• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jul 02nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Lietuvoje Kaip tėvams sutaupyti, tačiau tuo pačiu nenuskriausti vaikų?
Kaip tėvams sutaupyti, tačiau tuo pačiu nenuskriausti vaikų? PDF Spausdinti Email
Ketvirtadienis, 12 Kovas 2020 20:51

Dažni tėvai susiduria su problema, kada reikia aprūpinti vaikus arba kada vaikas kažko labai nori, tačiau tai kainuoja tikrai nemažus pinigus. Ir ką darysi. Juk vaikai – ateitis ir visas gyvenimas,

 

todėl dėl jų tenka aukoti savo malonumus ir pramogas. Tai yra teisingas ir brandus tėvų požiūris, bet kadangi per daug lepinti nesveika, o visus norus patenkinti – fiziškai neįmanoma, tėvams tenka kartais pasakyti sunkų „Ne.“. Matydami liūdesį vaikų akyse tėvai gali pagalvoti, kad vaiką skriaudžia, iš jo atima laimę ir džiaugsmą. Tačiau dažniausiai taip nėra. Dauguma tėvų turi puikų suvokimą apie tai, kiek pirkti ir dovanoti yra „sveika“, tačiau galbūt jiems reikia paskatinimo ar patvirtinamo žodžio. Būtent tam paruošėme trumpą ir informatyvų straipsnį apie tai, kaip tėvams sumažinti išlaidas, bet nenuskriausti vaikų!


Ugdykite suvokimą, kad pinigai iš niekur neatsiranda, kad dėl jų reikia dirbti
Visi mes, kol buvome vaikai, nieko nesuprasdavome apie pinigus. Darbas atrodė suaugusiųjų užsiėmimas, o jų visada yra tėvelių piniginėje ar kortelėje, tad vaikui nereikia sukti dėl to galvos.
Tą reikėtų savo auklėjime pakeisti ir kuo skubiau imti skiepyti vaikui suvokimą apie namų ekonomiką, pinigų valdymą. Mes neturime omenyje kompleksinio kurso apie investicijas. Vaikas turi suvokti, kad sulaužytą ar sugadintą daiktą reikia keisti nauju, o tai kainuoja. Mergaitės ir berniukai turi suprasti, kad visko pirkti negalima, nes yra prioritetiniai pirkiniai, tokie kaip maistas, drabužiai, o tik tada, jei lieka, gali būti perkami žaislai ar pramogos.
Galiausiai ugdykite vaiko suvokimą apie darbą ir uždarbį. Išvedė šunį? Tebūnie gauna 50 centų ar eurą. Išjungia visas kambariuose neužgesintas šviesas? 5 centai už kiekvieną švieselę. Vėliau skatinkite vaiką nevengti darbų kaimynystėje ar vadinamųjų „talkų“. Taip jis ar ji nuo mažumos supras, kad nėra gėdingo darbo, nesmerks kitų žmonių ir vertins pinigus bei daiktus, kuriuos tie pinigai gali nupirkti.

Didesnius pirkinius „imkite“ išsimokėtinai
Negalima vaiko tyčia „kankinti“. Jeigu visi klasėje turi telefoną, nėra priežasties kodėl jis arba ji gali jo neturėti. Jūsų, kaip tėvų pareiga apsaugoti vaiką nuo bereikalingo, kartais ir menkinančio dėmesio. Telefonas leidžia susisiekti su vaiku ir yra būtina ryšio priemonė šiuolaikiniame pasaulyje. Galbūt daug geriau yra nupirkti paprastą, kuriame mažiau funkcijų, bet, kad būtų ryšys su vaiku. Tačiau šįsyk ne apie tai. Šįsyk apie tai, kaip rasti finansinį sprendimą tam, kad vaikas nesijaustų atstumtas ar atsiskyręs.
Brangesnį telefoną, kompiuterį ar kitas prekes pirkite išsimokėtinai. Dar, jeigu pavyksta rasti lizingą be pabrangimo, sandėris būna labai geras, nes galite lengviau atsikvėpti ir taip savęs nevaržyti.

Daugiau pirkite internetu
Internete sklando ne vienas straipsnis apie tai, kad prekės internete (ypač tam tikrų kategorijų) yra gerokai pigesnės nei fizinėse parduotuvėse. Tai nėra toli nuo tiesos, mat prekybininkai tikrai nemažai sutaupo, jeigu parduoda tiesiai iš sandėlio ir prekių nereikia vežti į ekspozicines sales.
Pirkdami vaikams ir sau tam tikras prekes internetu pamatysite, kad ir žaislai pigiau kainuoja, ir namų apyvokos prekes galima įsigyti su nebloga nuolaida.

Apdovanokite už pasiekimus
Tai klasikinis „Meduolio arba botago“ principas, kada už gerus pasiekimus apdovanojama, o už prastus – nieko gero nebūna. Šįkart nekalbėkime apie disciplinos ar baudimo taikymą, o verčiau susikoncentruokime į tai, kaip turėtų būti reaguojama į vaiko pasiekimus bei kaip skatinti jį/ją kažkuo užsiimti.
Pusmetis baigtas su pagyrimu (vien 9 ir 10)? Apdovanokite vaiką. Komanda laimėjo čempionatą? Nupirkite naujus sportbačius ir taip toliau. Galite iš anksto su vaiku susitarti. Jeigu jam ar jai nuolat tįsta seilė žiūrint į kažkokį dviratį, sutarkite, kad jį padovanosite TIK tada, kai jie įvykdys kažkokį tikslą. Kitu atveju jis arba ji gali taupyti ir įsigyti patys. Niekada nesakykite vaikams, kad jie kažko negaus, geriau sakykite, kad jie gali rasti kompromisą su jumis arba pirkti tai patys.

Skatinkite taupyti
Pratęsiant mintį, reikia vaikus skatinti taupyti. Taupymą siekite su nepriklausomybe ir laisve. Kuo vaikas labiau išmoks taupyti, tuo lengviau jam bus įgyvendinti asmeninius tikslus gyvenime. Tokių tikrai bus daug (automobilis, vestuvės, būstas, kelionės ir taip toliau).
Siūlome vaikui dovanoti kiaulę taupyklę ar kitokią taupyklę ir skatinti į ją kasdien ar kas tam tikrą laiką įmesti po vienodą kiekį pinigų. Ją leiskite atidaryti tik po pusmečio, metų arba kai bus sukaupta norima suma. Padėkite vaikui nebūtinai viską išleisti iš karto ir skatinkite taupyti toliau. Taip ugdysite vaiko finansinę nepriklausomybę jau nuo mažų dienų.

www.marijampoliecia.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba