• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Tuesday
Feb 18th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Aktualijos Jei deklaravote išvykimą iš Marijampolės – deklaruokite ir atvykimą
Jei deklaravote išvykimą iš Marijampolės – deklaruokite ir atvykimą PDF Spausdinti Email
Antradienis, 16 Rugpjūtis 2011 08:51

Pastaruoju metu padaugėjo klausimų dėl sugrįžusiųjų iš užsienio į Marijampolę privalomojo sveikatos draudimo. Regis, elementaru – jei deklaravote išvykimą, nesate laikomas Lietuvos gyventoju. Pagal Sveikatos draudimo įstatymą privalomuoju sveikatos draudimu draudžiami tik Lietuvoje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai.

Tai reiškia, kad prievolė mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir teisė būti apdraustam siejama su asmens gyvenamąja vieta. Tad negyvenančių Marijampolėje žmonių neturėtų stebinti tas faktas, kad jų pavardžių nerandama draudžiamųjų sąrašuose. Valstybinės ligonių kasos (VLK) tvarkomas Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registras duomenis apie asmens gyvenamąją vietą gauna iš Gyventojų registro. Patarimas šiuo atveju vienas: jei deklaravote išvykimą – deklaruokite ir atvykimą.

Jei deklaravęs atvykimą asmuo turi teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis (vaikai, moksleiviai, dieninių skyrių studentai, darbo biržoje užsiregistravę bedarbiai, asmenys, turintys būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą pensijai gauti, neįgalieji ir kiti, – jei jie neturi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos sveikatos draudimo įmokos), šio asmens draudimas įsigalios nuo deklaravimo gyvenamosios vietos Lietuvoje dienos. Paskubėti deklaruoti gyvenamąją vietą reikia ir savarankiškai mokantiems privalomojo sveikatos draudimo įmokas – jiems galioja ta pati taisyklė: į Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą jie įtraukiami tik nuo nuolatinio Lietuvos gyventojo statuso įgijimo dienos (Lietuvos piliečiams – nuo gyvenamosios vietos deklaravimo dienos, užsieniečiams – nuo leidimo nuolat gyventi Lietuvoje arba sprendimo dėl teisės gyventi pripažinimo įsigaliojimo dienos).

Atkreipiame asmenų, turinčių teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis, dėmesį: tam tikrais atvejais būtina šią teisę patvirtinančius dokumentus pateikti teritorinei ligonių kasai. Sakysim, jei laukiatės kūdikio ir niekur nedirbate, neverta nerimauti, ar jums bus suteiktos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos – tereikia teritorinei ligonių kasai pateikti asmens tapatybės ir nėštumą patvirtinančius dokumentus. Nėštumo laikotarpiu, t. y. 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienas po gimdymo, nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančios moterys draudžiamos valstybės lėšomis. Valstybės lėšomis draudžiamas ir vienas iš tėvų ar įtėvių, auginantis vaiką iki 8 metų. Jeigu šeimoje auga du ar daugiau vaikų, vienas iš tėvų ar įtėvių gali būti draudžiamas valstybės lėšomis, kol vyriausiajam vaikui sukaks 18 metų. Tad šiuo atveju tas iš tėvų, kuris neturi kitokio sveikatos draudimo ir norėtų būti draudžiamas valstybės lėšomis, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą su savo tapatybės dokumentais ir vaiko gimimo liudijimu. Pateikti draustumo valstybės lėšomis statusą patvirtinančius dokumentus teritorinėms ligonių kasoms taip pat turėtų slaugantieji neįgaliuosius, šalpos kompensacijų ir socialinių pašalpų gavėjai, nedirbantys ir neturintys pajamų, nuo kurių skaičiuojamos sveikatos draudimo įmokos.

Savarankiškai mokantiems privalomojo sveikatos draudimo įmokas svarbu nepamiršti, kad įmoką už atitinkamą mėnesį būtina sumokėti iki to mėnesio paskutinės dienos. Jei kurį laiką dirbote kitoje Europos Sąjungos šalyje ir toje šalyje buvote apdraustas valstybiniu sveikatos draudimu, būtina atsivežti tos šalies valstybinio sveikatos draudimo įstaigos išduotą E 104 formos pažymą ir pristatyti šį dokumentą į teritorinę ligonių kasą pagal gyvenamąją vietą. E 104 formos pažymoje turi būti nurodyta, kad pastaruosius 3 mėnesius buvote apdraustas sveikatos draudimu pažymą išdavusioje ES šalyje. Tad kitoje Europos Sąjungos šalyje įgytas sveikatos draudimo stažas būtų įskaitytas Lietuvoje ir nereikėtų laukti 3 mėnesių, kol įsigalios privalomasis sveikatos draudimas Lietuvoje. Tereikėtų toliau kiekvieną mėnesį tvarkingai sumokėti nustatytą šio draudimo įmoką.

Primename, kad deklaruoti gyvenamąją vietą galima internetu (galintiems saugiai prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt – viešųjų e. paslaugų sistemos) arba seniūnijoje, aptarnaujančioje tą savivaldybės teritorijos dalį, kurioje gyvenate. Pabrėžiame, kad Sveikatos draudimo įstatymas įtvirtina prievolę visiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams mokėti privalomojo draudimo įmokas.

Jei kiltų neaiškumų dėl privalomojo sveikatos draudimo statuso, patariame nedelsiant kreiptis į Marijampolės teritorinę ligonių kasą.

www.marijampolieciai.lt

 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Geriamojo vandens vartotojų dėmesiui! (0)

Informuojame, kad 2020 02 17 nuo 9.00 iki 17.00 val. bus vykdomi planiniai vandentiekio kamerų rekonstrukcijos darbai, vandenvietėje, esančioje V. Borisevičiaus g., Marijampolė.

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba