• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Feb 27th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Nusikaltimai ir nelaimės Brandos egzaminų sesijos metu policija stebės interneto erdvę
Brandos egzaminų sesijos metu policija stebės interneto erdvę PDF Spausdinti Email
Antradienis, 28 Gegužė 2013 12:50

Policija sieks užtikrinti, kad brandos egzaminų sesijos metu būtų veiksmingai ir laiku užkardomas egzaminų užduočių, taip pat ir netikrų, pardavinėjimas ir sustiprinta viešosios tvarkos kontrolė jaunimo susibūrimo vietose.

 

Š. m. gegužės 27 d. Policijos departamente prie VRM susitikę l. e. policijos generalinio komisaro pareigas Algirdas Stončaitis, policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla ir Nacionalinio egzaminų centro (tolia - NEC) direktorė Saulė Vingelienė bei NEC direktorės pavaduotoja Teresė Blaževičienė aptarė abiejų institucijų bendradarbiavimą šių metų brandos egzaminų sesijos metu.

NEC direktorė S. Vingelienė padėkojo policijai už puikų praėjusių metų bendradarbiavimą ir išreiškė viltį, kad praėjusių metų bendradarbiavimas bus sėkmingai įgyvendintas ir šįmet. Direktorė užtikrino, kad NEC egzaminų užduočių apsaugos ir kontrolės schema veikia sklandžiai ir informacijos nutekėjimas sunkiai įmanomas.

L. e. policijos generalinio komisaro pareigas A. Stončaitis domėjosi, kaip bus organizuojamas NEC darbas, aptartas bendras veiksmų planas. Policijos vadovas patikino, kad policijos pareigūnai pilnai pasirengę užkirsti kelią galimoms nusikalstamoms veikoms. Kol vyks egzaminai, prie mokyklų ir jaunimo susibūrimo vietose stiprinama viešosios tvarkos kontrolė. Prieš kiekvieną egzaminą Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai budės naktimis, stebės interneto erdvę ir bandys užkirsti kelią galimoms nusikalstamoms veikoms.

Policijos ir Nacionalinio egzaminų centro vadovai sutarė nuolat keistis informacija ir aktyviai bendradarbiauti.

A. Stončaitis atkreipė dėmesį, kad egzaminų sesijos metu ne tik pardavinėjamos užduotys. Tokiu metu aktyviai veikia ir sukčiai, kurie apgaudinėja žmones, siūlydami pirkti tariamas egzaminų užduotis. Jis užtikrino, kad policija imsis visų būtinų priemonių, jog tariamos egzaminų užduotys nebūtų pardavinėjamos, o Lietuvos gyventojai nebūtų apgaudinėjami.

„Kiekvienais metais brandos egzaminų sesijos metu suaktyvėja sukčių, siekiančių pasipelnyti iš lengvatikių abiturientų, veikla" - teigia A. Stončaitis. - „Norime įspėti gyventojus, kad bet koks neteisėtas bandymas parduoti arba įsigyti tariamas egzaminų užduotis bus fiksuojamas kaip neteisėta veika ir baudžiamas įstatymo numatyta tvarka".

Policija primena, kad egzaminų užduotys rengiamos ir administruojamos griežtai vadovaujantis valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatomis, o už paslapties paviešinimą gresia baudžiamoji atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 296 ir 297 straipsnius, kurie numato, kad tiek bandantys egzaminų užduotis parduoti ar kitaip platinti, tiek bandantys jas įsigyti ar gauti asmenys gali būti baudžiami bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

2008 metais policijai pavyko nustatyti asmenį, kuris platino netikras egzamino užduotis ir šio piliečio atžvilgiu buvo priimtas apkaltinamasis nuosprendis, tai yra jis nuteistas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 22 str. 1 d., 182 str. 1 d.

Nors policija stebės interneto erdvę, tačiau pareigūnai prašo ir gyventojų pagalbos. Pastebėję siūlymus parduoti egzaminų užduotis, prašome pranešti visą parą veikiančiu Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybos elektroninio pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba informuoti apie tai artimiausią policijos įstaigą.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kviečiame susipažinti su naujausiu leidiniu – Marijampolės savivaldybės 2019 metų ataskaita (0)

Marijampolės savivaldybės ataskaitos leidinys leidžiamas kasmet jau penkerius metus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba