• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Wednesday
Jan 29th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Marijampolėje atidarytoje parodoje: JAV ir Lietuvos devyniasdešimtmečio kelias
Marijampolėje atidarytoje parodoje: JAV ir Lietuvos devyniasdešimtmečio kelias PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 30 Liepa 2012 08:41

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje bendradarbiaujant su VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ atidarė parodą Marijampolėje, skirtą 20 – osioms Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinių santykių atnaujinimo metinėms paminėti.

Viešbutyje „Europa Royale Marijampolė“ atidarytoje parodoje, kuri per pastaruosius metus apkeliavo ne vieną Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos miestą, pristatomos nuotraukos ir dokumentai, iliustruojantys reikšmingiausias akimirkas nuo pat Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių atkūrimo pradžios.

Parodos atidarymo metu JAV kultūros atašė dėkojo jauniesiems marijampoliečiams pakvietusiems surengti parodą būtent lietuvybės atgimimo židinyje bei žavėjosi Amerikoje gyvenančių lietuvių patriotizmu. „Lietuvą ir Jungtines Amerikos Valstijas jungia meilė laisvei, bendros demokratinės vertybės ir stiprūs asmeniniai ryšiai. Ši paroda atspindi ir stiprina mūsų šalių santykius, pradedant valstybiniais, istoriniais ir baigiant kultūriniais, asmeniniais ryšiais“– sakė Nina Murray.

„Idėja parodą  atvežti į Marijampolę kilo lankantis JAV ambasadoje Vilniuje. Sužinojome, jog ši paroda jau apkeliavusi nemažą miestų skaičių, puošė ambasados organizuotą Liepos 4 dienos – amerikiečių nepriklausomybės dienos – vakarėlį Vilniuje. Net neabejojome, jog mūsų mieste tokia ekspozicija sulauktų susidomėjimo ir praplėstų savišvietos galimybes. Manau, kad Marijampolėje yra mažiau šansų nei didžiuosiuose Lietuvos miestuose plėsti savo žinias apie tarptautinę politinę sistemą ir Lietuvos užsienio politiką, todėl tikiu, kad paroda prisidedame prie tokios atksirties mažinimo. Be to, viešbutis yra gera vieta, kurioje apsistojusius miesto svečius iš užsienio galima supažindinti su mūsų šalies istorija“ – pasakojo idėjos autorius Martynas Barkauskas.

„Matome, kad tokie renginiai sulaukia visuomenės susidomėjimo, skatina atrasti abipusiai naudingus partnerystės ryšius bei įtraukia jaunimą į įdomias veiklas. Nors tai ir pirmasis su JAV ambasada vykdytas partnerystės projektas, tačiau jau svarstome naujas bendradarbiavimo galimybes kultūros srityje.“ – teigė VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ direktorius Andrius Jasinskis.

Parodos atidarymo data žymi ir kitą svarbią istorinę dieną – praėjo 90 metų nuo 1922 liepos 28 d., kuomet Lietuva ir JAV užmezgė oficialius diplomatinius santykius. Jungtinės Amerikos Valstijos niekuomet nepripažino Lietuvos Respublikos inkorporavimo į TSRS. O valstybei atgavus  nepriklausomybę diplomatiniai santykiai tarp šalių buvo atnaujinti.

VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ vykdo švietimo, kultūros ir sporto renginius. Viešoji įstaiga įgyvendindama projektus, skatina Sūduvos krašto bei visos Lietuvos ekonomikos ir  kultūros plėtrą. 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Pateikiame viešai svarstyti Marijampolės savivaldybės 2020 metų biudžeto projektą (0)

Vadovaujantis Marijampolės savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 24 d. sprendimu Nr. 1-141, patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamento 263.2 punktu, 

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba