• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Dec 09th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Jaunieji socialdemokratai pasisako už sveikatos apsaugos sistemos reformą
Jaunieji socialdemokratai pasisako už sveikatos apsaugos sistemos reformą PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 27 Kovas 2013 21:22

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga (toliau - LSDJS) remia sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio siekį reformuoti sveikatos apsaugos sistemą, siekiant kokybiškų ir prieinamų paslaugų visiems Lietuvos piliečiams, teigiama antradienį išplatintoje LSDJS valdybos patvirtintoje pozicijoje. Pasak LSDJS pirmininko Ramūno Buroko, būtina reikalauti didesnės sveikatos paslaugų teikėjų atskaitomybės, skaidrumo ir teisingumo principų laikymosi, atsižvelgiant į piliečių interesus.
„Lietuvos Respublikos Konstitucijoje aiškiai sakoma, jog valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus, įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką. Šiuo metu visiškai nėra aišku, kurios paslaugos yra finansuojamos iš valstybės biudžeto, kurios - iš sveikatos draudimo įmokų, o paciantų nuolat prašoma patiems susimokėti už vieną ar kitą paslaugą valstybinėje gydymo įstaigoje”, - sako R. Burokas, pridurdamas, kad 53 proc. sutarčių dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų yra pasirašytos su privačiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, 47 proc. - su valstybinėmis.

LSDJS atstovai įsitikinę, jog gerovės valstybės ir solidarios visuomenės Lietuvoje nesukursime be skaidrios, visiems prieinamos ir modernios valstybinės sveikatos apsaugos. Tokios pozicijos laikytis įpareigoja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 53 straipsnis, kuris skelbia, jog „valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką“.

LSDJS palaiko V. Andriukaičio siekį reikalauti didesnės sveikatos paslaugų teikėjų atskaitomybės, skaidrumo ir teisingumo principų laikymosi, atstovaujant konstitucinėms teisėms, piliečių ir valstybės interesams.


Su LSDJS pozicijos tekstu galite susipažinti čia: http://jaunimieciai.lt/?p=2273.

 

 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba