• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Mar 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Lietuvoje Jau šį savaitgalį apšvietimo projekto inauguracija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė”
Jau šį savaitgalį apšvietimo projekto inauguracija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė” PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 30 Birželis 2017 08:20

Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną Marijampolėje bus pristatyti menininkų iš Niujorko tapybos darbai ir įvyks apšvietimo projekto inauguracija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė”.

Tai jau ketvirtąkart vykstančio meno simpoziumo „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“ dalis.

Visą savaitę Marijampolėje dirba inžinieriai, tęsiamas J. Basanavičiaus aikštės apšvietimo projektas. Čia montuojamas miesto aikštėje esančio Kultūros centro pastato apšvietimas, kuris papildys vieningą centrinės aikštės šviesos kompoziciją.

Garsaus lietuvių dailininko, „Malonny” projekto kuratoriaus Ray Bartkaus kvietimu, šviesos dizaineris Kacper Dolatowski prieš tris metus atvyko į Marijampolę. Įvertinęs miesto apšvietimą ir jau esamus architektūrinius sprendimus jis pateikė pasaulinius pavydžius ir siūlymus kaip šviesos pagalba pagyvinti miesto gyvenimą.  Po metų dalis idėjų buvo įgyvendinta ir apšviesti Marijampolės savivaldybės ir viešbučio „Mercure” pastatai.

„Kartu su Ray kuriant apšvietimą norėjome, kad jis prisitaikytų ir įsilietų į jau esamus architektūrinius sprendimus, tačiau kartu būtų naudingas miestui, taptų švenčių akcentu, būtų dinamiškas ir kintantis”,- apie šviesos projekto idėją pasakoja „Axon Lighning” įkūrėjas  K. Dolatowski.  Šviesos dizaineriu jis žinomas jau dvidešimt metų.

Kacper Dolatowski kartu su Ray Bartkumi prižiūri montavimo  ir programavimo darbus, atlieka įvairius testavimus. „Džiaugiuosi, kad projektas tęstinis, nelydimas skubos. Galime vis naujai permąstyti jo raidą, stebėti kokius pokyčius jis turi architektūrai ir miesto naktiniam gyvenimui”, - sako K. Dolatowski.

Miesto centrinę aikštę šviesa sujungiančio apšvietimo projekto pristatymo metu bus filmuojamas vaizdo įrašas, kuriame bus įamžinti visi susirinkusieji. Ši šviesos dizainerio K. Dolatowski  sukurta apšvietimo kompozicija pretenduoja į tarptautinį apdovanojimą ir pripažinimą. Projektas bus pristatomas Londono ir Niujorko bendruomenei. Įvertinti projektai publikuojami įvairiuose leidiniuose, tampa žinomi tarp architektūros, dizaino ir apšvietimo profesionalų. Tai suteikia žinomumo miestams, kuriuose jie sukurti.

Pasak K. Dolatowski, vidutinio dydžio šalies miestams yra būtini drąsūs sprendimai, kurie sukurtų pokyčius, pritrauktų žmones, skatintų naujas idėjas. Per šiuos metus jis pastebėjo, kad Marijampolėje atsidarė naujų kavinių, atvyksta vis daugiau turistų, organizuojami įvairesni masiniai renginiai.

„Apšvietimas sukuria tam tikrą postūmį. Artėjantys metai ypatingi: Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį, Marijampolė bus Lietuvos kultūros sostinė, „Malonny“ skaičiuos jau penktus metus, čia gali susidurti įspūdingos idėjos”, - svarsto jis –„Šį šeštadienį rengdami pristatymą jau galvosime apie ateinančių metų iššūkius”.
Programa:
Birželio 30 d.
19.00 val.
viešbutyje „Mercure Marijampole“ įvyks forumas „3M: mes, miestas, menas“, kur prisistatys „Malonny“ projekte dalyvaujantys dailininkai. Diskusijoje dalyvaus garsūs Lietuvos menininkai ir žurnalistai.
Liepos 1 d.
13.00 val. Sienų tapybos pristatymas (pradžia J.Basanavičiaus aikštėje). Dailininkai Ray Bartkus, Ieva Martinaitytė Mediodia, Meg Regelous.
23.30 val. Šviesos projekto inauguracija J.Basanavičiaus aikštėje. Vidurnakčio muzika.  Improvizacija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė“. Dalyvauja DJ Dominykas ir gitaristas K.Dolatowski.

 

Projekto mecenatas – „Arvi“, partneriai: Marijampolės savivaldybė, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje, „Sveikatingumo idėjos“, „Statybos ritmas“.

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Informacinis renginys Marijampolėje galimiems projektų pareiškėjams (0)

Marijampolės miesto vietos veiklos grupė kviečia į Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos pristatymą. Informacinio renginio metu bus pristatoma ne tik strategijoje numatyti tikslai, priemonės,

daugiau..
 

MAN-GO vėl kartu!

Reklaminis skydelis

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba