• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Jun 02nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Jaunimas Suomija - šalis, kurioje gera būti
Suomija - šalis, kurioje gera būti PDF Spausdinti Email
Sekmadienis, 24 Vasaris 2019 14:40

Šių metų vasario 9 dieną mes, Marijampolės marijonų gimnazijos IIIa klasės mokinės Agnė, Kotryna ir Ieva, susiruošėme į šeštąjį projekto ,,Erasmus+:A Shared Time For Reading In Europe” susitikimą. Kartu su mumis į Suomiją skrido

 

projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Daiva Miliauskienė, direktorius Saulius Andriuška ir anglų kalbos mokytoja Edita Avižienienė.   Iš Marijampolės išvykome  dar neprašvitus, kadangi mūsų laukė ilga  kelionė į  šalį , kuri  garsėja savo aukštais pasiekimais ekonomikos bei švietimo srityse. Į Kuopio miestą atvykome savaitgalį, tad apsilankymo  Pyörö mokykloje teko palaukti. Nenusiminėme, nes pirmąsias dienas praleidome suomių šeimose, susipažinome  bei pasidalinome  įspūdžiais. 
Pirmadienį pirmą kartą įžengėme į mokyklą. Pirmiausia mus nustebino  tolerancija vienas kitam. Po pirmosios pamokos mus pakvietė į  sutikimo ceremoniją, kurios metu stebėjome filmą apie mokyklą, žaidėme žaidimus ir  susipažinome su iš kitų šalių atvykusiais projekto dalyviais. Mokykloje valgėme priešpiečius, kurie, beje, yra nemokami visiems  mokiniams. Pažinties su mokykla metu sutikome lietuvį mokinį Liutaurą, kuris su mumis mielai pasišnekučiavo. Užsukę į dramos klasę, visi kartu  turėjome be žodžių  įsijausti į vaidmenį.


Antradienį lankėmės pamokose, o po jų – pažintinė ekskursija po Kuopio miestą. Apsilankėme ir The Old Kuopio Museum, kuriame susipažinome su šio miesto istorija, gyvenimo būdu, papročiais.
Trečiadienį  visi projekto dalyviai susitiko mokykloje -  vykome į Kasurila. Čia vieni  mokiniai  slidinėjo, kitiems labiau patiko  rogutės. Po linksmybių kalnuose turėjome galimybę apsilankyti Fontanella Spa ir pasirinkti boulingo, baseino ar kitas sporto pramogas.
Ketvirtadienį visi kartu paminėjome Valentino dieną. Taip pat  dalyvavome įvairiuose užsiėmimuose : čiuožinėjome su pačiūžomis ( ne visiems ši pramoga  pavyko sėkmingai), gaminome suomių tradicinį desertą su mėlynėmis, grojome nacionaliniu instrumentu - kantele ir dalyvavome kūrybinio  rašymo pratybose. Vėliau apsilankėme  Puijo Tower . Nors teko įveikti ne mažai laiptelių, tačiau nesigailėjome -  įspūdingi žiemos vaizdai privertė aikčioti iš susižavėjimo. Žvarbus vėjas neišgąsdino mūsų, įveikę baimę,  išvydome Kuopio miestą iš viršaus.


Penktadienį, po  pusryčių, kartu su kitais mokiniais skaitėme, nagrinėjome projekto dalyvių straipsnius. Spaudos konferencijos metu  domėjomės šalių ekonomika, politika, sportu, kultūra, įžymiais žmonėmis , patiekalais ir  užduodavome klausimų aktualiomis temomis. Išvydome ir Suomijos senovinius šokius, kuriuos atliko Kallavesi mokyklos abiturientai. Netrukus atėjo ir vakaras. Paskutinį kartą linksminomės, šokome su naujais draugais. Su ašaromis akyse išsiskyrėme, bet pasižadėjome  dar kada nors susitikti.


Šeštadienį atsisveikinome su šeimomis, kurių namuose patyrėme daug nuotykių, išgyvenimų.

Po savaitės, praleistos Suomijoje, namo išvykome laimingi, įgiję daugiau patirties ir tikėdami, kad dar ne kartą susitiksime.

Agnė Gudauskaitė, IIIa klasės gimnazistė

 

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.“

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba