• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Mar 25th

 

 

Pradžia Naujienos Jaunimas Kaip tapti dizaineriu?
Kaip tapti dizaineriu? PDF Spausdinti Email
Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 
Ketvirtadienis, 08 Gruodis 2016 00:00

Ar kada nors susimąstei, ką veikia grafikos dizaineriai? Apsidairyk aplink ir viskas, ką pamatysi spalvoto, įdomių figūrų ir suderintų spalvų, būtent yra grafikos dizainerių darbas.

Į šių specialistų darbo pobūdį įeina įvairios kūrybinės užduotys, pradedant laikraščių, žurnalų bei knygų viršelių maketavimu ir baigiant logotipų ar net stambių įmonių įvaizdžio kūrimu.

 

Juokaudami grafikos dizaineriai sako, kad jei gatvėje pamatysi asmenį su kavos puodeliu rankose, akiniais su stambesniais juodais rėmeliais, aptemptomis kelnėmis, didelėmis ausinėmis ir mažyčiu “Apple” kompiuteriu, didelė tikimybė, kad jūs matote grafikos dizainerį. Tačiau, visgi tai tik jų vidinis juokelis.

Žinoma, kaip ir kiekvienoje profesijoje ar disciplinoje yra tam tikros taisyklės, kurių privalu laikytis. Dizainerių specialybė, kad ir kokia kūrybiškai laisva ji bebūtų, vis tiek turi gana griežtas normas.

Norint supažindinti Marijampolės jaunuolius, priklausančius įvairioms jaunimo organizacijoms, su grafikos dizaino pagrindais bei virtualiomis dizaino galimybėmis, buvo suorganizuoti netradiciniai, tačiau jaunimui labai reikalingi dizaino mokymai. Vilniaus dailės kolegijos absolventė ir grafikos dizainerė Paula Lee (t.y. psiaudonimas, kurio turėtum ieškoti socialiniame tinkle “Facebook’) jaunimui pristatė pagrindines taisykles, kuriomis vadovaujasi grafikos dizaineriai.

Mes aplink save nuolat matome įvairias iniciatyvas, kurios plakatais, straipsniais bei brošiūrėlėmis kviečia įvairius bendruomenės narius įsitraukti į jų veiklą. Tačiau, visgi, yra kelios pagrindinės klaidos, kurios pasikartojančiai atsispindi šių iniciatyvų vizualuose. Paula surinko pagrindnių patarimų rinkinį, apie kurį pasikalbėjo su jaunimu. Ji pabrėžė, kad įvairiose grafikos elementuose tekstas turi turėti taisyklingą kerningą, t.y. kiekvienas šriftas yra sukurtas labai atsakingai ir tarptai tarp raidžių yra itin kruopščiai suplanuoti, todėl visaip tąsyti teksto nereikėtų. Be to, svarbu atkreipti dėmesį, ypač kai yra kuriami plakatai ar lankstinukai, kad teksto spalva būtų įskaitoma ir būtų galima netgi iš toliau suvokti plakato turinį.

Galiausiai, yra itin tikslinga dar kartą perkskaityti tekstą savo plakate ar brošiūroje, kad nebūtų likusių įvairių spausdinimo, rašybos ar net gramatikos klaidų. Neveltui turime nuo seno likusią patarlę, kuri sako, kad verta devynis kartus pamatuoti, o tik po to kirpti. Taip ir su grafikos dizainu. Kai jausitės pabaigę savo dizaino darbą, pasidalinkite juo su kolegomis, draugais ir pažįstamais, kad įvertintų ir pasakytų savo nuomonę. Peržiūrėjimas kitomis akimis neretai atskleidžia autoriui nepastebimų klaidų ar pataisymų.

Taigi, jei nesudalyvavote grafinio dizaino mokymuose, bet norėtumėte išmokti naudotis dizaino programomis, visada galite užsukti į Jaunųjų inovatorių bazę, esančią J. Basanavičiaus aikštėje virš pašto antrame aukšte. Ten dirbantys jaunimo darbuotojai visada mielai supažindins jus su dizainerio specialybe.

www.marijampolieciai.lt

 

 

Komentarai

Vardas *
El. paštas (Patikrinimui & Atsakymams)
Įveskite simbolius iš paveiksliuko:   
Komentuoti
 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės savivaldybės 2016 m. veiklos ataskaita (0)

Kiekvienais metais Marijampolė savivaldybė pristato savo veiklos ataskaitą, kviečiame susipažinti. Visą informaciją rasite ČIA

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Idėjų dirbtuvės

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE KOVO 17 - 23 D.

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba