• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Feb 29th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Darbas Lietuvos darbo biržos projektas suteikė galimybes tūkstančiams bedarbių
Lietuvos darbo biržos projektas suteikė galimybes tūkstančiams bedarbių PDF Spausdinti Email
Ketvirtadienis, 29 Spalis 2015 09:43

Darbo rinkoje sunkumus patiriantiems beveik 29 tūkst. bedarbių  projektas „Išlik darbo rinkoje“ suteikė naujų galimybių pradėti savo darbinę  veiklą. Beveik dvejus metus Lietuvos darbo biržos (LDB) vykdyto projekto metu bedarbiai galėjo įgyti paklausias darbo rinkoje profesines kvalifikacijas arba įtvirtinti reikalingus įgūdžius tiesiogiai darbo vietoje.

Kvalifikacijos neturintiems ir darbo įgūdžių stokojantiems darbo ieškantiems žmonėms šis projektas padėjo tapti konkurencingiems darbo rinkoje.  Nuolatinį darbą jau  turi kas antras projekto dalyvis. Daugiausiai jų įsidarbino didmeninės ir mažmeninės prekybos, apdirbamosios gamybos ir statybos sektoriaus įmonėse. Iš 16 tūkst. jau darbą turinčių projekto dalyvių daugiau kaip 12,2 tūkst. liko dirbti įmonėse, kur darbo biržai remiant buvo įdarbinti subsidijuojant ar įgijo darbo įgūdžius.

LDB ES paramos valdymo poskyrio vedėjos Galinos Savickienės teigimu, šis projektas unikalus tuo, kad taikomos priemonės labiausiai skiriamos pasyvių darbo rinkoje asmenų – vyresnių kaip 50 metų ir ilgalaikių bedarbių sugrąžinimui į atvirą darbo rinką. Ilgalaikiams ir vyresnio darbingo amžiaus žmonėms gerokai sunkiau konkuruoti darbo rinkoje dėl amžiaus, prarastų gebėjimų ir socializacijos problemų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, skaičiai rodo, kad šis projektas pasiteisino, todėl panašias veiklas planuojama vykdyti ir naujuoju 2014-2020 ES struktūrinių investicijų laikotarpiu.

Skirtinguose Lietuvos regionuose projekto veiklose dalyvavo 5,4 tūkst. vyresnio amžiaus bedarbių, 6,4 tūkst.  ilgalaikių, 10,4 tūkst. jaunimo iki 29 metų ir 6,6 tūkst. įspėtų apie atleidimą iš darbo darbingų asmenų.

Regione kuriamos darbo vietos ir mažinamas nedarbas

Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybėse projekto „Išlik darbo rinkoje“ galimybėmis jau pasinaudojo beveik 900 žmonių. Pasak Marijampolės teritorinės darbo biržos Užimtumo rėmimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Audronės Giraitienės, daugiausia bedarbių įdarbinta subsidijuojant jų darbo vietas – į įvairias įmones nukreipti 567 asmenys. Kazlų Rūdos savivaldybėje daugiausia bedarbių įdarbino medienos pramonės įmonės, programos priemonių dėka reikalingų darbuotojų rado Kazlų Rūdos ligoninė ir Kazlų Rūdos socialinės paramos centras. 85 Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybių gyventojai pasinaudojo Darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemone. Ilgai darbo nerandantys ir jauni bedarbiai galėjo atnaujinti seniai įgytą arba ką tik pasibaigusią kvalifikaciją. A. Giraitienės teigimu, tarp populiariausių profesijų – apdailininkai, aspkaitininkai, automechanikai, socialiniai darbuotojai ir verslo informacijos paslaugų specialistai. Programos „Išlik darbo rinkoje“ Darbo rotacijos priemonės pagalba 26 bedarbiai keliose įmonėse pakeitė darbuotojus, išėjusius tikslinių atostogų. Dar 200 trijų regiono savivaldybių bedarbių bei asmenų, įspėtų apie atleidimą dalyvavo mokymuose, po kurių daugelis susirado darbo vietas arba liko tose pačiose įmonėse.

Ligoninė surado trūkstamą darbuotoją

Projekto „Išlik darbo rinkoje“ privalumais sėkmingai pasinaudojo Kazlų Rūdos ligoninė, kuri ne tik susirado reikalingą darbuotoją, bet ir gavo valstybės paramą darbo vietai subsidijuoti. „Dalyvauti šiame projekte mūsų įstaigai naudinga, nes esame remiami finansiškai, galime sumažinti ligoninės veiklos sąnaudas. Dar viena nauda – galimybė sumažinti naujo darbuotojo įdarbinimo riziką. Priimant darbuotoją nežinome ar jis išlaikys mūsų išbandymus, ar neteks naujo ieškoti. Lietuvos darbo biržos projektas „Išlik darbo rinkoje“ – sveikintina iniciatyva. Jos dėka galėjome įdarbinti jauną bendrosios praktikos slaugytoją, kuri prieš tai mūsų ligoninėje atliko praktiką“. – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ pasakojo „Kazlų Rūdos ligoninės“ direktorius Rolandas Vosylius.

„Kazlų Rūdos laikraščio“ informacija, parengta  bendradarbiaujant su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kviečiame susipažinti su naujausiu leidiniu – Marijampolės savivaldybės 2019 metų ataskaita (0)

Marijampolės savivaldybės ataskaitos leidinys leidžiamas kasmet jau penkerius metus.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba