• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Feb 27th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Nusikaltimai ir nelaimės Atšvaitas gali išgelbėti gyvybę
Atšvaitas gali išgelbėti gyvybę PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 04 Lapkritis 2013 16:35

Primename, kad Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios  dalies kraštu tamsiuoju paros metu, arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.


Rudens ir žiemos sezono metu, kai eismo sąlygos tampa sudėtingesnės dėl blogo oro (lietaus, sniego ar rūko), taip pat dėl to, kad rytais vėliau švinta, o vakarais anksčiau temsta, padidėja tikimybė pėstiems, kurie nesegi atšvaito, nedėvi liemenės ar neturi kito šviesą atspindinčio elemento pakliūti į eismo įvykį. Dažniausiai pėsčiuosius, dviratininkus transporto priemonės partrenkia ir mirtinai sužaloja neapšviestuose kelio ruožuose, kai jie eina per važiuojamąją kelio dalį, važiuojamąja dalimi ar netikėtai į ją įeina (įbėga). Dėl tokių eismo įvykių dažnai kalti būna patys pėstieji, neturintys jokių šviesą atspindinčių elementų, dėvintys tamsius drabužius, prieš, įžengdami į važiuojamąją dalį, neįvertinantys atstumo iki artėjančios transporto priemonės.

Esant prastam orui ir tamsiam paros metui, svarbu, ne tik turėti atšvaitą, bet ir tinkamai jį nešioti. Jis nebus naudingas, jei tamsiuoju paros metu pėsčiajam einant neapšviestu keliu, gulės kišenėje ar bus paliktas namuose.

Aktualu, kad atšvaitas būtų prisegtas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys transporto priemonių vairuotojai. Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos, ties alkūne, o ant dešinės kojos – žemiau kelio. Ant rankinės ar kuprinės atšvaitai segami iš dešinės pusės.

Su atšvaitu (žibintu) einantį ar dviračiu (vežimu) važiuojantį žmogų, vairuotojas gali pastebėti iš maždaug penkis kartus didesnio atstumo nei be atšvaito. To pakanka, kad vairuotojas sulėtintų važiavimo greitį ir saugiai prasilenktų su pėsčiuoju (dviratininku, vadeliotoju), esant būtinumui – sustotų.


Marijampolės aps. VPK Kelių policijos informacija

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kviečiame susipažinti su naujausiu leidiniu – Marijampolės savivaldybės 2019 metų ataskaita (0)

Marijampolės savivaldybės ataskaitos leidinys leidžiamas kasmet jau penkerius metus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba