• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Monday
Aug 26th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Aktualijos Prieglobsčio prašymai bus nagrinėjami dar efektyviau
Prieglobsčio prašymai bus nagrinėjami dar efektyviau PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 04 Balandis 2011 10:28
Migracijos departamentas, vykdydamas Europos pabėgėlių fondo Lietuvoje 2010 metų programos 3 veiksmą "Valstybių narių gebėjimai plėtoti, stebėti ir vertinti savo prieglobsčio politiką, siekiant praktinio valstybių narių bendradarbiavimo", įgyvendina projektą "Gebėjimų kaupti, vertinti ir skleisti informaciją apie kilmės šalis didinimas".

Migracijos departamentas yra centrinė institucija, įgyvendinanti prieglobsčio procedūrą. Ji vykdo prieglobsčio prašytojų užsieniečių apklausas, užtikrina pagrindinių jų teisių (teisę į vertimą, valstybės garantuojamą teisinę pagalbą ir kt. paslaugas) įgyvendinimą, priima sprendimus ir kompleksiškai sprendžia klausimus, susijusius su prieglobsčio prašytojų priėmimu bei jų teisine padėtimi Lietuvos Respublikoje.

Įgyvendinamo projekto tikslas – užtikrinti aktualios ir išsamios informacijos apie prieglobsčio prašytojų kilmės šalis kaupimą ir vertinimą, skleisti informaciją apie kilmės šalis bei prieglobsčio suteikimo Lietuvos Respublikoje procedūrą.

Viena iš projekte numatytų veiklų – sukurti Migracijos departamento Prieglobsčio reikalų skyriaus duomenų bazės sąsajas su bendru ES informacijos apie kilmės šalis portalu. Įgyvendinus projektą, Migracijos departamento darbuotojai turės greitą prieigą prie visų oficialių informacijos apie kilmės šalis duomenų bazių, valstybių narių nacionalinių ir ES teisės aktų, teismų praktikos ir kitų oficialių informacijos šaltinių, galimybę reguliariai keistis informacija, dalintis gerąja praktika, kurti bendrą ES žinių banką.

Siekdamas užtikrinti, kad darbuotojų rengiamos pažymos ir ataskaitos apie prieglobsčio prašytojų kilmės šalis būtų aktualios, objektyvios ir tikslios, Migracijos departamentas užsisakys informacinių leidinių prenumeratą bei užsienio naujienų agentūrų paslaugų. Taip departamento darbuotojai turės galimybę naudotis tarptautinių ekspertų parengtomis apžvalgomis ir analitiniais straipsniais apie Afrikos, Azijos, Europos politinę, ekonominę, humanitarinę, saugumo, socialinę, žmogaus teisių, teismų praktikos ir kt. sritis.

Įgyvendinant projektą, bus atnaujintas bendradarbiavimas su Austrijos Raudonojo Kryžiaus kilmės šalių, prieglobsčio tyrimų ir dokumentacijos centru. Šis centras atlieka nepriklausomus ir objektyvius tyrimus apie prieglobsčio prašytojų kilmės šalis, nuolat stebi žmogaus teisių padėties pokyčius įvairiose šalyse ir t. t. Jis operatyviai atsako į specifinius klausimus, kurie kyla nagrinėjant sudėtingas prieglobsčio prašytojų bylas.

Be minėtų veiklų, Migracijos departamentas organizuos konferenciją, kurioje tiesiogiai su prieglobsčio prašytojais dirbančios institucijos susipažins su pokyčiais prieglobsčio srityje, pasidalys patirtimi, kaip dirbti su itin pažeidžiamais asmenimis ir pan.

Projektą "Gebėjimų kaupti, vertinti ir skleisti informaciją apie kilmės šalis didinimas" bendrai finansuoja Europos pabėgėlių fondas (ES lėšos sudaro 81 182, 72 Lt, bendros – 27 060,90 Lt).


www.marijampolieciai.lt
 
Taip pat skaitykite
  • Pause
  • Previous
  • Next
1/3
Kviečia teikti paraiškas neformaliojo vaikų švietimo programoms finansuoti (0)

NVŠ programas įgyvendinti gali visi neformaliojo vaikų švietimo teikėjai (išskyrus bendrojo ugdymo mokyklas), kurie turi teisę vykdyti švietimo veiklą ir atitinka  Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro

daugiau..
 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba