• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Apr 02nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Baltijos šalių jaunimas telkia jėgas kovai su jaunimo nedarbu
Baltijos šalių jaunimas telkia jėgas kovai su jaunimo nedarbu PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 07 Spalis 2013 13:01

Jaunimo nedarbo problema atsidūrė politinėje darbotvarkėje gerokai per vėlai ir šiuo metu atsakingos institucijos privalo spręsti ne tik bedarbystės problemą, bet ir su jaunimo nedarbo ir užimtumo trūkumu susijusias pasėkmes. Tai alkoholio ir narkotikų vartojimas, nusikalstamumas, socialinė atskirtis, psichologinės, socialinės problemos, kurios pratrūksta rezonansiniais ir visą šalį sukrečiančiais nusikaltimais.

Pasak Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininko Ramūno Buroko, jaunieji socialdemokratai siekė atkreipti visuomenės į šią problemą dar nuo 2009 metų, tačiau priemonės kaip su ja kovoti ryškėja tik dabar

Pasak R. Buroko, šiuo metu yra rengiamas užimtumo didinimo 2014–2020 metų programos įgyvendinimo 2014–2016 metais veiksmų planas jaunimo užimtumo didinimui, kuris užtikrinų Europos Sąjungos “Jaunimo garantijos” iniciatyvos įgyvendinimą Lietuvoje.

“Jaunimo garantijos” iniciatyva yra siekiama, kad ES valstybėse narėse visi jaunuoliai iki 25 metų amžiaus per keturių mėnesių laikotarpį nuo darbo netekimo arba formaliojo mokymosi užbaigimo gautų gerą pasiūlymą dirbti, toliau mokytis, atlikti gamybinę praktiką arba stažuotės pasiūlymą.

R. Burokas šių metų spalio 3-4 dienomis dalyvavo Latvijos socialdemokratų partijos “Concord” surengtoje Baltijos šalių socialdemokratinio jaunimo organizacijų diskusijoje Rygoje apie “Jaunimo garantijos” iniciatyvos taikymą ES šalyse narėse.

“Nors per vienus metus jaunimo nedarbas Lietuvoje sumažėjo 3,5 proc. ir šiuo metu pagal kovos su jaunimo nedarbu rezultatus esame tarp pirmaujančių visoje ES, turime eiti pirmyn ir toliau ieškoti būdų kaip mažinti nedarbą ir didinti užimtumą nesimokančio ir neaktyvaus jaunimo gretose, nedalyvaujančio darbo rinkoje ir neregistruoto Lietuvos darbo biržoje jaunimo bei tarp jaunų žmonių, neturinčių pakankamai motyvacijos dalyvauti darbo rinkoje.

Būtent šios grupės jaunų žmonių patenka į didžiausią socialinės atskirties riziką”, - kalbėjo R. Burokas, pabrėždamas, kad jaunimo garantijos jaunam asmeniui turėtų būti pradėtos teikti nuo jo įregistravimo Darbo biržoje dienos, o nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių, kurie nėra įregistruoti Darbo biržoje atveju, pasitelkiant atvirus jaunimo užimtumo centrus ir erdves, turi būti užtikrintas jaunimo garantijos įgyvendinimas per tą patį keturių mėnesių laikotarpį.

Pasak jo, Lietuvoje 70 % 15 – 24 metų ir 11,6 % 25 – 29 metų jaunuolių yra ekonomiškai neaktyvūs, 2 – 4 kartus per mėnesį alkoholį vartoja 33,6 % jaunuolių, o 1000 jaunuolių nuo 14 iki 29 metų tenka 22, kurie kaltinami padarius nusikalstamas veikas.

Susitikimo metu Rygoje buvo pasirašytas bendras Baltijos šalių jaunųjų socialdemokratų kreipimasis į Baltijos šalių ministrus pirmininkus Algirdą Butkevičių, Andrus Ansipą ir Valdis Dambrovskis dėl ES “Jaunimo garanijos” iniciatyvos priemonių taikymo Baltijos šalyse.

Kreipimusi raginama Valstybes keistis savo patirtimi ir gerosios patirties pavyzdžiais jaunimo nedarbo mažinimo ir jaunimo verslumo srityse. Jaunimo nedarbo mažinimas ir naujų darbo vietų kūrimas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai ir bendrų Vyriausybinės politikos prioritetų.

 

LSDJS informacija

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Patvirtinta grupės metinė/galutinė Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo ataskaita už 2019 m. (0)

Marijampolės miesto vietos veiklos grupės metinė/galutinė Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo ataskaita už 2019 metus.
Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimas 2019 metais įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba