• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jun 04th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Atliekų rūšiavimas Marijampolės savivaldybėje: galimybės ir reikalavimai
Atliekų rūšiavimas Marijampolės savivaldybėje: galimybės ir reikalavimai
Penktadienis, 18 Spalis 2019 11:20

Pastaruosius dvejus metus vykdydamas projektą „Marijampolės regiono komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra“, Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (MAATC) siekia sukurti labiau prieinamą, patogesnę komunalinių atliekų tvarkymo sistemą sukuriant ir rekonstruojant atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir perdirbimo infrastruktūrą, atitinkančią Europos Sąjungos keliamus reikalavimus komunalinių atliekų tvarkymui. Įgyvendinus šiame projekte numatytus uždavinius pasikeis atliekų rūšiavimo galimybės Marijampolės savivaldybės gyventojams.

Pokyčiai infrastruktūroje

2018-aisiais metais Marijampolės regione buvo surinkta daugiau nei 58 tūkst. tonų komunalinių atliekų. 62% iš jų buvo perdirbta, sukompostuota ar kitaip panaudota. Siekiant pagerinti antrinių žaliavų surinkimo sąlygas, sumažinti vizualinės taršos, triukšmo, dulkių ir kvapų kiekį bei sudaryti sąlygas neįgaliesiems naudotis aikštelėmis visame regione, pabaigus vykdyti anksčiau minėtą projektą Marijampolės savivaldybėje yra planuojama atlikti šiuos darbus:

Naujai įrengti 108, o rekonstruoti 163 konteinerių aikšteles, kuriose bus pastatyti antrinių žaliavų, žaliųjų atliekų ir tekstilės atskiro surinkimo konteineriai.

Atnaujinti ir pritaikyti atliekų paruošimui naudoti pakartotinai DGASA, esančios Vokiečių g. 10 ir Uosinės k. 4.

Įsigyti 1095 mišrių ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerius (mišrioms atliekoms, popieriui, plastikui, stiklui, tekstilei, žaliosioms atliekoms).

Išdalinti 0,9 m3 tūrio 2000 kompostavimo dėžių individualioms valdoms.

Naudodamiesi išplėsta atliekų rūšiuojamojo rinkimo infrastruktūra, Marijampolės savivaldybės gyventojai galės nemokamai ir tvarkingai atsikratyti ne tik įvairių rūšių komunalinėmis atliekomis, tačiau ir rūšiuoti tekstilės atliekas, DGASA nemokamai atiduoti didelių gabaritų atliekas bei pavojingas atliekas, o žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėse (ŽAKA) – nemokamai atiduoti žaliąsias atliekas.

MAATC pabaigus įgyvendinti projektą naudotis visų šių naujai įrengtų ir rekonstruotų aikštelių paslaugomis gyventojams bus verta ne tik dėl gražesnės ir tvaresnės aplinkos kūrimo – nerūšiuojamų atliekų, išmetamų į komunalinėms atliekoms skirtus konteinerius, sutvarkymas yra įskaičiuojamas į komunalinių atliekų tvarkymo mokesčius. Taigi, rūšiuodami atliekas taupote ne tik planetos išteklius, tačiau ir savo pinigus, o naujose, rekonstruotose aikštelėse tvarkingai atsikratyti atliekomis bus kur kas patogiau.

Kaip tvarkingai rūšiuoti atliekas?

Pagrindinės antrinių žaliavų – popieriaus ir kartono, plastiko ir metalo bei stiklo – rūšiavimo taisykles galite rasti MAATC internetinėje svetainėje http://www.maatc.lt/rusiavimas/.

Rūšiuojant antrines žaliavas svarbu prisiminti, kad jos neturėtų būti išteptos riebalais, prieš metant į konteinerius pakuotes derėtų suspausti, o stambesnes – ir išlankstyti, susmulkinti.

Didelė dalis mūsų kasdien sunaudojamų produktų pakuočių ir kito tipo atliekų yra nerūšiuojamos, tad verta pagalvoti ir apie galimybes jų atsisakyti, pakeisti jas perdirbamais, daugkartiniais produktais ar greičiau yrančiomis jų alternatyvomis.

Žaliosios atliekos – į kompostinę

Kompostuodami žaliąsias atliekas ne tik sumažiname atliekų apimtis, tačiau galime patys lengvai pasigaminti natūralių organinių trąšų savo sodui ar daržui. Šiems tikslams pasiekti „Marijampolės regiono komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra“ projekto metu individualioms valdoms dalinamos kompostavimo dėžės.

Kompostavimui galite naudoti iš MAATC gautą kompostavimo dėžę, tačiau kompostinę įsirengti ir pačiam nėra sunku – tereikia laidžios orui dėžės su dangčiu. Ją statykite saulės atokaitoje, netoli sodo ar daržo.

Pirmam komposto sluoksniui siūlome dėti stambesnes šakas, kad oras galėtų cirkuliuoti. Kompostinėje atliekas geriausia yra sluoksniuoti santykiu 2:1 – dvi dalis turėtų sudaryti drėgnos atliekos (nupjauta žolė, virtuvės atliekos), o vieną dalį – sausos (sugrėbti lapai, popierius). Svarbu prižiūrėti, kad kompostinėje netrūktų oro ir drėgmės – tuomet kompostas neįgis blogo kvapo, jame nepradės veistis muselės.

Pačių gaminamą kompostą galima pradėti naudoti po metų, tačiau įsigijus specialius preparatus irimo procesą galima sutrumpinti iki 3 mėnesių.

 

MAATC informacija

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba