• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Dec 09th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Jaunimas Marijampolėje vyko apskritojo stalo diskusija „Galimybės bei iššūkiai skatinant jaunimo užimtumą“
Marijampolėje vyko apskritojo stalo diskusija „Galimybės bei iššūkiai skatinant jaunimo užimtumą“ PDF Spausdinti Email
Antradienis, 06 Gruodis 2016 15:11

Jaunimo nedarbas vis dar yra labai didelė problema Lietuvoje. Šiuo metu šalyje registruota beveik 25 tūkstančiai niekur nedirbančio ir nesimokančio jaunimo.

Mūsų greitai senstančioje visuomenėje be galo svarbu, kad jaunimas kuo greičiau įsitrauktų į darbo rinką. Šiuo metu išlaidos patiriamos dėl jaunuolių, kurie nei dirba, nei mokosi sudaro 1,2 % ES BVP. Siekdama žmogiškojo kapitalo investicijų ilgalaikės ekonominės naudos 2013 m. ES Taryba patvirtino rekomendaciją dėl Jaunimo garantijų iniciatyvos nustatymo. Siekiama, kad visi jaunuoliai iki 29 metų amžiaus per keturis mėnesius po darbo netekimo arba formaliojo mokymosi užbaigimo gautų gerą pasiūlymą dirbti, mokytis ar kitaip kelti kvalifikaciją.

Lietuvos studentų sąjunga, bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jaunimo reikalų departamentu, Lietuvos darbo birža, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir kitais Europos Komisijos projekto „Naujasis bendravimo ir bendradarbiavimo modelis geresniam informavimui apie jaunimo garantijas“ partneriais 10-yje apskričių organizuoja apskritojo stalo diskusijas - „Galimybės bei iššūkiai skatinant jaunimo užimtumą“. Tikslinė diskusijų auditorija yra pagrindinės Jaunimo garantijas teikiančios institucijos, jaunimo politikos formuotojai ir įgyvendintojai, socialiniai partneriai bei su vaikais ar jaunimu dirbantys asmenys.

Pirmąją žiemos dieną viena iš šių diskusijų vyko ir Marijampolės savivaldybėje. Diskusijos metu buvo aptarta, kaip būtų galima stiprinti institucijų ir specialistų bendradarbiavimą, mažinant jaunimo nedarbą Marijampolės apskrityje. Jaunimo darbo birža pasidalino jaunimo užimtumo skatinimo gerosiomis praktikomis bei prevencijos priemonėmis jaunimo nedarbo mažinimui. Vilkaviškio rajono vietos jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė pateikė rekomendacijas kaip būtų galima tobulinti Jaunimo garantijų iniciatyvos Lietuvoje įgyvendinimą bei efektyvinti komunikaciją apie Jaunimo garantijas.

Šiuo metu visoje Lietuvoje jau daugiau nei metus vyksta jaunimo garantijų iniciatyvos projektas - ,,Atrask save‘‘. Tai pirmasis jungtinis projektas jaunimo užimtumui skatinti, kai ir registruotam, ir neregistruotam teritorinėse darbo biržose neaktyviam jaunimui, bus taikomos įvairios darbo su jaunimu formos ir neformaliojo ugdymo metodai, skatinantys jo motyvaciją dirbti ar mokytis, didinantys pasitikėjimą savimi ir atsakomybę bei padedantys labiau pažinti save.

Jaunimo garantijų iniciatyvos projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Daugiau informacijos galima rasti: http://www.jaunimogarantijos.lt/lt
 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kvietimas teikti projektinius pasiūlymus gerinančius gyvenimą Marijampolėje (0)

Asociacija „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ paskelbė II kvietimą teikti projektinius pasiūlymus įgyvendinant pirmąjį ir antrąjį Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos tikslus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba