir NATO dešimtmečiu, taip pat kalbėjo, koks svarbus buvo savalaikis Lietuvos apsisprendimas, svarstė, ar buvo galima sėkmingiau užbaigti derybas su ES dėl narystės, pasidžiaugė vis gražėjančiu Marijampolės miestu.

Ministro pirmininko patarėjas J.Pankauskas sakė, jog džiaugiantis pasiekimais, nereikėtų pamiršti ir iškylančių problemų bei jų sprendimo. Kaip vieną iš aktualiausių Lietuvai klausimų paminėjo emigraciją ir protų nutekėjimą.
Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje P.Uleckas prisiminė Marijampolės „ėjimo“ į Europos Sąjungą istoriją, svarstė apie identiteto praradimo pavojų.

Po diskusijos įvyko vaikų piešinių konkurso „Piešiu Europą“ apdovanojimai. Jame dalyvavo Marijampolės „Šaltinio“, Rimanto Stankevičiaus pagrindinių mokyklų, Jono Totoraičio progimnazijos, Padovinio pagrindinės mokyklos bei Daukšių pradinio ugdymo skyriaus pradinių klasių mokiniai, padedami savo mokytojų – Virginijos Lenkauskienės, Aurelijos Kovzonienės, Liubos Stankevičienės, Jurgitos Kasiulienės, Ingridos Ambraziejienės, Laimutės Babinskienės, Ingos Kasiulienės. Susirinkusius marijampoliečius pasveikino moksleivių konkurso „Žvaigždžių atspindžiai“ laureatai – Gerda Geršvaltaitytė, Justė Kazlauskaitė, Toma Stachnevičiūtė, Airida Parchomenkaitė, grupė „Sound Effects“.

1995 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė įteikė oficialų prašymą priimti į ES, Lietuva buvo pakviesta pradėti derybas 1999 m. Stojimo derybos buvo oficialiai baigtos 2002 m. gruodžio 12-13 d. Lietuvos Respublikos piliečiai referendume, vykusiame 2003 m. gegužės 10-11 d. pritarė Lietuvos stojimui į ES, 2004 gegužės 1 d. Lietuva tapo viena iš 25 visateisių ES valstybių narių.

Europos dienos organizatoriai: „Europe Direct Marijampolė", asociacija „Marijampoliečiai", partneris: Marijampolės savivaldybė.

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba