• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Jun 01st
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Laisvalaikis Sunkiai prigyjantį šiukšlių rūšiavimą Marijampolėje populiarins grojantys konteineriai
Sunkiai prigyjantį šiukšlių rūšiavimą Marijampolėje populiarins grojantys konteineriai PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 06 Balandis 2011 20:30

Nors Marijampolės regione jau stovi beveik pusantro tūkstančio spalvotųjų konteinerių, skirtų išrūšiuotoms šiukšlėms, gyventojai į juos žiūri tarsi pro pirštus. Skaičiai rodo, jog marijampoliečiai šiukšles rūšiuoja itin vangiai, nepaisant to, jog šis ekologinis įprotis gali ženkliai sumažinti atliekų kiekius sąvartynuose.


Savivaldybės bei įmonių, užsiimančių atliekų tvarkymu, duomenimis, iš daugiau nei 56 tūkst. tonų mišrių komunalinių atliekų, surinktų pernai Marijampolės regione, išskirta 1,4 tūkst. tonų antrinių žaliavų: 500 t. popieriaus, tiek pat tonų plastiko ir 400 t. stiklo. Išrūšiuotos ir perdirbimui paruoštos šiukšlės nesudaro nei dešimtadalio visų atliekų kiekio.

Prigyja sunkiai

Anot Marijampolės atliekų tvarkymo centro specialisto ryšiams su visuomene Povilo Ylos, vien mieste yra pastatyta 512 šiukšlių rūšiavimo konteinerių popieriui, plastikui ir stiklui. „Aikštelių ir konteinerių prie daugiabučių jau turime pakankamai, gerai veikia ir naujoji atliekų tvarkymo sistema, bet šiukšlių rūšiavimas gyventojų sąmonėje prigyja ypač sunkiai“, - pasakoja P. Yla.

Specialisto teigimu, dauguma gyventojų šiukšles pila į bendrą buitinių atliekų konteinerį, kadangi jiems tai atrodo paprasčiau. „Išrūšiuoti popierių, stiklą ar plastiką namie nėra taip sudėtinga, bet kai nėra tokio įpročio, atsiranda įvairūs mitai, jog to daryti neverta, šiukšlės vis tiek pateks į sąvartyną. Nors jei žmonės daugiau rūšiuotų, jiems būtų mažinami mokesčiai už atliekų surinkimą. Tad norint paskatinti rūšiuoti, reikia gyventojams suteikti daugiau žinių apie rūšiavimo naudą, daugiau dėmesio skirti jaunosios kartos švietimui“, - įsitikinęs P. Yla.

Pašnekovo tvirtinimu, rūšiavimas ne tik skatina pakartotinį atliekų panaudojimą perdirbant, bet ir yra naudingas aplinkai. „Šiukšlės sąvartynuose pūna daugelį metų, tad kodėl gi jų neperdirbus į naudingus daiktus, užuot teršus aplinką. Apie tai turėtų susimąstyti kiekvienas žmogus. Juolab, jog prisidėti prie gero tikslo galime kiekvienas ir be didesnių pastangų“, - pastebi P. Yla.

Už išrūšiuotas šiukšles dėkos konteineriai


Pakeisti nuomonę apie rūšiavimą užsimojo muzikantai, festivalių „Bliuzo naktys“ ir „Roko naktys“ rengėjai. Jie sukūrė grojančius šiukšlių konteinerius – tai projektas, skleisiantis žinias apie linksmą šiukšlių rūšiavimą bei atkreipsiantis visuomenės dėmesį į didėjančius atliekų kiekius sąvartynuose.

Projekto „Rūšiuok linksmai“ ne tik bus demonstruojami trys šiukšlių rūšiavimo konteineriai, kurie, įmetus šiukšlę, skleis įvairius muzikinius garsus, bet ir vyks edukacinės pamokos, bus pristatoma aktualiausia informacija apie šiukšlių rūšiavimą, teikiamos konsultacijos.

Grojančių konteinerių platforma „Rūšiuok linksmai“ bus pristatyta Marijampolės Basanavičiaus aikštėje, balandžio 7 d. 13.00 val. Grojantys konteineriai mieste savo garsus skleis tris dienas. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto vykdytojas – VšĮ „Bliuzo naktys“, partneris Telšių rajono savivaldybė.


Daugiau informacijos:

Skirmantė Navickaitė
RsV agentūra „Idea prima“
Tel. 8 5 2614133
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba