• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
May 28th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Nusikaltimai ir nelaimės Šilta žiema: mažiau eismo įvykių ir susižalojimų
Šilta žiema: mažiau eismo įvykių ir susižalojimų PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 28 Vasaris 2014 13:52

Šiandien pasibaigianti kalendorinė žiema buvo ne tik neįprastai šilta, bet ir viena saugiausių per pastaruosius kelerius metus: didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ keliuose užfiksavo mažiau avarijų, retesnės nei ankstesnėmis žiemomis ir gyventojų patirtos žalos.

„Posakis „šiluma kaulų nelaužo“ šiemet pasitvirtino tiesiogine prasme – nuo gruodžio iki vasario gyventojai patyrė 37 proc. mažiau nelaimingų atsitikimų – kaulų lūžių, susižalojimų paslydus, patempimų ir kitų – nei 2012-2013 m. žiemos mėnesiais. 14 proc. šią žiemą sumažėjo eismo įvykių skaičius, tačiau tarp jų buvo ir itin skaudžių, atnešusių milijoninius nuostolius ir žmonių aukas“, – sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius.


Avarijų – mažiau ir jos smulkesnės

Per šią kalendorinę žiemą bendrovės klientai patyrė apie 12 tūkst. eismo įvykių keliuose, atlyginta žalų už 33 mln. litų. Palyginimui, 2012-2013 metų žiemą avarijų buvo 14,3 tūkst., o išmokėta 8 mln. litų daugiau – 41 mln. litų.

Pasak A. Juodeikio, mažiau avarijų keliuose patyrė ir gyventojai, ir verslo klientai. „Verslo klientai į eismo įvykius pakliuvo net 20 proc. rečiau. Be to, apskritai visos avarijos buvo nežymiai smulkesnės – vidutinė žala automobiliui sumažėjo nuo 2800 litų iki 2600 litų“, – pridūrė „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Tiesa, šią žiemą neapsieita be kelių itin didelių avarijų – didžiausia jų Lietuvoje, susidūrus vilkikams, pareikalavo žmonių aukų ir atnešė 1,3 mln. litų nuostolių. Belgijoje masinėje avarijoje dėl rūko tarp 50 susidūrusių automobilių nukentėjo ir „Lietuvos draudimo“ klientai, šios avarijos nuostoliai dar tikslinami, o Lenkijoje „Lietuvos draudimo“ klientas šią žiemą geležinkelio pervažoje susidūrė su lokomotyvu, ši avarija įvyko dėl sudėtingų eismo sąlygų – apledėjusio kelio ir stiprios pūgos eismo įvykio metu, atlyginta nuostolių už 100 tūkstančių litų.

Gatvėse slydo rečiau

„Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad šią kalendorinę žiemą užfiksuota 1900 nelaimingų atsitikimų, kuriose nukentėjo apsidraudę gyventojai. Pagal nelaimingų atsitikimų draudimo sutartis jiems išmokėta 1,3 mln. litų žalų, tai yra 30 proc. mažiau nei pernai žiemą. Vidutiniškai per dieną užregistruojama apie 20 nelaimingų atsitikimų. 

„Ši žiema buvo ne tik šiltesnė nei vidutinė, bet ir pasižymėjo tuo, kad per šaltąsias savaites praktiškai nebuvo kritulių. Gausus sniegas dažniausiai lemia ir eismo įvykius, ir susižalojimus paslydus ant nenuvalytų šaligatvių“, – aiškino A. Juodeikis.

Tiesa, jis priminė, kad nors automobilių avarijų ir nelaimingų atsitikimų šią žiemą mažėjo, per kelias atšiauriąsias savaites sausio mėnesį buvo užfiksuota rekordiškai daug gaisrų. Temperatūrai kritus žemiau 10 laipsnių šalčio, „Lietuvos draudimas“ 3 savaites kasdien registravo vidutiniškai po 2-3 gaisro žalas ir viso išmokėjo apie 2 mln. litų.  Palyginimui, per atitinkamą 2013 m. sausio laikotarpį gaisrų ir išmokų buvo perpus mažiau.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo“ darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ du kartus iš eilės pripažintas „Geriausiu darbdaviu 2012 ir 2013“. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA.

 

 

Integrity PR.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba