• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Dec 10th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Tarybos susirinkime - dėmesys jaunimo nedarbui
Tarybos susirinkime - dėmesys jaunimo nedarbui PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 26 Birželis 2013 18:01

Klaipėdoje, susirinkusiai Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybai, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (LSDJS) pristatė parengtą rezoliuciją dėl jaunimo nedarbo situacijos šalyje.
Rezoliucijoje teigiama, kad nepaisant gerėjančių statistinių jaunimo nedarbo rodiklių, jaunų bedarbių žmonių skaičius išlieka nepateisinamai aukštas, o valstybės institucijos per mažai bendradarbiauja tarpusavyje, kovodamos su jaunimo nedarbu. Šis negatyvus reiškinys tiesiogiai daro įtaką augantiems emigracijos srautams. Lietuvos regionuose jaunimo nedarbui mažinti skirtos priemonės yra netolygios. Pastebima, kad didžiausias nedarbas yra tarp jaunų žmonių, neturinčių darbinės patirties ir reikalingo išsilavinimo. Be to, ilgą laiką darbo nerandantys jauni žmonės patiria psichologines ir socialinės atskirties problemas.

Pasak LSDJS pirmininko Ramūno Buroko, apie jaunimo nedarbą ir jo sukeliamas problemas kalbame ne vienerius metus, tačiau iki šiol jaunimo nedarbas Lietuvoje siekia 25,6 procentų, o darbo nesuradę jauni žmonės dažniausiai renkasi emigraciją į Vakarų Europos šalis. „Net kas antras emigrantas yra 20–34 metų, o 82 procentai visų emigravusių prieš išvykdami nedirbo 1 metus ar ilgiau. Todėl mūsų valstybei siekiant išvengti neigiamų pasekmių ateityje, neatidėliotinai būtina imtis labai aiškių priemonių“, – kalbėjo R. Burokas. Jo teigimu, viena iš rezoliucijoje siūlomų priemonių yra „Jaunimo garantijos“ sistema, kai jaunas žmogus gauna gerą pasiūlymą dirbti, toliau mokytis, atlikti gamybinę praktiką ar stažuotę per keturis mėnesius nuo darbo netekimo arba formaliojo mokymosi užbaigimo.

Įvertinusi susidariusią padėtį, LSDP taryba siūlo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai nedelsiant parengti programą „Pirmasis gyvenimo startas“, skirtą jauniems žmonėms, kuri užtikrintų sklandų jauno žmogaus perėjimą iš švietimo sistemos (prieinamas profesinis mokymas ir aukštasis mokslas) į savarankišką profesinę karjerą (lengvatinės paskolos, karjeros pradžios pagalba, pirmojo būsto įsigijimo programos), prieinamą socialinį būstą. Dera įtvirtinti galimybę atlikti profesinę praktiką valstybės ir savivaldybių institucijose, tokiu būdu mažėtų atotrūkis tarp valstybinio ir savivaldybinio sektoriaus bei jaunimo, stiprėtų jaunimo profesinės kompetencijos.

Pasak politiko Juro Poželos, kuris vadovauja Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijai, būtina stiprinti tarpžinybinį bendradarbiavimą ir užtikrinti, kad atsakingos valdžios institucijos nedelstų ir imtųsi įgyvendinti priemones ne tik jaunimo nedarbo mažinimui, tačiau atsižvelgtų ir į visas Vyriausybės programos Jaunimo politikos dalyje apibrėžtas nuostatas. „Jaunimo ir sporto reikalų komisijoje buvome ne kartą pakvietę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus pristatyti Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių. Ministerijos atstovų teigimu, jaunimo užimtumo didinimui bus skiriama apie 300 mln. litų, tačiau kol kas nematome konkrečių rezultatų, o kalbant apie kitas su jaunimu susijusias nuostatas, jau daugiau nei mėnesį laukiame ministerijos atsakymo“, – teigė J. Požela.

Pasak LSDP tarybos, taip pat privalu sukurti ir įgyvendinti priemones, pritrauksiančias jaunus specialistus į regionus, užtikrinti mažiau galimybių turinčio jaunimo įsitraukimą į visuomenės gyvenimą. Taip pat derėtų sudaryti tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas jauniems žmonėms Lietuvoje. Kiekvienam žmogui, ypač tik baigusiam mokslus, būtina užtikrinti darbą, atitinkantį įgytą išsilavinimą. Valstybės pareiga yra pasirūpinti jauno žmogaus pirmąja darbo vieta ir reikalinga praktika, jei jam nepavyksta to padaryti pačiam.

LSDP tarybos nuomone, vykdant nedarbo mažinimo programas, reikia pasitelkti tai geriausiai padaryti galinčias institucijas, o valstybės sektoriui – glaudžiau bendradarbiauti su nevyriausybiniu sektoriumi. Būtina peržiūrėti vidurinio lavinimo, profesinių mokyklų, kolegijų ir universitetų mokymo programas, kad jų turinys labiau atitiktų darbo rinkos poreikį. Dera skatinti ir finansiškai remti tas iniciatyvas, kurios padeda kurti naujas darbo vietas jauniems žmonėms. Kitame Europos Sąjungos paramos mechanizme reikia skirti prioritetus veikloms, kurios mažintų jaunimo nedarbą Lietuvoje. LSDP tarybos teigimu, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus potvarkiu turėtų būti įkurta jaunimo nedarbo mažinimo koordinavimo grupė, kuri nuosekliai stebėtų vykdomą politiką, teiktų pasiūlymus, mažinančius nedarbą.

„Džiaugiuosi, kad rezoliucija sulaukė palaikymo LSDP taryboje, nes tik investuojant į jaunimo žmogiškąjį kapitalą bus gauta ilgalaikės naudos ir bus skatinamas ekonomikos augimas, išvengiant didžiulių išlaidų, patiriamų dėl jaunuolių, kurie nei dirba, nei mokosi“, – teigė R. Burokas.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba