• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
May 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Nusikaltimai ir nelaimės Prekybininkai nutylėjo apie galimai nesaugius lenkiškus saldumynus
Prekybininkai nutylėjo apie galimai nesaugius lenkiškus saldumynus PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 28 Sausis 2013 19:42

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdant patikrinimus dėl Lenkijos konditerijos įmonės pagamintų ir išplatintų nesaugių saldumynų, buvo patikrintas ne tik prekybos tinklą ,,Rimi”, bet ir turgavietės, prekyvietės ir kitos prekybos vietos. Inspektoriai rinkoje neaptiko galimai užterštų saldumynų, nuo  2012-11-22 pagamintų Lenkijos ,,Magnolia Sp. z o. o.” įmonėje.
Elektrėnų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laikinai sustabdė visus gamintojo ,,Magnolia Sp. Z o. o.” produktus, kuriuos buvo įsivežęs ,,Rimi” prekybos tinklas. Patikrinimo metu uždrausta prekiauti vafliais su pieniniu kremu „Poesia” (653,94 kg), kurie buvo nurodyti Lenkijos paskelbtame pranešime. Taip pat sustabdyta prekyba galimai nesaugia to paties gamintojo produkcija – 616,14 kg vaflių su lazdynų riešutų kremu ,,Poesia” ir 655,2 kg vaflių su kakavos kremu ,,Poesia”. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugius saldumynus perdavė pranešimą Europos Komisijai Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinimo metu nustatė, jog įmonė UAB ,,Rimi Lietuva” buvo gavusi informaciją iš Latvijos tiekėjo dėl vaflių su pieniniu kremu ,,Poesia” išėmimo iš prekybos, tačiau apie nesaugų maisto produktą nepranešė ir neinformavo vartotojų dėl įsigytų galimai nesaugių produkų.

,,Pagal Europos ir Lietuvos teisės aktus, siekiant apsaugoti visuomenės sveikatą, įmonės kartu su kontrolės institucijomis bendradarbiauja atliekant veiksmus, leidžiančius išvengti arba sumažinti pavojų, kurį gali sukelti jų tiekiami maisto produktai. Tais atvejais, kai produktai pasiekia vartotojus, įmonės nedelsiant privalo informuoti pačius vartotojus ir kontrolės institucijas”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Aušra Išarienė.

Gauta informacija, kad minėta Lenkijos kompanija ,,Magnolia Sp. Z o. o.” vykdė ir pašarų žaliavų gamybą. Įmonės patikrinimo metu buvo rasta 2 488 kg pašarų, kurių gamybai buvo naudojami tie patys pieno milteliai. Nustatyta, kad žaliavos pašarams buvo išplatintos tik Lenkijoje ir Olandijoje.

Lenkijos oficialiame pranešime teigiama, kad iki šių metų sausio 25 dienos verslininkai iš rinkos surinko 6 456 kg įtartinų šių produktų. Taip pat informavo, kad dar nėra gavę informacijos apie apsinuodijimą galimai nesaugiais saldumynais.

Paskutiniais duomenimis, nesaugūs lenkiški saldumynai buvo išplatinti Belgijoje, Bulgarijoje, Latvijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Čekijoje ir Švedijoje.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba