• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Dec 09th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Jaunimas Pasimatuok savanorystės rūbą!
Pasimatuok savanorystės rūbą! PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 27 Balandis 2016 00:00

Savanoriška veikla Lietuvoje įgauna vis ryškesnius atspalvius. Savanorystė - puiki galimybė realizuoti save, „pasimatuoti" profesiją, būti ir veikti toje darbinės veiklos srityje, kurioje save įsivaizduoji ateityje. Tad jeigu ir Tu norėtum išmėginti savanorystės rūbą, Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto „Atrask save" savanoriškos veiklos organizavimo veikla laukia Tavęs!

JGI projekto „Atrask save" tikslas - sumažinti nedirbančio, nesimokančio, mokymuose nedalyvaujančio 15-29 metų jaunimo skaičių, įgyvendinant ankstyvosios intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti: dirbti, mokytis ar atlikti praktiką.

Teikiant savanoriškos veiklos organizavimo paslaugas jauniems žmonėms nuo 15 iki 29 metų suteikiama galimybė įgyti patirties savanoriaujant įvairaus profilio (meno, aplinkosaugos, sporto, socialinės srities, sveikatos apsaugos ir kt.) organizacijose, įstaigose, institucijose.

Jaunas žmogus savanoriaudamas išbando save naujoje aplinkoje, mokosi bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje, kelti iššūkius ir juos įveikti, randa bendraminčių, yra reikalingas. O kur dar galimybė pažinti organizaciją iš vidaus, užmegzti naujas, naudingas pažintis, praturtinti savo kasdienybę, gilinti žinias, tobulėti ir stebėti asmeninio augimo pokyčius.

Baigęs savanorystę gauna pažymėjimą, parengtą pagal jaunimo pasą „Youthpass", patvirtinantį, kad tam tikrą laiką tam tikroje organizacijoje jaunuolis savanoriavo. Gautame pažymėjime aprašomos savanorystės metu tobulintos kompetencijos, susiejant jas su konkrečia savanorio patirtimi. Tai naudinga rengiant gyvenimo aprašymą ir ieškant darbo, nes vis daugiau darbdavių savanorišką veiklą pripažįsta, vertina kaip vertingą, daug pasakančią apie žmogaus, ieškančio darbo, motyvaciją, atsakomybę, gebėjimus, vertybes ir kt.

Programos dalyviams finansuojamos kelionės išlaidos, maistpinigiai, kanceliarinės ir specialiosios priemonės, PSD (Privalomasis sveikatos draudimas) bei būsto nuoma (jei savanoriaujama kitame mieste).

Maksimali savanorystės trukmė yra 4 mėnesiai, minimali - 1 mėnuo. Per savaitę savanoriškai veiklai turėtų būti skirta apie 25 val., per mėnesį - 100 val. O tai reiškia, kad pusę dienos galima skirti darbo paieškai, kultūriniams renginiams, susipažinimui, bendravimui su skirtingais žmonėmis, savirealizacijai, akiračio plėtimui ir pan.

Savanoriauti galima bet kuriame Lietuvos mieste. Detalų priimančių organizacijų sąrašą galima rasti svetainėje www.buksavanoriu.lt.

Norinčiam savanoriauti asmeniui reikia susisiekti su Vilkaviškio rajono vietos JGI koordinatore Karolina Barkauskaite (el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. +370 662 47728).

Visą savanorystės laikotarpį jauną žmogų lydi mentorius, kuris padeda išsirinkti organizaciją, aptarti veiklas, pasirašyti savanorystės sutartį ir kt. Jis yra tas žmogus, su kuriuo galima bet kada susisiekti ir konsultuotis savanorystės klausimais. Organizacijoje savanorį į veiklas įtraukia ir su organizacijos kultūra, kolektyvu supažindina kuratorius. Tai žmogus, organizacijoje atsakingas už savanorius. Projekto metu vyksta nuolatinis savanorio, mentoriaus ir kuratoriaus bendradarbiavimas.

Jeigu norite keistis, tobulėti, veikti ir jei vis dar bandote atsakyti į daugybę gyvenimo klausimų, kviečiame laužyti standartus ir tapti savanoriu - tai bus nauja, nuostabi, praturtinanti patirtis! Pradėkite jau šiandien!

"Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas „Atrask save“ finansuojamas Jaunimo užimtumo iniciatyvos ir Europos socialinio fondo lėšomis."

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba