• default color
  • green color
  • red color

Marijampolieciai

Thursday
Jul 02nd
Reklaminis skydelis
Pradžia Naujienos Šalinamos ikimokyklinio ugdymo problemos
Šalinamos ikimokyklinio ugdymo problemos
Pirmadienis, 04 Vasaris 2019 21:57

Ikimokyklinis ugdymas pagerina vaikų intelektinį brandumą, savikontrolės, praktinius ir adaptacinius įgūdžius, galima anksčiau pastebėti ir nustatyti galimus vaiko raidos sutrikimus ir laiku suteikti pagalbą.

Marijampolės savivaldybė vis dar priklauso miestų/rajonų grupei, kuri neužtikrina galimybės visiems norintiems ugdytis pagal ikimokyklinio ugdymo programą. Dėl to kilo tėvų nepasitenkinimas, įstaigoms buvo priekaištaujama dėl nesąžiningumo, neskaidrumo. Kad priėmimas į ikimokyklinio ugdymo grupes taptų skaidrus, tėvai žinotų realią situaciją apie galimybę jų vaikui patekti į vieną ar kitą įstaigą, sumažėtų laukiančiųjų patekti į ikimokyklines grupes eilės,  savivaldybės taryba 2017-12-29 patvirtino Vaikų registravimo ir priėmimo į Marijampolės savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarkos aprašą. Nuo 2018 m. kovo 1 d. pradėjus įgyvendinant centralizuotą vaikų registraciją ir priėmimą, pasimatė problemos, kurias stengiamasi kuo greičiau pašalinti: programuotojai tvarko Informacinę sistemą, Savivaldybės taryba pakeitė keletą Aprašo punktų, į kilusius klausimus tėvams atsakoma telefonu arba el. paštu.

Daugiausia klausimų tėvams kyla dėl eilių formavimo. Eilės formuojamos tik einamiesiems metams pagal tėvų (globėjų) prašymo registravimo datą, pirmenybę teikiant turintiems Apraše numatytus prioritetus. Pokyčiai eilėje matomi prisijungus per elektroninę sistemą. Grupės formuojamos birželio 1 dieną einamųjų metų rugsėjo 1-ajai.

Visos techninės problemos išsprendžiamos, tačiau pagrindinė ir opiausia problema kol kas lieka nepatenkinti tėvų prašymai dėl ikimokyklinio ugdymo grupių trūkumo. Kiekvienais metais stengiamasi šią problemą spręsti tvarkant bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo mokyklų tinklą. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijoje įsteigtas ikimokyklinio ugdymo skyrius, Sasnavos pagrindinėje mokykloje ikimokyklinio ugdymo grupė, Degučių mokykla-darželis reorganizuota į lopšelį-darželį „Rasa“, nuo 2021 m. Mokolų mokykla-darželis ir mokykla-darželis „Želmenėliai“ taps lopšeliais-darželiais. Ir nuo šių metų rugsėjo 1 dienos po vieną papildomą grupę 2-3 metų vaikams atidarys Mokolų mokykla-darželis ir mokykla-darželis „Želmenėliai“, o lopšelyje-darželyje „Rasa“ po renovacijos bus formuojamos dvi papildomos grupės 3-4 ir 2-3 metų vaikams. Papildomai įsteigtas grupes galės lankyti 65 jaunieji marijampoliečiai. Viliamasi, kad naujai atidarytos grupės ženkliai pagerins esamą padėtį ir leis tėvams (globėjams) saugiai palikus vaikus ikimokyklinio ugdymo įstaigose, eiti į darbą.

 

REKOMENDUOJAME PROFESIONALUS

Reklaminis skydelis

Rekomenduojame

Reklaminis skydelis

Marijampolės Miesto Meniu

Reklaminis skydelis

Kinas Marijampolėje

 

SPINDULIO KINO TEATRE VASARIO 22–28 DIENOMIS

Didžiojoje salėje:

Parkas GYVAI

 

PARKAS GYVAI 2016

Parkas gyvai sugrįžta į Marijampolę!

Orai

Orai, orų prognozė Marijampolėje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Vilniuje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Šiauliuose - Orai24.lt

 Orai, orų prognozė Klaipėdoje - Orai24.lt

Orai, orų prognozė Palangoje - Orai24.lt

Reklama

 

 

 

 

 


JŪSŲ LAIŠKAI

Parašykite mums

Foto galerija


Teisinė pagalba