• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
May 30th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Darbas Praktika ir baigiamojo darbo tema gali užtikrinti darbo vietą
Praktika ir baigiamojo darbo tema gali užtikrinti darbo vietą PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 19 Rugsėjis 2012 09:42

Dar tik prasidėjus mokslo metams studentai raginami ieškoti praktikos vietų ir rinktis baigiamųjų darbų temas.  Jaunieji ekspertai norintys „įdarbinti“ savo baigiamojo darbo rezultatus turi pasikliauti nuojauta. Pasirinkimo nepalengvina, ir tai, kad Lietuvoje vis dar neparengtas pagal specialistų poreikio prognozę sudaromas specialistų kvalifikacijų žemėlapis, į studijų procesą žiūrima nepakankamai atsakingai.

 

„Verslo atstovai nuolat įvardija specialistus, kurių trūksta jau dabar ir kurių poreikis ateityje tik išaugs. Tačiau ir toliau rengiamas perteklinis skaičius socialinių mokslų atstovų – teisininkų, politologų, vadybininkų ir kitų, kuriems darbo vietos neegzistuoja ir artimiausiu metu nebus sukurtos. Jaunų bedarbių iki 25 metų  rugsėjo 1 d. teritorinėse darbo biržose buvo registruota 29,8 tūkst., iš jų net 10 % su magistro diplomu“, – jaunimo nedarbo tendencijas įvardina Arvi įmonių grupės personalo direktorė Nijolė Daukšienė.

Personalo vadovė pasakoja, dažnai susidurianti su situacija, kuomet į praktikas ir baigiamuosius darbus nėra žiūrima rimtai. „Studentai retai derina praktiką su baigiamuoju darbu, kelia privačiam ar valstybiniam sektoriui aktualias problemas, nesiekia rasti jų sprendimų. Baigiamajame darbe pasiūtas sprendimas, naujovė, analizė gali užgarantuoti darbo vietą. Jeigu studentas per studijų metus sukauptas teorines žinias įprasmintų tyrimu praktikoje, jis pateiktų konkretų pasiūlymą darbdaviui“ – sako N. Daukšienė. 

Naujų technologijų pritaikymas mėsos produktų gamybai, perspektyvių darinių saulės celėms paieška, įmonių biudžeto sudarymo ypatybės, darbuotojų motyvacijos modelis, naujų produktų kūrimas – baigiamųjų darbų temos, kurios buvo rašomos gilinantis į Arvi įmonių grupės problematiką. „Jauni ekspertai nebijo generuoti idėjas, jie ieško naujų sprendimo būtų, geba mąstyti kūrybiškai, todėl studentai pažinę verslo veiklos principus ir įsigilinę į įmonės specifiką kviečiami prisijungti prie mūsų komandos“, – pasakoja N. Daukšienė.

Labiausiai pasigendama inžinierių, technologų ir IT specialistų. „Mūsų įmonių grupėje didžiausias specialistų poreikis yra inžinierių, technologų, vet. gydytojų, agronomų, aplinkosaugos, kokybės specialistų, verslo analitikų, personalo specialistų, komercijos ir pardavimų vadybininkų. Ypatingai sudėtinga surasti specialistų darbui Klaipėdos regione, nes jie po studijų mieliau pasilieka Vilniuje arba Kaune. Apibendrinant galima teigti, kad verslo sektoriuje trūksta tiksliųjų mokslų atstovų“. – vertina personalo vadovė.

Nors specialistų kvalifikacijų žemėlapis nėra sudarytas, tačiau renkantis praktikos vietą ir baigiamojo darbo temą reiktų atsižvelgti į šalies vystymosi strategiją, rinkos poreikius ir konkrečių įmonių probleminius klausimus.

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba