• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Feb 16th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Lietuvoje Inovacijų savaitė Marijampolėje kvies pažinti išmaniuosius miestus
Inovacijų savaitė Marijampolėje kvies pažinti išmaniuosius miestus PDF Spausdinti Email
Sekmadienis, 01 Spalis 2017 20:41

Įkvepiančios paskaitos, pokalbiai apie išmaniuosius miestus, išmaniąsias kultūros ir sporto srities technologijas, robotikos užsiėmimai, apskritojo stalo diskusijos ir kiti inovacijų svarbą nagrinėjantys renginiai – spalio 9–13 d. vyksiančios „Inovacijų savaitės 2017“ dalis. Šiais metais net septyniuose šalies miestuose vyksiantis projektas suburs Lietuvos verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis mintimis apie išmaniąją ateitį.

Renginiai bendruomenes kvies kurti modernius miestus, kuriuose patogu ir sveika gyventi, paprasta naudotis viešosiomis paslaugomis, o pasitelkiami tvarūs sprendimai tausoja aplinką.

„Šis visiems atvirų nemokamų renginių ciklas pakvies atidžiau pažvelgti į inovacijas, panagrinėti jų teikiamą naudą ir iš naujo atrasti, kaip jas galėtume pritaikyti savo reikmėms. Renginiuose bus aptariama, kuo inovacijos gali pasitarnauti miestams, pavyzdžiui, miesto inžinerijai, ar iš kokių gerųjų verslo ir miesto bendradarbiavimo pavyzdžių galėtume pasimokyti. Didelio susidomėjimo pernai sulaukusi „Inovacijų savaitė“ plečia savo geografiją ir su naujausiais išradimais ir idėjomis supažindins dar daugiau smalsių ir naujovėms atvirų žmonių“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Konferencijos Marijampolėje metu diskutuosime, kaip kurti modernų miestą, kuriame patogu ir sveika gyventi, paprasta naudotis viešosiomis paslaugomis, o pasitelkiami tvarūs sprendimai tausoja aplinką.

Konferencijos programa Marijampolėje:

Moderatorius Arnas Marcinkus

13:00 Konferencijos atidarymas

13:05 LR ūkio viceministras Ramūnas Burokas (LR ūkio ministerija)

13:10 Marijampolės miesto savivaldybė

13:15 Kęstutis Šetkus, „Kaip pasiekti inovacijų proveržį: nuo idėjos iki projekto“ (MITA direktorius)

13:35 Gytis Junevičius, „Klasteris – jo nauda žmogui, verslui, miestui“ (Lietuvos inovacijų centras (LIC), projektų vadovas)

13:55 Saulė Paltanavičiūtė, „Projektas LIFE: finansavimas ateities žaliesiems miestams“ (LR aplinkos ministerija, Aplinkos projektų valdymo agentūra)

14:10 Energijos sprendimų centras
„Smart City ir gatvių apšvietimo sprendimai savivaldybėms“
„Saulės energijos įdarbinimas: namų bendrijos – saulės elektros gamintojai"
„ESCO: išmanus miestas be pradinių investicijų“
„Elektromobilių dabartis ir ateitis“

14:40 Kavos pertrauka

15:00 Vlada Musvydaitė, „Sportuok išmaniai!“ (Sveikatingumo motyvatorė)

15:20 Daiva Keršienė, „Inovacijų ekspresas – kelias į įmonių tarptautiškumą“ (MITA ekspertė)

15:40 Algirdas Kumža „MALONY: Niujorkas – Londonas – Marijampolė“ (ARVI tarptautinių ryšių direktorius)

16:10 Gediminas Vaitkus, „Sentinel palydovų duomenų panaudojimas operatyviniam žemės ūkio monitoringui“ (UAB „Geomatrix“)

17:00 Konferencijos apibendrinimas, diskusija

Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija: http://inovacijusavaite.lt/miestai-ir-programa/marijampole

Nemokami „Inovacijų savaitės 2017“ renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje.

Vienas svarbiausių savaitės akcentų – konferencija „Kuo pasižymi išmanusis miestas?“, kurioje pranešimus skaitys inovatorius, KTU Tarybos narys dr. Dalius Misiūnas, renginių organizavimo agentūros „Pirmoji kava“ kūrybos vadovas Jogaila Morkūnas, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, MITA direktorius Kęstutis Šetkus, agentūrų „New!”, „SuperYou”, „Godspeed” įkūrėjas ir partneris Tomas Ramanauskas ir daugelis kitų.

„Šiandien daugeliui žmonių išmanieji miestai siejasi su ateitimi ar net moksline fantastika, tačiau nemažai jau dabar miestuose diegiamų sprendimų – elektromobilių stotelės ar energiją taupantis apšvietimas – yra būtent išmaniojo miesto elementai. Jau netrukus bet kuris modernus, aplinką tausojantis ir patogus gyventi miestas neišvengiamai bus ir išmanusis“, – sako pranešimą apie miestui naudingas inovatyvias idėjas skaitysiantis dr. D. Misiūnas.

Pranešimą apie išmaniąsias technologijas ir sveiką miestą skaitysianti V. Musvydaitė sako, kad inovacijų svarba yra išties didžiulė: jos gali paskatinti kasdien daugiau judėti, sudominti niekada nebandyta sporto šaka, pasufleruoti, kaip sportą padaryti įdomesnį, ar atskleisti, kaip taisyklingai atlikti pratimus.

„Technologijas mes galime sėkmingai naudoti sveikatingumui. Pastebiu, kad išmaniosios technologijos, pavyzdžiui, žingsnius skaičiuojanti programėlė, skatina žmones daugiau judėti. Tai yra itin svarbu, nes daugiau judantis žmogus ilgiau būna gamtoje, mažiau serga. Tai patvirtino ir mūsų atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo vienos įmonės darbuotojai. Daugeliui sakau, kad tapti milijonieriais yra visai paprasta – tereikia kasdien nueiti po 10 tūkstančių žingsnių ir po 3,5 mėnesio jau turėsi milijoną“, – šypsosi didžiausiu turtu sveikatą laikanti Vlada Musvydaitė.

„Inovacijų savaitės 2017“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su MITA. Daugiau informacijos ir renginių programą galite rasti puslapyje www.inovacijusavaite.lt.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarka (0)

Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybės vėliavos naudojimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas ir Vyriausybės nutarimas „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo“.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

„SPINDULIO“ KINO TEATRE SPALIO 6-12 D

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba