• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Jun 01st
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Aktualijos Poilsis gamtoje prie upės - tokią Poezijos parko funkciją akcentuoja projektą rengę architektai
Poilsis gamtoje prie upės - tokią Poezijos parko funkciją akcentuoja projektą rengę architektai PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 16 Rugsėjis 2011 08:30

Šiuo metu Marijampolėje intensyviai tvarkomas Poezijos parkas, jau ryškėja jo takų struktūra. Kaip ir dauguma šiuo metu mieste atliekamų rekonstrukcijos darbų, parko sutvarkymui didžiąją dalį lėšų skiria ES struktūriniai fondai.

Bus atlikta darbų už 10 milijonų litų
Projekto uždavinys - komplek­siškai sutvarkyti ne tik Poezijos parko teritoriją, bet ir šalia esančias viešąsias erdves. Tikimasi, kad parkas bei jo prieigos taps viena pa­grindinių Marijampolės rekreacinių zonų. Projekto įgyvendinimo metu numatyta: rekonstruoti vandentiekio ir nuotekų bei lietaus kanalizacijos tinklus, rekonstruoti apšvietimo sis­temą, sutvarkyti Jevonio upelio vagą, pakeisti parko takų dangas, įrengti suoliukus, pėsčiųjų ir dviratininkų takus, rekonstruoti fontanus, įrengti poilsio ir vaikų žaidimo aikšteles, suformuoti želdynus.
Iš viso į parko rekonstrukciją nu­matoma investuoti 10671517 Lt. Projekto autoriai - R.Marcinkevičienės projektavimo biuras bei UAB „Vie­versys ir co", rekonstrukcijos darbus atlieka UAB „Statybos ritmas". Prasidėję šių metų pavasarį, parko tvarkymo darbai turi būti baigti 2012-ųjų vasarą. Šiuo metu jau yra pakeisti požeminiai tinklai, su aplin­kosaugos specialistų žinia išretinti želdiniai, formuojami takai.
Apie tai, kaip atrodys sutvarkytas parkas, „Suvalkietis" kalbėjosi su projektą rengusių firmų atstovais - architektais Gintu Vieversiu ir Algiu Marcinkevičiumi. Kadangi marijampoliečiai paprastai labai jautriai reaguoja į tai, kad formuojant želdynus tenka iškirsti kai kuriuos se­nus medžius, architektai akcentuoja, jog Poezijos parko želdinius retinti, tvarkyti buvo būtina - tai nebuvo daryta jau labai ilgą laiką. Atsisakyta ligotų medžių (pavyzdžiui, sergan­čių kaštonų) bei tų, kurie užgožė kitus želdinius. Tvarkant parką bus pasodinta ir naujų medžių - šlaitus numatoma apželdinti spygliuočiais.

Upės ir upelio vaizdas - svarbiausia, tad stengtasi jį atverti
„Stengėmės išsaugoti buvusią takų struktūrą, tačiau taip pat numa­tėme įrengti takus kuo arčiau Jevonio upelio ir Šešupės - svarbu, kad vaikštantiems žmonėms atsivertų vandens vaizdas", - sakė architektai. Takų struktūrą parke šiek tiek pakoregavo ir įrengta požeminė perėja, jungianti Poezijos parką ir Rygiškių Jonos gimnazijos stadioną. Pagrindinis par­ko takas dabar ves į tunelį, o Rygiškių Jono gimnazijos stadionas (kurio re­konstrukcija taip pat jau planuojama, vyksta priešprojektiniai darbai) taps tarsi Poezijos parko tąsa. Architektai sako siekę sustiprinti parko ryšį su aplinka (taip pat ir su greta esančia J.Basanavičiaus aikšte).
Projektuotojai sako laikęsi kon­cepcijos, kad parkas turi būti skirtas pirmiausia pėsčiųjų pasivaikščioji­mams. Poezijos parke dviratininkams bus skirtas vienas takas, kiti numaty­tieji - pėstiesiems. Takų danga bus klojama iš rausvų žemės atspalvių klinkerio trinkelių. Pasak pašnekovų, pagrindinę parko funkciją jie suvokė kaip poilsį, pasivaikščiojimus prie vandens, tad upės ir upelio vaizdai turi tiesiog atsiverti prieš akis. Vaikš­čiojantiems Jevonio pakrante bus kur prisėsti, pasigėrėti vandens tėkme - numatyti suoliukai. Upelio betoniniai rėmai nuimti, Jevonio krantas bus natūralus, išklotas lauko akmenimis (jie reikalingi, kad potvynių metu nebūtų nuplauta veja), tad į upelį bus galima ir įbristi. Tiesa, kadangi upelis sukanalizuotas, dugnas palie­kamas betoninis, kad jį būtų galima mechaniškai valyti. Jevonio žiotyse numatyta įrengti laiptus iš natūralaus akmens - ši vieta bus patogi prisėsti pasigėrėti gamta ar pažvejoti. Visi buvusieji tilteliai išlieka, tik bus re­konstruoti. Žinoma, išliks ir Meilės tiltelis su simbolinėmis spynomis.
Šešupės krantai paliekami natū­ralūs. Parke upė svarbiausia, todėl projektuotojai priimdami sprendimus sakė visada galvoję apie tokius, kurie leistų upei dominuoti.

Numatyti fontanai, amfiteatras renginiams
Poezijos parke numatyta rekons­truoti buvusius fontanus. Tačiau jų koncepcija, pasak architektų, skirsis nuo anksčiau buvusių fontanų. Va­sarą naujieji fontanai trykš bei liesis kaskadomis, o šaltuoju metu, kai ne­veiks, tai bus tiesiog erdvės, kurioje galima vaikščioti, dalis. Fontanams numatyta naudoti granitą ir lauko akmenį.
Poezijos parko erdvę yra pamėgę ir kamerinių renginių organizato­riai, todėl architektai suprojektavo nedidelį amfiteatrą (buvusio beto­nuoto baseino vietoje). Šalia jo bus žiūrovams atsisėsti tinkama veja bei akmenys.
Kruopščiai apgalvotos ir mažo­sios architektūros formos: šviestuvai, šiukšliadėžės, suoliukai. Suoliukai bus mediniai, plastiškų formų, iš jų bus formuojamos atskiros „salelės" poilsiui šalia parko takų. Numatytos dekoratyvios šiukšliadėžės. Švies­tuvai parinkti neįmantrios formos. „Parke, - teigė architektai, - svar­biausia yra pati gamta, jos neturi užgožti įmantrus dizainas". Tačiau projektuotojams teko pasukti galvas, kol pavyko rasti tinkamų techninių galimybių šviestuvus parkui. Jie bus cilindro formos.
Gali būti, kad parką papuoš ir skulptūriniai akcentai. Tačiau jie atsiras vėliau - iš ES lėšų finansuo­jamame parko tvarkymo etape lėšos skulptūroms nėra numatytos.
Kol kas darbai vyksta sklandžiai, tad galima tikėtis, kad jau kitą vasarą marijampoliečiai džiaugsis atnaujin­tu Poezijos parku.

 

    

 

Jolanta Račaitė / „Suvalkietis"

 

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Marijampolės miesto vietos veiklos strategijos įgyvendinimas įgauna pagreitį: paskelbtas III kvietimas teikti projektinius pasiūlymus (0)

Dar 2019 metais asociacijos „Marijampolės miesto vietos veiklos grupė“ įgyvendindamas projektas „Marijampolės miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimo administravimas“ įgavo pagreitį.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba