• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Jul 06th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Bus pristatomi tolimesnės Marijampolės savivaldybės plėtros investicijų metmenys
Bus pristatomi tolimesnės Marijampolės savivaldybės plėtros investicijų metmenys PDF Spausdinti Email
Antradienis, 21 Rugpjūtis 2012 07:34

Artimiausiame Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje, kuris šaukiamas rugpjūčio 27 d., bus pristatoma Marijampolės savivaldybės investicijų 2014 – 2020 m. pagal Nacionalinės pažangos programos prioritetą „Regioninė plėtra“ metmenys. Savivaldybės politikų ir administracijos specialistų parengtame preliminariame ateinančio etapo investicijų plane numatoma 55 priemonės, kurios apims daugelį savivaldybės gyvenimo sričių. Bendras planuojamų investicijų poreikis – per 600 mln. Lt. Atspirties taškas buvo savivaldybės plėtros iki 2017 m. strateginio plano projektas.

 Buvo sudarytos darbo grupės, į kurias įėjo Tarybos nariai, specialistai, visuomenės atstovai, kiekvienos srities priemonėms numatyti. Anot Savivaldybės mero pavaduotojo Gintauto Stankevičiaus, atlikusio pastaruoju metu mero pareigas ir vadovavusio plano parengimo procesui, svarbiausias dėmesys planuojant investicijas kreipiamas į toliau nutolusių nuo miesto centro viešųjų erdvių, gyvenamųjų mikrorajonų, kaimiškųjų vietovių  infrastruktūros sutvarkymą. Tokia būtinybė atsirado dėl to, kad iki 2013-ųjų visos regioninei plėtrai skirtos investicijos „nusėdo“ miesto centro viešosiose erdvėse.

Vienas svarbiausių tikslų – visuomeninių ir daugiabučių gyvenamųjų namų pastatų renovavimas bei alternatyvių ir atsinaujinančių energijos išteklių paieškos, gamyba ir panaudojimas siekiant atpiginti marijampoliečiams kainą už šildymą. Pagal minėtas priemones bus siūloma plėsti darnią ir subalansuotą miesto transporto (ekologiško) sistemą, rekonstruoti automobilių ir pėsčiųjų tiltus, geležinkelio linijas, plėsti dviračių ir pėsčiųjų takų tinklą, toliau plėtoti tvarią vandens tiekimo, nuotekų ir atliekų tvarkymo paslaugų sistemą ir pan. Pažymėtina, kad ateinančio ES finansinio etapo rėmuose ypatingas dėmesys bus skiriamas turizmo infrastruktūros bei rinkodaros plėtrai. Taip pat planuojama modernizuoti švietimo įstaigų infrastruktūrą, mokymosi ir ugdymo aplinką, diegti naujas technologijas, didinti viešųjų paslaugų teikimo galimybes ir valdymo efektyvumą, gerinti kultūros, socialinių įstaigų paslaugų teikimą, mažinti socialinę gyventojų atskirtį, plėtoti ir diegti sveiką gyvenseną ir kt. Tikėtina, kad planuojamu laikotarpiu bus renovuota dauguma iki šiol likusių netvarkytų mokyklų, darželių, kultūros ir sporto įstaigų. Iš esmės pasikeis kaimų keliai, gatvės ir viešoji aplinka. Planuojami ir visiškai nauji objektai, tokie kaip botanikos sodas, daugiafunkcis sporto centras, tarptautinė autokroso trasa, dirbtinio ledo arena ir kt.

Pagal plėtros viziją ateityje savivaldybę norima matyti kaip vietą, kur gyvena išsilavinę, kultūringi, besidomintys mokslu ir naujovėmis žmonės, gyvenimo kokybei gerinti sėkmingai panaudojantys vietos išteklus – jų privalumus ir teikiamas galimybes, suvokiantys ir prisiimantys atsakomybę ne tik už savo veiklos sėkmę, bet ir už jos poveikį kitiems bei aplinkai.


Aurelija Baniulaitienė
Viešųjų ryšių tarnybos vedėja

 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba