• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Feb 17th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Jaunimas Išeivijos studentai atvyksta į Lietuvą semtis profesinės patirties
Išeivijos studentai atvyksta į Lietuvą semtis profesinės patirties PDF Spausdinti Email
Antradienis, 15 Birželis 2010 12:17


Birželio 17 d. Kaune susitiks lietuvių kilmės studentai iš užsienio, atvykę čia atlikti profesinės praktikos. Pirmą kartą šią vasaros stažuočių programą, vykdomą nuo 2005 m., kuruoja Vytauto Didžiojo universitetas.


"Profesines praktikas studentai atliks Kaune ir Vilniuje – įvairiose valstybinėse įstaigose, ligoninėse, meno kolektyvuose ir nevyriausybinėse organizacijose. Džiugu, kad šiemet programa sulaukė dar didesnio susidomėjimo nei pernai – į Lietuvą iš viso atvyks keturios dešimtys stažuotojų", – sakė projekto koordinatorė Vida Bagdonavičienė.

Vytauto Didžiojo universitetas stažuotojams padėjo susirasti praktikos vietas, dalį jų apgyvendins universiteto bendrabutyje. Išeivijos studentai turės galimybę dalyvauti VDU organizuojamose kursuose "Refresh in Lithuania", kuriuose jų lauks plati Lietuvos pažintinė programa, o prasčiau lietuviškai kalbantys stažuotojai galės lankyti kalbos pamokas.

Stažuotei pasibaigus, už sėkmingai atliktą praktiką universiteto kuruotiems šios programos studentams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai baigtą profesinę stažuotę ir įskaitytus akademinius kreditus. Šie kreditai bus atitinkamai įvertinti studentui po vasaros grįžus į JAV ar Kanados universitetus.

"Stažuočių programa skirta vienyti mūsų išsibarsčiusią tautą, nors trumpam sugrąžinant išeivijos jaunimą į lietuvišką visuomenę, suteikiant jiems progą susipažinti su savo srities profesionalais iš Lietuvos. Praktikos metu užsimezga ilgalaikis profesinis bendradarbiavimas, o grįžę į namus studentai tarsi tampa Lietuvos "ambasadoriais", nes savo bendraamžių tarpe skleidžia pozityvias žinias apie šią šalį" , – apie šių stažuočių naudą pasakojo JAV lietuvių bendrijos vykdomoji vicepirmininkė Birutė Bublienė.

Sutartis, kurioje universitetas įsipareigojo kuruoti Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (sutr. LISS) programą, VDU ir JAV lietuvių bendruomenės atstovai pasirašė šių metų balandį. Kaip teigė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, ši iniciatyva nebus vienintelis VDU indėlis siekiant suburti pasaulio lietuvius, nes tai – didesnio socialinio projekto, pavadinto Pasaulio lietuvių akademija, dalis.

"Pasaulio lietuvių akademijos tikslas – burti lietuvių diasporą, skatinti išeivijos ir Lietuvos mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą akademiniuose projektuose, pritraukti besidominčius Lietuva ir jos kultūra. Šis projektas vienija daug veiklų: visus metus organizuojamus kursus, mainų programas, stažuotes, nuotolinio mokymosi galimybes. Kartu tai – ir idėjinis darinys, atviras įvairių klubų, asociacijų, bendruomenių iniciatyvoms", – sakė Z. Lydeka.

BNS informacija

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Geriamojo vandens vartotojų dėmesiui! (0)

Informuojame, kad 2020 02 17 nuo 9.00 iki 17.00 val. bus vykdomi planiniai vandentiekio kamerų rekonstrukcijos darbai, vandenvietėje, esančioje V. Borisevičiaus g., Marijampolė.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba