• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
May 30th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro planuose – patogesnės paslaugos ir sustiprinta kontrolė
Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro planuose – patogesnės paslaugos ir sustiprinta kontrolė
Pirmadienis, 22 Liepa 2019 09:40

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas ir Marijampolės savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Karolis Dvylys  kartu su Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiuoju specialistu Jonu Kurtinaičiu lankėsi Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre (MAATC). Šio centro direktoriaus pavaduotojas Tautvydas Zaveckas supažindino su atliekų centro veikla, struktūra, planuojamais įgyvendinti projektais, diegiamomis naujovėmis.

 

Susitikimo metu Paulius Marozas išreiškė susirūpinimą dėl ilgai užtrunkančių atliekų priėmimo procedūrų stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse ir domėjosi ar imamasi kažkokių priemonių, kad atliekos būtų priimamos operatyviau. Kaip teigė centro direktoriaus pavaduotojas Tautvydas Zaveckas, ši problema yra žinoma ir atliekų priėmimą griežtai reglamentuoja teisės aktai. Centras jau investavo į papildomas technines priemones ir padidino aptarnaujančių darbuotojų skaičių, todėl gyventojai priduodami atliekas turėtų patirti mažiau nepatogumų.

Karolis Dvylys domėjosi planuojamu atliekų konteinerių aikštelių atnaujinimo projektu ir stambiagabaričių atliekų atsikratymu, paliekant jas prie komunalinių atliekų konteinerių. Ypač daug nepasitenkinimo sulaukia pastaroji problema - dažniausiai nuošaliau esantys sodų, garažų bendrijų, kapinių konteineriai apkraunami padangomis, baldais, automobilių dalimis ir kitomis atliekomis. Šiai problemai spręsti sudaryta sutartis su atliekų vežėju, pagal kurią jis ne rečiau kaip kartą per mėnesį ir ne dažniau kaip kartą per savaitę, pagal poreikį privalo išvežti ne tik komunalines atliekas, tačiau ir kitus daiktus paliktus šalia konteinerių. Taip pat MAATC bendradarbiauja su Marijampolės savivaldybe vykdydamas konteinerių aikštelių kontrolę, o netinkamai atliekomis atsikratantys asmenys yra baudžiami. Šiuo metu planuojama įsigyti papildomos įrangos konteineriams stebėti, todėl gyventojai raginami laikytis įstatymų ir stambiagabarites atliekas, automobilių padangas, elektronikos prietaisus ir kt. pristatyti į artimiausią surinkimo aikštelę. Pasak Aplinkotvarkos ir infrastruktūros vyriausiojo specialisto Jono Kurtinaičio, netolimoje ateityje numatoma įgyvendinti konteinerių aikštelių atnaujinimo projektą, kurio metu bus atnaujintos konteinerių aikštelės visoje savivaldybės teritorijoje. Garažų, sodų bendrijų, kapinių konteinerių aikštelės bus aptvertos, atsiras specializuoti konteineriai tekstilei.

Vizito pabaigoje buvo aplankyti Mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginiai, kur patenka visos savivaldybės komunalinės atliekos, kurios specialių įrenginių pagalba išrūšiuojamos ir perduodamos perdirbimui, deginimui, kompostavimui, dalis atliekų keliauja į sąvartyną. Mero pavaduotojas P. Marozas domėjosi ar jau žinomos gegužės mėnesį kilusio gaisro priežastys ir ar imamasi priemonių, kad tokių įvykių išvengti. Dėl gaisro priežasčių vis dar vyksta tyrimas, bet buvo patikinta, kad artimiausiu metu bus įrengta papildoma priešgaisrinė apsauga.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba