• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Dec 09th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Politika Ramūnas Burokas: Džiaugiuosi, kad gyvenu tarp žmonių, kurie neabejingi kitų problemoms
Ramūnas Burokas: Džiaugiuosi, kad gyvenu tarp žmonių, kurie neabejingi kitų problemoms PDF Spausdinti Email
Šeštadienis, 22 Gruodis 2012 10:52

Artėjantis kalėdinis švenčių maratonas taip pat simbolizuoja pradžią įvairių socialinių akcijų, kurių metu organizatoriai prašo vienokiais ar kitokiais būdais pagelbėti tiems žmonėms, kuriems to labiausiai reikia. Apie tai, kodėl yra svarbu skatinti visuomenės solidarumą, kalbiname

organizacijos „Neribotų galimybių fondas“ prezidentą ir Marijampolės jaunųjų socialdemokratų pirmininką Ramūną Buroką.

Artėjantis kalėdinis švenčių maratonas taip pat simbolizuoja pradžią įvairių socialinių akcijų, kurių metu organizatoriai prašo vienokiais ar kitokiais būdais pagelbėti tiems žmonėms, kuriems to labiausiai reikia. Apie tai, kodėl yra svarbu skatinti visuomenės solidarumą, kalbiname organizacijos „Neribotų galimybių fondas“ prezidentą ir Marijampolės jaunųjų socialdemokratų pirmininką Ramūną Buroką.(Redakcija) Papasakokite, kokia veikla užsiima „Neribotų galimybių fondas“?

(Ramūnas Burokas)
Visą NGF veiklą apibrėžti keletu sakinių yra sudėtinga, tačiau trumpai galiu pristatyti keletą ryškiausių ir didžiausią rezonansą visuomenėje sukėlusių iniciatyvų, tai socialinė akcija „Aš būsiu pirmūnas“, kurios metu jaunimo organizacijų savanoriai rinko ir dalino mokyklines prekes vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų, šiais metais akciją parėmė ir Prezidentas Valdas Adamkus, vykdyta kita svarbi iniciatyva „Pasilik Lietuvoje“, skatinanti visuomenę domėtis jaunimo problemomis; praėjusią savaitę praėjusi Kalėdinė akcija „Jei turi svajonę“. Visos šios iniciatyvos yra orientuotos į bendrą tikslą – socialiai atsakingos bendruomenės kūrimą.

(R) Ar marijampoliečiai noriai dalyvauja akcijose?

(RB) Kiekviena mūsų iniciatyva sulaukia milžiniško visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Vien socialinėje akcijoje „Aš būsiu pirmūnas“ per tris jos organizavimo metus sudalyvavo apie 1000 marijampoliečių,  o paramos mokyklinėmis prekėmis buvo surinkta už maždaug 35 tūkstančius litų, šiais metais skaičiuojama visos Lietuvos mastu, todėl skaičiai išaugo dar dešimteriopai. Tai rodo, jog marijampoliečiai ir supranta kokioje sudėtingoje situacijoje sunkmety atsidūrė socialiai pažeidžiamiausios visuomenės grupės, ir nėra abejingi jų problemomis. Džiaugiuosi, kad gyvenu tarp tokių žmonių.

(R) Kodėl yra taip svarbu skatinti visuomenės solidarumą?

(RB) Paskutiniai metai parodė, kad socialinė atskirtis tarp aukščiausias ir žemiausias pajamas gaunančių visuomenės grupių dar labiau išaugo: net penktadalis visų dirbančiųjų uždirba tik minimalų darbo užmokestį, kuris yra mažesnis už absoliutų skurdo lygį, kai tuo tarpu didžiausias atlyginimas Lietuvoje praėjusiais metais siekė 181.644 litus (už tokius pinigus būtų galima mokėti minimalų atlyginimą 226 žmonėms).

Šiandien kas trečias jaunas žmogus – bedarbis, kiekvienais metais emigruoja Jonavos, Ukmergės dydžio miestai, o socialinė atskirtis – viena didžiausių tarp Europos Sąjungos valstybių. Su tokia neteisybe susidūręs jaunas žmogus labai dažnai renkasi emigraciją – remiantis oficialia statistika, kiekvieną valandą iš Lietuvos emigruoja po žmogų. Kovojant su šia situacija, visuomenės socialinis solidarumas yra kritiškai svarbus.

(R). Bet ar Jūsų iniciatyvos padeda kovoti prieš socialinę atskirtį?

(RB)Kol nepasikeis Valdžios požiūris į paprastą žmogų, tol situacija iš esmės nepasikeis - rengdami panašias socialines akcijas gebame tiesiogiai pagelbėti vos kelioms dešimtims šeimų. Tačiau mūsų iniciatyvų vienas pagrindinių tikslų yra kelti į paviršių tas kasdieniškas problemas, su kuriomis susiduria daugiavaikės šeimos leisdamos savo vaikus į mokyklą, aprūpinant būtiniausioms mokyklai priemonėms, stengiantis juos pavalgydinti ir aprengti.

Siekiame, kad visuomenė būtų informuota apie daugiavaikių šeimų padėtį ir būtų įtraukta į jų problemų sprendimą. Mes suprantame, jog valstybė negali visiems skirti paramos, o vaikų, kurie išties nori mokytis ir nori jaustis gerai mokykloje daug. Akcijos „Aš būsiu pirmūnas“ metu mes prašėme žmonių, kad nupirktų pieštukų, trintukų, sąsiuvinių ir kitų mokyklai skirtų reikmenų. Praeiviams tai tik dėžutė su vandeniniais dažais, o vaikas mokykloje su jais galbūt nupieš savo svajonę ir ją įgyvendins

(R) Ką Jums pačiam reiškia visuomeninė veikla?

(RB) Visuomeninė veikla yra mano gyvenimo būdas. Tai galimybė bendrauti su žmonėmis. Jauni žmonės atėję kartu dirbti komandoje mokosi, aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime ir padeda man augti kartu su jais. Visuomeninė veikla man reiškia trišalius mainus - organizuodamas ir burdamas jaunimą, matau kaip jie mokosi nuo užuojautos kitiems iki projektų rašymo, peržengdami organizacijos ribas padedame socialiai jautrioms grupėms ir visa tai grįžta ratu. Kai neseniai nedrąsiai organizacijos duris pravėręs narys, ateina su drąsia idėja ir planu kaip ją įgyvendinti, suprantu - esu savo vietoj.

Marijampolėje sukurtas Video filmas apie akciją "Aš būsiu pirmūnas" :

 

 

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba