• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jul 02nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Jaunimas Marijampolės savivaldybės dovana visiems moksleiviams – skaitmeninė biblioteka
Marijampolės savivaldybės dovana visiems moksleiviams – skaitmeninė biblioteka PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 13 Rugsėjis 2019 08:37

„Gyvename skaitmeniniame laikmetyje, kai net patys jauniausi moksleiviai puikiai valdo elektronines priemones. Moksleiviai savo įgūdžius gali naudoti mokymuisi ir mokymosi programoje numatytas perskaityti knygas rasti skaitmeninėje bibliotekoje. Knygos atkeliauja į kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir planšetes“, - apie idėją padovanoti skaitmenines knygas visiems Marijampolės savivaldybės moksleiviams kalba Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Marijampolės savivaldybės iniciatyva, visiems moksleiviams nuo šių mokslo metų pradžios, suteikti galimybę knygas skaityti skaitmeninėje „Vyturio“ leidyklos skaitmeninėje bibliotekoje tikrai sumažins mokytojų, moksleivių ir jų tėvelių rūpesčius.

Pasak šios idėjos šalininkės, Mero patarėjos Agnės Pavelčikienės, labai dažnai nutinka taip, kad ruošiantis pamokoms moksleiviams reikia perskaityti konkrečią knygą, miesto ar mokyklų bibliotekose jų yra tik keli egzemplioriai, o klasėje mokinių – virš dvidešimt. Tokiu atveju mokiniai ir jų tėveliai yra priversti knygų ieškoti kitose bibliotekose ar tiesiog jas pirkti.

Šiandien „Vyturio“ skaitmeninės bibliotekos atstovė Austėja Šavelytė Marijampolės Petro Armino progimnazijoje pristatė, kaip lengvai ir paprastai veikia ši platforma. Ši internetinė biblioteka talpina visos apimties tiek mokymosi programos, tiek ir laisvalaikio literatūros kūrinius. Kiekvienai mokyklai yra sukuriamas prisijungimo kodas atveriantis galimybę naudotis beveik 500 kruopščiai ekspertų atrinktų knygų. Ši platforma - tai ne tik biblioteka, kurioje galima skaityti knygas, tai ir platforma, kurią naudoti galima ir pamokų metu.  Multimedijos pagalba mokytojai gali rodyti knygų puslapius klasėse, čia pat, visiems mokiniams matant, žymėti svarbias pastraipas, jas analizuoti ir archyvuoti, laisvai ir greitai pasiekti turinį.

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Astos Vaznienės, ši paslauga vidutiniškai vienam moksleiviui per metus kainuoja 1,50 Eur. Tačiau nei mokykloms, nei moksleiviams mokėti nereikia, tuo pasirūpino Marijampolės savivaldybė. Naudotis skaitmeninės bibliotekos galimybėmis galima jau dabar, jei tik mokyklai jau yra sukurtas prisijungimo kodas.

Šią savaitę „Vyturio“ skaitmeninės bibliotekos atstovė šios platformos galimybes pristatys beveik visoms savivaldybės mokykloms, o kitą savaitę bus surengtas informacinis seminaras mokytojams.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba