• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Dec 10th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Diskusija apie pilietiškumą ir emigraciją
Diskusija apie pilietiškumą ir emigraciją PDF Spausdinti Email
Sekmadienis, 26 Gegužė 2013 14:26

Gegužės 24-ąją aktyvus Marijampolės jaunimas rinkosi Marijampolės Europe Direct informacijos centre padiskutuoti apie pilietiškumą ir emigraciją.
Kas yra pilietybė? Kokias teises ir pareigas ji suteikia? Kuo jaučiatės esantys – lietuviais ar europiečiais? 

Į šiuos klausimus bendromis jėgomis atsakymo ieškojo Marijampolės Europe Direct informacijos centro vadovė Vaida Burbienė, Jaunimo Europos komandos narė marijampolietė moksleivė Šarūnė Petrošiūtė, ARVI Viešųjų ryšių ir personalo projektų koordinatorė Vaida Kelerytė, aktyvūs marijampoliečiai bei užsienyje gyvenantys lietuviai, su kuriais bendrauta Skype.

Renginio pradžioje V.Burbienė pristatė atsinaujinusį ir naują veiklos etapą pradėjusį Europe Direct informacijos centrų tinklą Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.

Aktyvi marijampolietė Šarūnė papasakojo apie savo patirtį būnant Jaunimo Europos komandos nare, akcentuodama, jog dalyvavimas tokioje veikloje ir yra puiki pilietiškumo mokykla. Jaunimo Europos komanda (JEK) – tai įvairiose Lietuvos vietose gyvenantys jauni žmonės nuo 16 iki 29 m., kurie domisi Europos politika ir aktualijomis. Juos galima kviesti dalyvauti su ES tematika susijusiuose renginiuose mokyklose, nevyriausybinėse organizacijose, kultūros įstaigose ir kitur.

Ar emigruoti pilietiška? Į šį klausimą bandė atsakyti jau kelerius metus Anglijoje gyvenantis Žydrūnas bei iš karto po mokyklos baigimo į Airiją išvykusi Ernesta. Diskusijų šiuo klausimu netrūko ir tarp vietinio jaunimo. Nors nuomonės labai skyrėsi ir tarp pačių marijampoliečių, visgi buvo padaryta išvada, jog patriotu galima būti ir gyvenant svečioje šalyje.
Kad veiklos netrūksta ir Marijampolėje savo pavyzdžiu įrodė ir kita aktyvi visuomenininkė bei įvairių projektų iniciatorė ARVI Viešųjų ryšių ir personalo projektų koordinatorė Vaida Kelerytė. Ji skatino jaunimą patiems imtis iniciatyvos ir rūpintis savo miestu taip, kad jame būtų gera, saugu ir malonu gyventi tiek jaunam, tiek vyresniam.

Marijampolės Europe Direct ir ateityje planuoja organizuoti diskusijas įvairiomis aktualiomis miestiečiams temomis.

 

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba