• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Oct 19th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Jaunimas Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Marijampolę
Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Marijampolę PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 17 Spalis 2018 12:15

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 24–28 d. atkeliauja į Marijampolę. Jau 12-ąjį kartą rengiamo festivalio filmų programa, sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius socialinius, politinius ir aplinkosaugos reiškinius. Tradiciškai žiūrovai kviečiami apsilankyti filmų seansuose paaukojus nuo 1 euro cento.


Spalio 24 d. festivalį kino centre „Spindulys“ atidarys „Panoramos“ programai priklausantis belgų režisieriaus Simono Gillardo filmas „Boli Bana“ (2017). Šioje programoje pristatomi ryškiausi pastarųjų metų dokumentikos kūriniai, dalyvavę svarbiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose ir pelnę ne vieną prestižinį apdovanojimą. Boli Bana kaime vaikų perėjimas į suaugusiųjų pasaulį nėra toks paprastas kaip Vakarų pasaulyje. Būti vyru ar moterimi reiškia savo kūną paženklinti pagal senus papročius. Į pasaulį vaikišku žvilgsniu kol kas žiūrintiems Amai ir Aisitai teks pereiti įšventinimus, kuriuos patyrė jų tėvai, seneliai ir proseneliai. Tai kinematografiškas ir antropologiškas belgų režisieriaus žvilgsnis į ritualus ir tai, kaip žmogus susikuria savo vietą gamtoje.


Dar vienas festivalio rengėjų rekomenduojamų kūrinių – vokiečių režisierių Hanso Blocko ir Moritzo Riesewiecko filmas „Interneto valytojai“ („The Cleaners“, 2018). Į šių metų „Panoramos“ programą įtraukta kino juosta pasakoja apie Silicio slėnio kompanijoms dirbančius filipiniečius, kurie „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto. Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien šie interneto „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; galiausiai, kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.


Jau tradicija tapusi „Nepatogaus kino“ festivalio diskusijų programa „Drąsa kalbėti“ žmogaus teisėms neabejingus žiūriovus po dokumentinių filmų seansų kvies kalbėtis nepatogiomis temomis. Viena iš inicijuojamų diskusijų „Atviri pokalbiai apie smurtą šeimoje“ – įvyks spalio 26 d. po dokumentinio kanadiečių režisierių Attiya Khan ir Lawrence Jackman filmo „Geresnis vyras” („A Better Man“, 2017) peržiūros. Diskusijos metu savo įžvalgomis ir patirtimi dalinsis dalyvės – Siga, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė ir Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė. Renginyje bus kalbama, kaip geriau apsaugoti tuos, kas kenčia nuo smurto artimoje aplinkoje. Ką patiria moterys, vyrai, vaikai, kai šeimoje smurtaujama? Kokios smurto šeimoje priežastys? Kaip galime padėti ir prisidėti kiekvienas iš mūsų, jei nuo smurto kenčia draugė, o gal vaikų bendraklasis mokykloje? Ką gali padaryti skirtingos institucijos bendradarbiaudamos tarpusavyje? Diskusiją pristato žmogaus teisių portalas manoteises.lt ir Lietuvos žmogaus teisių centras.


Svarbios aplinkosaugos temos analizuojamos festivalio „Žaliojoje“ programoje. Spalio 27 d. žiūrovai kviečiami į vokiečių režisieriaus Alexanderio Hicko kino juostos „Mąstantys kalnu“ („Thinking Like a Mountain“, 2018) peržiūrą. Tai – kinematografinė istorija apie Šiaurės rytų Kolumbijoje, izoliuotame nuo Andų kalnų masyve, Siera Nevada de Santa Martos kalne išsibarsčiusią aruakų bendruomenę, kurios nariai dar vadinami senaisiais apledėjusių viršukalnių ir miškų sergėtojais. Jų teritorija yra vienas kūnas, jungiantis upes ir uolas, kurios, jei mokėtų kalbėti, papasakotų 500 metų trunkančią pasipriešinimo istoriją. Filme subtiliai pasakojama, kaip besikeičiančiame politiniame kontekste ir kartu tirpstant ledynui keičiasi tenykščių žmonių palaikoma gamtos tvarka ir pusiausvyra.
Galiausiai spalio 28 d. festivalį uždarys „Aktyvizmo“ programai priklausanti amerikiečių režisierės Jennifer Brea kino juosta „Be poilsio“ („Unrest“, 2017).

„Jaučiausi lyg mirusi, tačiau priversta stebėti toliau besisukantį pasaulį“, – teigė  šio filmo režisierė, kuri kaip ir daugelis kitų visame pasaulyje, serga reta chroniško nuovargio liga, kuri ūmai prikausto iš pažiūros visiškai sveikus žmones prie lovos. Kūrėja pasitelkia kamerą kaip priemonę parodyti tai, ką mūsų visuomenė dėl tebevyraujančių stereotipų ir nuostatų dažnai pasirenka tiesiog nematyti. Jos darbas nepriklausomame „Sundance“ JAV kino festivalyje įvertintas specialiu žiuri apdovanojimu.


Spalio 24–28 d. festivalis „Nepatogus kinas“ vyks kino centre „Spindulys“. Įėjimas – už auką nuo 1 cento. Visa filmų programa ir bilietai: www.nepatoguskinas.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Savivaldybių gerovės indeksas – Marijampolės savivaldybė pirmajame dešimtuke (0)

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) sudarytame 2019 metų savivaldybių indekse Marijampolės savivaldybė šiemet solidžiai įsitvirtino 5-8 vietoje, kartu su Palangos m., Panevėžio r. ir Šilutės r. savivaldybėmis, tarp 54 mažesniųjų savivaldybių.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba