• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Sunday
Jan 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Olandijos fondo „Jaunimas Lietuvai“ dvidešimtmetis: gražūs veiklos prisiminimai ir žvilgsnis į ateitį
Olandijos fondo „Jaunimas Lietuvai“ dvidešimtmetis: gražūs veiklos prisiminimai ir žvilgsnis į ateitį PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 18 Liepa 2012 12:27

Liepos 11–15 dienomis Marijampolės savivaldybėje lankėsi jau  dvidešimt metų gyvuojančio ir aktyviai  savo veiklą vystančio Olandijos fondo „Jaunimas Lietuvai“ atstovai iš Otmarsumo miesto. Šis  vizitas buvo išskirtinis, nes delegaciją, kuriai vadovavo  Johanas Mulderis, sudarė fondo nariai, jau ne kartą lankęsi Marijampolės savivaldybėje su  humanitarine pagalba, dalyvavę organizuojant renginius socialiai remtiniems žmonėms, seneliams, neįgaliesiems, vaikams, vietos jaunimui.

 Delegacijos nariai, dabar tai jau suaugę vyrai, turintys savo darbūs, sukūrę šeimas, kai kurie net nebegyvenantys Olandijoje, panoro vėl atvykti į Lietuvą ir dar kartą susitikti su žmonėmis, su kuriais bičiuliaujasi jau daugelį metų, kuriems teikė reikalingą materialinę pagalbą, dalinosi  savanoriškos veiklos patirtimi.

Susitikimo Marijampolės savivaldybės administracijoje metu fondo „Jaunimas Lietuvai“ pirmininkas Andre Kamphuis nuoširdžiai dalinosi prisiminimais apie daugybės olandų savanorių, dalyvavusių šio fondo veikloje, kasmetinius vizitus į Sasnavą,  Marijampolę, Kalvariją, Kazlų Rūdą, džiaugėsi nuveiktais darbais, Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorės Daivos Pankauskienės, Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyrių vedėjų Vidos Bružinskaitės ir Nijolės Popierienės pagalba įgyvendinant projektus. „Prisidėti prie šio fondo veiklos,  padirbėti šio fondo labui Otmarsumo miestelyje ir jo apylinkėse gyvenantiems olandams, kurie padeda Lietuvos žmonėms, yra garbė, o taip pat tai yra ir jaunimo savanoriškos veiklos skatinimas,“ – sakė A. Kamphuis. –  „Fondo Lietuvai“ nariai yra pasirengę ir toliau rinkti labdarą ir teikti materialinę pagalbą lietuvių šeimomis. Tačiau manome, kad fondas jau įgyvendino savo misija – skatinti savanorių veiklą, todėl dabar jūsų jaunimas galėtų padėti mums čia Lietuvoje vykdyti labdaringą veiklą, tęsti darbus, kuriuos du dešimtmečius vykdėme. Mes esame pasirengę teikti materialinę pagalbą, dalintis humanitarinės pagalbos organizavimo teorine ir praktine patirtimi, organizuoti jaunimui savanoriškos veiklos stažuotes Nyderlanduose“. 

Mero pavaduotojas Sigitas Valančius „Jaunimas Lietuvai“ fondo pirmininkui Andre Kamphuis už dvidešimt pasiaukojamo savanoriško darbo Lietuvoje metų įteikė Savivaldybės mero padėkos raštą linkėdamas ir ateityje tęsti šią kilnią veiklą.

Sasnavos labdaros fondo pirmininkė Elena Senkuvienė dėkojo labdaros fondo „Pagalba Lietuvai“ vadovui Johanui Mulderiui už gražią ilgametę iniciatyvą buriant  bendraminčius, ypatingai jaunimą, kurie per dvidešimt bičiulystės metų ne tik teikė paramą, bet ir parodė gražų tarpusavio supratimo ir bendrystės pavyzdį, atrandant vis naujas olandų šeimas ir organizacijos, norinčias remti Lietuvos žmones.

Bendradarbiavimas tarp Marijampolės ir Olandijos Otmarsumo žmonių prasidėjo dar 1992 metais, kai stažuotėn pas olandų ūkininkus buvo išvykę trys Sasnavos ūkininkai. Vėliau parama išaugo į gražius bendradarbiavimo projektus. Buvo įsteigtas labdaros fondas, skirtas pagelbėti jaunoms, daugiavaikėms ar sunkiai besiverčiančioms šeimoms. 1993 metų pastorius J. Mulderis sukūrė jaunimo grupė „Jaunimas Lietuvai“, kurios nariai keitėsi, bet grupės jaunų žmonių kiekvieną vasarą atvykdavo į Lietuvą ir vykdė labdaringą veiklą, organizavo renginius, dalijosi savanoriškos veiklos patirtimi su Sasnavos, Marijampolės jaunimo grupių nariais.

Šio vizito metu Olandijos fondo „Jaunimas Lietuvai“ atstovai apsilankė Kvietkauskų šeimoje, su kuria jau dvidešimt metų gražiai nuoširdžiai draugauja. Olandai daug metų teikė paramą šios šeimos sūnums, po avarijos patyrusiems sunkias stuburo traumas, prikaustytiems prie patalo, tačiau šį kartą aplankė vieno iš šioje šeimoje globoto sūnaus Raimundo kapą. Svečiai taip pat lankėsi Suvalkijos pensionate, Kazlų  Rūdos senelių globos namuose.

Sasnavoje, kurią olandai vadina savo miestu Lietuvoje, kartu su Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos savivaldybių, Sasnavos labdaros fondo ir kitų organizacijų atstovais, jaunimo grupių, Plutiškių folklorinio ansamblio „Vabalkšnė“ nariais buvo paminėta Olandijos fondo „Jaunimas Lietuvai“ veiklos 20-ties metų sukaktis, aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Pateikiame viešai svarstyti Marijampolės savivaldybės 2020 metų biudžeto projektą (0)

Vadovaujantis Marijampolės savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 24 d. sprendimu Nr. 1-141, patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamento 263.2 punktu, 

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba