• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Nov 21st
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Auto-moto Pasikeitė vairavimo mokyklų teikiamų mokymo paslaugų apmokestinimo PVM tvarka
Pasikeitė vairavimo mokyklų teikiamų mokymo paslaugų apmokestinimo PVM tvarka PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 08 Sausis 2016 08:56

Informuojame, kad praėjusių metų gruodžio mėn. Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė Pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) įstatymo komentaro pakeitimus, aktualius vairavimo mokymo paslaugas teikiantiems mokesčių mokėtojams.

Pakeitimuose nustatyta, kad vairavimo mokymo paslaugos profesiniu mokymu laikomos tik tokiu atveju, jei aplinkybių visuma leidžia daryti išvadą, kad šis mokymas yra skirtas profesinėms žinioms įgyti arba atnaujinti, t. y. A, B ir BE kategorijų vairavimo kursai asmeniui reikalingi tam, kad jis galėtų užsiimti savo profesija (pvz., policijos poskyris siunčia darbuotoją į vairavimo mokymo kursus įgyti A kategoriją, kad šis galėtų patruliuoti motociklu; arba darbo birža į vairavimo mokymo kursus siunčia darbo biržoje užsiregistravusį asmenį įsigyti B kategoriją, kuri reikalinga įdarbinant asmenį picos išvežiotoju). Profesinis mokymas pagal PVM įstatymą, yra neapmokestinamas PVM, todėl vairavimo mokymo paslaugos, atitinkančios anksčiau išvardytas sąlygas, PVM yra neapmokestinamos (iki pakeitimo buvo aiškinama, kad visais atvejais B kategorijos vairavimo mokymo paslaugos laikomos profesiniu mokymu ir PVM neapmokestinamos).

Atkreipiame dėmesį, kad juridiniai asmenys, teikiantys vairavimo mokymų paslaugas, priskiriamas profesiniam mokymui ir neapmokestinamas PVM, turi turėti įrodymus, kad teikiamų vairavimo mokymo paslaugų tikslas – suteikti žinių, reikalingų profesijai. Tokiais įrodymais galėtų būti, pavyzdžiui, susitarimai tarp įmonės ir vairavimo mokymo paslaugų teikėjų dėl A, B ir BE kategorijų vairuotojų rengimo, vairavimo įstaigų PVM sąskaitų faktūrų išrašymas įmonėms ir pan..

Tuo atveju, kai B ir BE vairavimo mokymo paslaugos pradėtos teikti ir už jas iš dalies ar pilnai apmokėta arba kurių teikimas įformintas išrašytomis PVM sąskaitomis faktūromis iki minėto PVM įstatymo straipsnio komentaro paskelbimo, šios paslaugos yra PVM neapmokestinamos.

„Jei pagal paskelbtas naujas PVM įstatymo komentaro nuostatas vairavimo mokyklų teikiamos B ir BE kategorijų mokymo paslaugos nebegali būti laikomos profesinio mokymo paslaugomis ir turi būti apmokestintos PVM, joms turi būti taikomas standartinis PVM tarifas (21 proc.)“, - sako Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Daiva Baniulienė, pažymėdama, kad mokesčių mokėtojai prekių ir paslaugų, skirtų PVM apmokestinamoms vairavimo mokymo paslaugoms teikti turi teisę įtraukti į PVM atskaitą.

Daugiau informacijos apie apmokestinimą PVM ir patį PVM įstatymo komentarą su išsamiais paaiškinimais ir konkrečiais pavyzdžiais rasite konsultacinėje mokesčių informacijos duomenų bazėje (http://mic.vmi.lt). Konsultacijas telefonu 1882 teikia Mokesčių informacijos centro konsultantai. Telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

AMVI informacija

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Savivaldybių gerovės indeksas – Marijampolės savivaldybė pirmajame dešimtuke (0)

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) sudarytame 2019 metų savivaldybių indekse Marijampolės savivaldybė šiemet solidžiai įsitvirtino 5-8 vietoje, kartu su Palangos m., Panevėžio r. ir Šilutės r. savivaldybėmis, tarp 54 mažesniųjų savivaldybių.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba