• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Saturday
Dec 07th
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Marijampolėje nauja socialinės globos forma - grupinio gyvenimo namai
Marijampolėje nauja socialinės globos forma - grupinio gyvenimo namai
Penktadienis, 15 Vasaris 2019 11:16

Suvalkijos socialinės globos namai šiandien atidarė naują padalinį - grupinius gyvenimo namus suaugusiems asmenims su proto/psichikos negalia.

Padalinys įsikūrė Marijampolės miesto Dainavos g. 2001 m. statytame privačiame, globos namų nuomojamame, pastate po du kambariuose apgyvendinti aštuoni gyventojai. Jiems kaip galima artimesnėje natūraliai namų aplinkai atmosferoje su gyvenimo iššūkiais susitvarkyti padės penkios padėjėjos ir viena socialinė darbuotoja. Kaip pasakojo namų atidarymo ceremonijoje dalyvavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės aprėpties departamento Socialinės globos įstaigų skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jokubauskienė, Marijampolėje tai jau 26-ta tokio pobūdžio įstaiga per pastaruosius dvejus metus šalyje. Anot ministerijos atstovės, gyvendami tokiuose namuose žmonės atranda tokių galių, apie kokias net negalvojo. Ji pasidžiaugė, kad iš aplinkinių marijampoliečių ministerija negavo nė vieno skundo dėl tokių namų steigimo, o tai Lietuvoje vis dar dažnai pasitaiko. Apie šios socialinės globos formos privalumus kalbėjo ir Suvalkijos socialinės globos namų direktorė Marija Slavinskienė. „Čia gyventojai jaučiasi ne kaip paukščiukai narvelyje, bet jie atsiskleidžia, pražysta", - atidaryme sakė ji. Gyventi kaip namų aplinkoje dabar sąlygas turi tik aštuoni globos namų gyventojai iš maždaug dviejų šimtų, tad tokia globos forma bus plečiama ir ateityje. Kad namų gyventojus lydėtų laimė ir sėkmė, naujas patalpas pašventino Marijampolės Palaimintojo Jono Pauliaus II parapijos klebonas Marius Rudzinskas.

Sėkmės naujų namų gyventojams linkėjo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, Didvyžių socialinės globos namų direktorius Rimvydas Žiemys, verslininkas Norimantas Stankevičius ir kiti. Ministerijos atstovė J. Jokubauskienė ministro Lino Kukuraičio padėką už puikų darbą įteikė Suvalkijos socialinės globos namų užimtumo specialistei Vilmai Janulevičienei, kuriam laikui paliekančiai savo pareigas.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

 

Nuotraukų rasite: https://www.facebook.com/pg/marijampolessavivaldybe/photos/?ref=page_internal

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba